Dom Mieszkanie

Dywan w łazience – Co powinieneś o tym wiedzieć

dywan w łazience

Możesz wierzyć lub nie, ale komfort, jaki daje dywan, można wprowadzić do każdego pomieszczenia w domu. Remont domu wymaga podjęcia kilku znaczących decyzji projektowych. Nie tylko oznacza to wybór nowych urządzeń do łazienki, ale także kolorów farb, szafek i okuć drzwiowych oraz elementów dekoracyjnych, aby pokazać swój styl. Jeśli jest to wystarczająco duży remont, będziesz musiał zastanowić się nad podłogą.

Kafelki, drewniana podłoga, laminat, lub dywan mogą być używane w całym domu. Często właściciele domów decydują się na płytki w łazienkach, pozostawiając wykładziny dywanowe do sypialni i obszarów mieszkalnych. Jednakże dywan może dobrze sprawdzać się również w łazienkach. Oto niektóre z zalet i wad położenia dywanu w łazience.

Zaleta: Dywan jest wygodny

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie chodzisz rano w obuwiu. Zamiast tego, myjesz zęby, twarz lub nakładasz makijaż, podczas gdy Twoje bose stopy stoją na podłodze przed łazienkową toaletką. W niektóre chłodne poranki gołe stopy i zimne kafelki nie są odpowiednim połączeniem. Systemy ogrzewania podłogowego mogą kosztować tysiące złotych, co czyni je poza zasięgiem dla wielu osób remontujących łazienki.

Na szczęście, istnieje rozwiązanie. Ponieważ istnieje warstwa izolacyjna pomiędzy dywanem a podłogą bazową, dywan zatrzymuje ciepło. Oferuje on ciepłe, wygodne podłoże dla Ciebie, na którym można stanąć. W związku z tym, kiedy wstajesz z łóżka w zimny dzień, możesz docenić stawanie na ciepłym, miękkim dywanie zamiast zimnych płytkach.

Wada: Dywan jest chłonny

Choć dywan jest ciepły i przyjemny, nasiąka również wodą. Jak zapewne wiesz, producenci wytwarzają wykładzinę, tkając chłonne tkaniny na siatkowym podkładzie. Następnie umieszczają wykładzinę na grubej wyściółce, po czym mocują wszystko do listewek wzdłuż dywanu. Choć są miękkie, wykładzina i wyściółka mają tendencję do przyciągania i zatrzymywania wody. W rzeczywistości, bez mocnego odkurzacza i dobrze wentylowanego pomieszczenia, dywan i wykładzina mogą być mokre przez wiele dni od rozlania.

Wraz z kuchnią, łazienka jest jednym z najczęstszych miejsc drobnych zalań w domu. W przypadku nagłego zalania wodą może być konieczne usunięcie i wymiana wykładziny w łazience. Podobnie, biorąc prysznic lub kąpiąc się w łazience, stale narażamy wykładzinę na wysoką wilgoć. W związku z tym, jeśli mamy wykładzinę w łazience, prawdopodobnie będziemy musieli zachować szczególną ostrożność, aby utrzymać ją suchą, np. instalując ogrzewanie podłogowe i używając mat pod prysznic.

Zaleta: Dywan jest piękny

Jeśli marzysz o nowoczesnym stylu swojej wyremontowanej łazienki, możesz uznać, że płytki są nieodpowiednie. Chociaż możesz kupić płytki z różnych materiałów, w różnych wzorach i kolorach, wszystkie one wyglądają tak samo: twarde powierzchnie z liniami fug. Inaczej jest w przypadku wykładzin dywanowych. Ponieważ dywan jest dostępny w nieskończonej gamie stylów, wzorów, kolorów i faktur, możesz uzyskać unikalny wygląd, umieszczając dywan w swojej łazience.

Wada: Dywan może się brudzić

Nie ma wątpliwości, że dywan jest łatwy do czyszczenia. Wystarczy szybki ruch odkurzaczem, aby usunąć kurz, brud i inne zanieczyszczenia, które sprawiają, że wykładzina wygląda źle. Kiedy jednak wykładzina się starzeje, może zacząć wyglądać nieciekawie, ponieważ brud osadza się głęboko we włóknach. Ponadto, ponieważ dywan leży na wyściółce, brud i zapachy mogą przedostawać się pod powierzchnię wykładziny, przyczyniając się do jej nieprzyjemnego wyglądu i zapachu.

Zaleta: Dywan można wyczyścić

Choć z czasem wykładzina może wyglądać na brudną, nie jest trudna do czyszczenia. Regularne odkurzanie usuwa większość kurzu i brudu, który ma tendencję do pogarszania wyglądu wykładziny. Następnie, okazjonalne mycie szamponem pomaga wyeliminować głęboko osadzony brud i nieprzyjemne zapachy z dywanu na podłodze w łazience. Jeśli martwisz się o utrzymanie czystości dywanu w łazience, zaplanuj regularne czyszczenie, aby dywan wyglądał świeżo i puszysto przez lata.

stylowy dywan w łazience

Wada: Dywan zatrzymuje zapachy

Każdego roku konsumenci wydają miliony złotych na produkty, które mają eliminować nieprzyjemne zapachy w łazience. Ponieważ miękkie przedmioty, takie jak dywany, mają tendencję do wychwytywania i zatrzymywania zapachów, wielu właścicieli domów myśli, że położenie dywanu w łazience przyczyni się do powstawania brzydkich zapachów. Choć może to być prawdą w przypadku zwykłych dywanów, dywany łazienkowe są inne.

Wykonane przy użyciu nowoczesnej technologii, dywaniki łazienkowe odstraszają zapachy. Jeśli szukasz dywanu do łazienki, pomiń odmiany przeznaczone do sypialni i salonu. Wybierając dywany zaprojektowane specjalnie do łazienek, możesz uzyskać piękną, wolną od zapachów podłogę.

Zaleta: Dywan jest przystępny cenowo

Wielu właścicieli domów korzysta z gorącego rynku mieszkaniowego, aby zainwestować trochę pieniędzy w remont. Kiedy to robią, sprytnie decydują się skoncentrować na kuchniach i łazienkach, gdzie będą one prawdopodobnie najlepszym zwrotem z inwestycji. Dla świadomych budżetu remontów, płytki i inne pokrycie podłogi w łazience może spowodować poważny stres związany z przyklejaniem. Wydawanie 200 zł na metr kwadratowy marmurowej płytki może przyprawić każdego o mdłości.

Aby znaleźć bardziej przystępną opcję, właściciele domów często rzucają okiem na wykładzinę dywanową. Chociaż można kupić drogie wykładziny, większość z nich jest tańsza niż płytki. Nawet lepiej, koszty położenia wykładziny są zazwyczaj znacznie niższe niż wynajęcie glazurnika. W związku z tym, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie przeprowadzić poważny remont łazienki, wykładzina może być dobrym rozwiązaniem.

Wada: Dywan może sprzyjać rozwojowi pleśni

Świadomi właściciele domów muszą zachować czujność i starannie strzec się przed niebezpieczną czarną pleśnią. Ten toksyczny grzyb może powodować problemy zdrowotne od bezsenności po astmę. Najlepszym sposobem, aby utrzymać pleśń z dala od domu, jest zachowanie go suchym. Ponieważ łazienki są naturalnie wilgotnymi miejscami, kontrolowanie rozwoju pleśni i grzybów w łazience może być wyzwaniem. Ponieważ dywan zatrzymuje wilgoć, może sprzyjać rozwojowi pleśni, jeśli nie jesteś ostrożny.

Niektóre wykładziny są jednak lepsze od innych. Wykładziny przeznaczone do łazienek opierają się na nowoczesnej technologii, aby nie dopuścić do zawilgocenia. Aby uzyskać bezpieczną podłogę w łazience, pomiń zwykłą wykładzinę i wybierz alternatywę przeznaczoną do łazienki.

Zaleta: Dywan można wymienić

Jedną z najbardziej stresujących rzeczy w remoncie domu jest wybór ponadczasowych elementów. Często właściciele domów instalują jakieś elementy wyposażenia lub wykończenia, tylko po to, by za kilka lat przestały być modne. Choć nic nie gwarantuje, że wykładzina wytrzyma próbę czasu, można ją wymienić łatwiej niż płytki czy inną podłogę. Na przykład, można kupić wykładzinę łazienkową, która jest dopasowana do mniejszych pomieszczeń i może pełnić rolę wykładziny ściennej, a jednocześnie jest tak łatwa do czyszczenia jak dywanik łazienkowy. Jakkolwiek planujesz umieścić dywan, mądrze jest wymieniać go co pięć do ośmiu lat ze względu na obecność brudu i wilgoci, na którą będzie narażony.

Podczas remontu łazienki czeka Cię prawdziwa przygoda, ale dywan w łazience nie musi Cię narażać na nieprzyjemności. Podczas gdy dywan ma pewne wady, wiele zalet zachęca właścicieli domów do umieszczenia go w nowych łazienkach z doskonałymi efektami. Nie tylko możesz zaprojektować przestrzeń swoich marzeń, ale także zwiększyć komfort i użyteczność swojej łazienki.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Ściany z mchu - Najlepszy przewodnik

Ściany z mchu to nowoczesne dzieła sztuki, które można zainstalować wewnątrz lub na zewnątrz, aby dosłownie przynieść zielone do ciebie. Zapewniają one…
Dom Mieszkanie

Przekształcenie sypialni w biuro — Wykorzystaj swój wolny pokój

Praca w domu nigdy nie jest łatwa. Posiadanie spokojnego miejsca jest niezbędne do skupienia się na pracy i produktywności. Ciągłe zakłócenia ze…
Dom MieszkanieTechnologia

7 Korzyści z instalacji systemu centralnego odkurzania

Odkurzanie jest często niedogodnością, czy chodzi o potykanie się o kable, wyrzucanie brzydko pachnącego pojemnika lub konieczność ponownego pójścia do sklepu co…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *