Ogród

10 Niezwykłych przedmiotów do dekoracji Twojego podwórka

hamak na podwórku

Twoje podwórko odgrywa znaczącą rolę w wartości i wyglądzie Twojej nieruchomości. Dobrze utrzymane podwórko może zwiększyć wartość Twojej nieruchomości, pozwalając Ci zarobić więcej, gdy zdecydujesz się odsprzedać swój dom lub przeznaczyć na wynajem. Posiadanie podwórka pozwala również doświadczyć wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu, zabawiać gości na niepowtarzalnej przestrzeni, a także spróbować ogrodnictwa.

Podwórko może być bardzo korzystne pod wieloma względami, ale nie każdy właściciel domu wie, jak je prawidłowo zaprojektować. Często zdarza się, że właściciele ograniczają się tylko do sprzątania podwórek i przycinania posadzonych na nich krzewów. Ale czy wiesz, że możesz zrobić coś więcej niż tylko te rzeczy? Po prostu dodanie nietypowych elementów na podwórku może sprawić, że przestrzeń na świeżym powietrzu będzie się wyróżniać w okolicy i stać się bardziej interesująca nawet z większej odległości.

Jeśli chcesz spróbować tego pomysłu, już dziś zacznij szukać następujących nietypowych elementów, które można włączyć do projektu swojego podwórka:

Niezwykłych przedmiotów do projektowania podwórka.

  1.  Zainstaluj plastikowe kurniki.

Dla osób, które mają wystarczająco dużo szczęścia, aby posiadać przestronne podwórko, dodawanie mebli do siedzenia lub obsadzanie kwietników zazwyczaj pozostawia jeszcze więcej miejsca na inne rzeczy. Posiadanie przestronnego podwórka będzie wymagało od Ciebie zrobienia więcej niż jednej rzeczy, aby zmaksymalizować każdy centymetr Twojej przestrzeni na zewnątrz.

Jeśli posiadasz przestronne podwórko, zastanów się nad hodowaniem kurcząt domowych i wykorzystaniem plastikowych kurników. Dbanie o stado i jego wychowywanie nie tylko sprawi, że będzie ono bardziej użyteczne i ciekawsze, ale także pozwoli na wykorzystanie doskonałych nawozów, oczyszczenie podwórka i cieszenie się domowym mięsem.

Plastikowe kurniki są w dużym stopniu konfigurowalne, co oznacza, że możesz zdecydować, jak duże będą te twoje. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zainwestować w mały plastikowy kurnik, a następnie rozbudować go w miarę rozmnażania się Twojego stada. Możesz nawet użyć kolorowych tworzyw sztucznych, aby uzupełnić ogólną estetykę Twojego gospodarstwa.

  1. Zbuduj bajkowy ogród.

Często zdarza się, że właściciele domów sadzą kwiaty na swoich podwórkach, a następnie zamieniają całą przestrzeń w ogród. Oczywiście, zawsze można zrobić to samo, ale jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, najlepiej będzie, jeśli zamiast tego zbudujesz wróżkowy ogród.

Jak sama nazwa wskazuje, ogród bajkowy jest tak jak inne ogrody, ale główna różnica polega na tym, że wszystko, od roślin do innych dekoracji ogrodowych, jest mniejsze. Aby zbudować wróżkowy ogród na swoim podwórku, należy zakupić mieszankę doniczkową, pojemniki z otworami drenażowymi, kwiaty i gałązki oraz szklane kulki. Można też dodać mini dekoracje ogrodowe, takie jak domek z bajkami, mini ogrodzenia i małe stoliki.

  1. Zainstaluj trampolinę.

Jeśli masz dzieci w domu, to ważne jest, aby twoje podwórko było dla nich interesujące. Inwestowanie w przedmioty do aranżacji Twojego podwórka, które przyniosą korzyści tylko dorosłym, nie zmaksymalizuje Twojej inwestycji. Kiedy tak się stanie, prawdopodobnie będziesz musiał w przyszłości kupić inne przedmioty, aby zapewnić swoim dzieciom prawdziwą radość z podwórka.

Aby wszyscy w domu byli zadowoleni z twojego nowego projektu podwórka, zainstaluj trampolinę w swoim ogrodzie, wkopując ją w ziemię. Ta opcja jest bezpieczniejsza niż tylko ustawienie trampoliny i w rzeczywistości jest bardziej estetyczna.

  1. Karmniki dla motyli.

Kolory mogą sprawić, że twoje podwórko będzie się wyróżniać. Jest to jeden z najbardziej oczywistych powodów, dla których właściciele domów poświęcają czas i wysiłek na zasadzenie kolorowych kwiatów w swoich ogrodach. Im bardziej kolorowe są ich podwórka, tym bardziej interesująca jest ich posiadłość.

Niezależnie od tego, czy masz już jakieś przydomowe kwietniki, czy nie, robienie karmników dla motyli na swoim podwórku jest zawsze świetnym pomysłem. Przyciągnie to kolorowe motyle, czyniąc Twoje podwórko bardziej oczarowującym.

Aby stworzyć karmniki dla motyli, wystarczy użyć dwóch podstawek w różnych rozmiarach i przykleić mniejszą z nich na większą. Kiedy już to zrobisz, połóż kilka owoców na małym spodku i poczekaj, aż motyle zjedzą i przelecą się po Twoim podwórku.

W zależności od upodobań możesz umieścić karmniki dla motyli na ziemi lub powiesić je na konarach drzew. Jeśli jednak masz w domu zwierzęta domowe, najlepiej jest powiesić karmniki dla motyli, aby nie były one dostępne dla futrzastych przyjaciół.

  1. Zbuduj stanowisko na ognisko.

Używanie podwórka jako przedłużenia przestrzeni życiowej jest dziś powszechne. W rzeczywistości wielu właścicieli domów wydaje ciężko zarobione pieniądze na powiększanie swojej przestrzeni na świeżym powietrzu, więc będą mieli więcej miejsca na zabawę dla swoich przyjaciół i rodziny. Jeśli podzielasz te same odczucia, dlaczego nie zrobić miejsca na ognisko, aby uczynić swoje podwórko bardziej ekscytujące?

Miejsce na ognisko to kolejna niezwykła rzecz, którą możesz dodać do swojego podwórka. Jest to mądra inwestycja, ponieważ pozwala Tobie i Twoim przyjaciołom na pieczenie jedzenia na zewnątrz i utrzymanie ciepła nawet w chłodniejszych miesiącach. Możesz nawet dodać siedzenia wokół paleniska, aby przyjaciele i rodzina mogli cieszyć się lepszą rozrywką i wygodą.

  1. Ogrody w doniczkach.

Jak już wspomniano, zamienianie podwórka w ogród jest dziś powszechne. Jednak nie każdy jest fanem wyrywania trawy tylko po to, by zrobić miejsce dla kwietników. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli domów, którzy posiadają duże podwórko. Jeśli nie chcesz zniszczyć swojej trawy, ale nadal chcesz zobaczyć tam kolorowe rośliny, dodaj do swojej przestrzeni zewnętrznej ogród w formie doniczki. Ta opcja jest jednym z najlepszych sposobów na dodanie koloru i życia na podwórku bez szkody dla tego, co już tam jest.

W zależności od preferencji możesz sadzić kwitnące kwiaty lub warzywa w różnych rodzajach pojemników. Możesz wybrać jeden kolor dla wszystkich swoich donic lub pomalować je w różnych odcieniach. Każda z tych opcji sprawi, że Twoje podwórko będzie wyjątkowe i interesujące.

  1. Zawieś hamak.

Większość ludzi zdecydowałaby się spędzać czas na zewnątrz, ponieważ zapewnia to zapierające dech w piersiach widoki i świeże powietrze. Takie otoczenie bardzo ułatwi każdemu relaks i złagodzi stres. Abyś mógł doświadczyć tego samego za każdym razem, gdy jesteś na podwórku, pomyśl o powieszeniu hamaka. Jest to bardzo tani projekt na podwórku, który będzie wymagał jedynie poszukiwania kilku drzew i zainwestowania w wysokiej jakości hamak.

Podczas ustawiania hamaka obserwuj, które miejsca na Twoim podwórku otrzymują najwięcej cienia w różnych porach dnia. Jest to szczególnie ważne, jeśli lubisz spędzać czas na swoim podwórku w ciągu dnia przy pełnym słońcu.

  1. Zbuduj pergolę.

Krótko mówiąc, pergola jest kratkowaną strukturą architektoniczną wykonaną z otwartych ram z przecinających się kawałków bambusa, drewna lub metalu. Konstrukcja kraty i dodanie tego elementu do Twojego podwórka pozwoli Ci na eksponowanie krzewów i pnączy. Jest to kolejny element, który powinien zostać dodany do projektu Twojego podwórka.

Kiedy będziesz miał w ogrodzie pergolę, będziesz mógł wyeksponować kilka swoich najlepszych krzewów i pnączy. W zależności od upodobań można po prostu umieścić kratę obok mebli ogrodowych lub użyć ich jako ścian między ogrodami.

  1. Zainstaluj kuchnię zewnętrzną.

Podczas gdy grille na świeżym powietrzu są zazwyczaj wystarczające dla niektórych właścicieli domów, inni ludzie, którzy uwielbiają organizować imprezy na świeżym powietrzu, potrzebują więcej miejsca do przygotowywania i gotowania swoich posiłków. I chociaż mogą zrobić wszystkie te rzeczy w swoich domach w kuchni, wchodzenie i wychodzenie może być czasochłonne i stresujące. Jak możesz przyjmować swoich gości, jeśli jesteś zbyt zajęty gotowaniem jedzenia dla nich w domu?

Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń zewnętrzną i rozwiązać ten problem, zainstaluj zewnętrzną kuchnię na swoim podwórku. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ pozwoli Ci ona na łatwe gotowanie szerokiej gamy potraw na zewnątrz.

  1. Dodaj ławeczkę do przechowywania.

Będziesz potrzebował innych rzeczy, kiedy będziesz spędzał czas na zewnątrz. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, zazwyczaj potrzebujesz kilku poduszek i koca, aby czuć się komfortowo, szczególnie w nocy. Jeśli lubisz spędzać trochę czasu w ogrodzie, prawdopodobnie będziesz potrzebował kilku narzędzi, gdy będziesz na zewnątrz.

Zamiast iść do sklepu lub zdobyć te niezbędne rzeczy, dlaczego nie umieścisz ich w ławce do przechowywania na swoim podwórku? Jasne, to może być niezwykłe dla niektórych, ale ławka do przechowywania jest rzeczywiście doskonałym dodatkiem do Twojej otwartej przestrzeni, oferuje ona dodatkową przestrzeń do przechowywania i dodatkowe meble do siedzenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy podwórko ma ograniczoną ilość miejsca, aby mieć dwa różne meble do różnych celów.

Wybierz ostrożnie

Istnieje wiele nietypowych przedmiotów, które można dziś dodać do projektu podwórka, ale nie oznacza to, że należy dodać wszystko na raz. Pamiętaj, że kluczem do efektywnego projektowania podwórka jest nadanie priorytetu funkcjonalności i spójności. Dodawanie zbyt wielu nietypowych elementów tylko po to, aby to zrobić, sprawi, że Twoje podwórko będzie wyglądało na zbyt zagracone.

Unikaj tego, ostrożnie wybierając elementy, które chcesz dodać do swojego podwórka. Te niezwykłe przedmioty powinny pasować do przestrzeni wokół i odpowiadać twoim potrzebom jako właściciela domu. W końcu, czym jest dobrze zaprojektowane podwórko, jeśli nie możesz z niego skorzystać?

Powiązane posty
Ogród

Jak podlewać ogród - najlepsze sposoby

Podlewanie jest bardzo ważną czynnością, która dostarcza roślinom odpowiednią podaż wody w okresie wiosenno-letnim. Aby prowadzony ogród był pełen barw, należy stosować odpowiednie…
OgródInne

Jak przygotować piknik w ogrodzie?

Aby w pełni wykorzystać ciepłą aurę nadchodzących miesięcy, warto spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej wolnych chwil. Piknik „pod chmurką” to wspaniały…
MebleOgród

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokrowców na meble ogrodowe?

Twoje podwórko jest przedłużeniem Twojego domu, więc oczywiście chcesz, aby było tak samo przytulne, jak reszta domu. Niezależnie od tego, czy chcesz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.