Dom Mieszkanie

Co musimy wiedzieć o farbie lateksowej?

farba lateksowa Co musimy wiedzieć o farbie lateksowej?

Z uwagą wybieramy odcienie farb, wybieramy kolory, zestawiamy ze sobą najlepsze oraz najnowsze tony, tworząc kompozycję jak z pierwszej strony wnętrzarskiego katalogu. Dobór odcieni farby do ścian we wnętrzu jest bardzo ważny – to oczywiste. Nie zapominajmy jednakże o kolejnym, jednakowo istotnym zakresie: rodzaju farby. Należałoby postawić na artykuł lateksowy, charakteryzujący się wytrzymałością na szereg elementów oraz łatwością nakładania.

Farba lateksowa, więc jaka?

Choć nazwa oraz wartości interesującego nas środka znamiennie odróżniają ją od pozostałych artykułów malarskich, farba lateksowa jest dokładnie spokrewniona z pewnymi spośród nich. Można stwierdzić, iż farba lateksowa jest farbą akrylową o podwyższonej ilości żywicy w składzie. W zestawieniu do substytutu akrylowego, farba lateksowa ma we własnym składzie większą ilość żywic oraz owa zdawałoby się mało ważna cecha powoduje, iż artykuły lateksowe znamiennie różnią się wartościami od akrylowych.

Kiedy należałoby dobrać farbę lateksową?

Dzięki własnej formie farby lateksowe są, w zestawieniu z wieloma innymi, niezwykle wytrzymałe na naruszenia mechaniczne. Ich wyjątkowe, ochronne wartości sprawdzają się idealnie w miejscach publicznych lub w miejscach o wyjątkowym obciążeniu, jak kuchnie, łazienki, przedpokoje lub klatki schodowe. Doskonała przyczepność farb lateksowych powoduje, iż można nimi malować różnorodne przestrzenie: ściany betonowe, suche drzewo.

Podstawowe zalety farb lateksowych

Do najistotniejszych właściwości farb lateksowych należą ich wytrzymałość na wycieranie, czyszczenie lub także odmienne naruszenia mechaniczne. Farba owa jest doborem na lata, gdyż nie brudzi się tak błyskawicznie jak standardowe farby, natomiast wprost jest ciężka do wyeliminowania ze względu na własną niezwykle dużą klasę. Farby dzielą się na trzy klasy, jakie wyróżnione zostały poprzez wzgląd na ich wytrzymałość na wycieranie oraz czyszczenie. Klasa pierwsza wyróżnia się wytrzymałością na szorowanie na mokro, klasa druga charakteryzuje się wielkim wytrzymałością na czyszczenie, natomiast trzecia klasa farb lateksowych to farby wytrzymałe na cały luty to pocieranie na sucho.

Wykorzystanie farb lateksowych

Farby lateksowe znajdują duże wykorzystanie. Sprawdzają się tam, gdzie odmienne typy emulsji okazują się za słabe, m.in. w miejscach, w jakich jest podniesiona wilgoć oraz jakie są w większym stopniu narażone na zanieczyszczenia. Można używać je zarówno na ścianach oraz stropach w sypialniach lub pokojach dziecięcych, jak również w kuchniach i toaletach, natomiast również w miejscach użyteczności społecznej.

Powiązane posty
Dom MieszkanieInne

Jak czyścić podłogi winylowe?

Masz w domu winylową podłogę? Oto poradnik jak prawidłowo czyścić podłogi winylowe i jak utrzymać je w czystości.
Dom Mieszkanie

Jak obniżyć temperaturę w domu?

Wiele osób ma problem, gdy powietrze jest suche i w ogóle nie ma przeciągu. Szukają oni jak najchłodniejszych miejsc, mimo że wiedzą…
Dom MieszkanieTechnologia

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej?

W perspektywie rosnącej troski o środowisko naturalne, na znaczeniu zyskują odnawialne źródła energii (OZE). W Polsce szczególnie dynamiczne rozwija się energetyka słoneczna,…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *