Dom Mieszkanie

Co musimy wiedzieć o farbie lateksowej?

farba lateksowa Co musimy wiedzieć o farbie lateksowej?

Z uwagą wybieramy odcienie farb, wybieramy kolory, zestawiamy ze sobą najlepsze oraz najnowsze tony, tworząc kompozycję jak z pierwszej strony wnętrzarskiego katalogu. Dobór odcieni farby do ścian we wnętrzu jest bardzo ważny – to oczywiste. Nie zapominajmy jednakże o kolejnym, jednakowo istotnym zakresie: rodzaju farby. Należałoby postawić na artykuł lateksowy, charakteryzujący się wytrzymałością na szereg elementów oraz łatwością nakładania.

Farba lateksowa, więc jaka?

Choć nazwa oraz wartości interesującego nas środka znamiennie odróżniają ją od pozostałych artykułów malarskich, farba lateksowa jest dokładnie spokrewniona z pewnymi spośród nich. Można stwierdzić, iż farba lateksowa jest farbą akrylową o podwyższonej ilości żywicy w składzie. W zestawieniu do substytutu akrylowego, farba lateksowa ma we własnym składzie większą ilość żywic oraz owa zdawałoby się mało ważna cecha powoduje, iż artykuły lateksowe znamiennie różnią się wartościami od akrylowych.

Kiedy należałoby dobrać farbę lateksową?

Dzięki własnej formie farby lateksowe są, w zestawieniu z wieloma innymi, niezwykle wytrzymałe na naruszenia mechaniczne. Ich wyjątkowe, ochronne wartości sprawdzają się idealnie w miejscach publicznych lub w miejscach o wyjątkowym obciążeniu, jak kuchnie, łazienki, przedpokoje lub klatki schodowe. Doskonała przyczepność farb lateksowych powoduje, iż można nimi malować różnorodne przestrzenie: ściany betonowe, suche drzewo.

Podstawowe zalety farb lateksowych

Do najistotniejszych właściwości farb lateksowych należą ich wytrzymałość na wycieranie, czyszczenie lub także odmienne naruszenia mechaniczne. Farba owa jest doborem na lata, gdyż nie brudzi się tak błyskawicznie jak standardowe farby, natomiast wprost jest ciężka do wyeliminowania ze względu na własną niezwykle dużą klasę. Farby dzielą się na trzy klasy, jakie wyróżnione zostały poprzez wzgląd na ich wytrzymałość na wycieranie oraz czyszczenie. Klasa pierwsza wyróżnia się wytrzymałością na szorowanie na mokro, klasa druga charakteryzuje się wielkim wytrzymałością na czyszczenie, natomiast trzecia klasa farb lateksowych to farby wytrzymałe na cały luty to pocieranie na sucho.

Wykorzystanie farb lateksowych

Farby lateksowe znajdują duże wykorzystanie. Sprawdzają się tam, gdzie odmienne typy emulsji okazują się za słabe, m.in. w miejscach, w jakich jest podniesiona wilgoć oraz jakie są w większym stopniu narażone na zanieczyszczenia. Można używać je zarówno na ścianach oraz stropach w sypialniach lub pokojach dziecięcych, jak również w kuchniach i toaletach, natomiast również w miejscach użyteczności społecznej.

Powiązane posty
Dom MieszkanieBudowa

Dom kontenerowy – rozwiązanie ekologiczne i komfortowe, które naprawdę się opłaca 

Z każdym rokiem rośnie nasza świadomość ekologiczna, a wraz z nią rodzą się nowe pomysły, jak pomóc środowisku wrócić choć w niewielkim…
Dom Mieszkanie

Sklep meblowy - jak wykończyć nowe mieszkanie? Popularne style

Sklep meblowy, zarówno stacjonarny, jak i internetowy to bardzo wygodny sposób na znalezienie wymarzonych mebli oraz dodatków. Sprawdź nasze rady i dowiedz…
Dom Mieszkanie

Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Zmywarka to idealna opcja dla osób, które nie mają czasu albo po prostu nie lubią myć ręcznie naczyń. Dzięki jej posiadaniu możemy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *