panele scienne kuchnia Co charakteryzuje panele ścienne do kuchni?
Wnętrza

Co charakteryzuje panele ścienne do kuchni?

Panele w kuchni muszą nie jedynie ładnie wyglądać, lecz przede wszystkim być mocne, więc charakteryzować się właściwymi wartościami, dzięki którym nie zepsują się pod wpływem zwiększonej wilgotności, oparów unoszących się podczas gotowania lub środków chemicznych do czyszczenia. Więc właściwie nie należy używać paneli ze sklejki MDF, jaka niezbyt dobrze odpowiada na wilgotność oraz może podlegać odkształceniom. Doskonale sprawdzą się tutaj tymczasem panele szklane przykryte folią, jaka chroni szkło przed stłuczeniem w razie naruszenia.

Panele drewniane

Drewniane panele ścienne to wyjście znane od lat jednakże w całkowicie innej wersji. Dzisiejsze drewniane panele są szczególnie zabezpieczane przed wilgotnością, powstają z możliwie ogromnych rozmiarów płyt, tak aby zmniejszyć ilość łączeń. Korzyścią takich paneli jest szansa osiągnięcia interesujących rezultatów optycznych, jednakże należy pamiętać, iż kuchnia to pomieszczenie, w jakich ściana każdego dnia jest narażona na kontakt z wodą, parą oraz ogromnymi temperaturami. Chociażby najdrobniejsze naruszenie zewnętrznej powłoki płyty może doprowadzać do jej puchnięcia oraz rozwarstwiania.

Panele szklane do kuchni

Szklane panele ścienne do kuchni stały się wielkim przebojem w architekturze wnętrz. Własną popularność zawdzięczają nie jedynie możliwościom, które zapewniają w obszarze ozdób, lecz także szeregowi przydatnych funkcji, jakie spełniają w kuchni. Takie panele są wodoszczelne oraz nie namakają tłuszczem unoszącym się nad garnkami podczas gotowania. Co więcej, niezwykle łatwo je oczyścić zwykłym roztworem do czyszczenia szyb. Sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, gdyż odbijają światło, natomiast tymże samym korzystnie oddziałują na wizualne poczucie powierzchni.

Panele z laminatu

Laminaty to tworzywa pochodzące z zestawienia dwóch produktów o rozmaitej specyfice. Mogą przypominać drzewo, natomiast chociażby być wytrzymalsze na uderzenia oraz zanieczyszczenia, jednakże rezultat naoczny nie zawsze będzie tak udany. Aby nie przestrzelić kolorystycznie, wybierajmy pewne, intensywne kolory laminatu, jakie pięknie oraz optycznie pomogą przy okazji oddzielić aneks kuchenny od reszty mieszkania.

Czym powinny cechować się panele ścienne do kuchni?

Panele ścienne dedykowane do wykończenia kuchni muszą pełnić ustalone kryteria, pośród jakich najistotniejszym jest wytrzymałość na wodę. W grę wchodzi zarówno para hydrologiczna, unosząca się podczas gotowania, jak również woda chlapiąca z kranu podczas mycia. Niejednokrotnie występuje również nieodzowność oczyszczenia ścian nad blatem, zlewem lub płytą kuchenną w związku z zanieczyszczeniem podczas przygotowywania pokarmów.

Powiązane posty
Wnętrza

Najpopularniejsze motywy fototapet do sypialni

Fototapety to wyjątkowo popularne dekoracje, pozwalające uzyskać oszałamiające efekty wizualne w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki nim można ozdobić kłopotliwe ściany, a nawet nieco…
WnętrzaDom Mieszkanie

Płytki beżowe - powrót ciepłych braw do łazienek

Wszyscy chcemy zadbać o to, aby przestrzeń naszych mieszkań była urządzona stylowo. Często sugerujemy się aktualnymi trendami w designie i szukamy inspirujących…
Wnętrza

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę za pomocą płytek?

Każdy z nas, kupując swoje wymarzone mieszkanie, stara się urządzić je nie tylko zgodnie ze swoim gustem, ale też w pełni funkcjonalnie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *