Dom Mieszkanie

Gdzie powiesić żyrandol?

gdzie powiesić żyrandol

To, gdzie umieścisz żyrandol jest równie ważne jak styl, który wybierzesz. Podobnie jak w przypadku wszystkich elementów wystroju, na to, gdzie umieścisz żyrandol, ogromny wpływ ma istniejący wygląd przestrzeni. Jeśli jest to mała przestrzeń, duży, wielopoziomowy żyrandol będzie wyglądał źle. W przypadku dużego pomieszczenia można zrezygnować z małego, ozdobnego żyrandola, o ile elementy oświetlenia nadają mu wizualną wagę, która współgra z wystrojem reszty pomieszczenia. Kiedy więc zakochasz się w stylu żyrandola, ważne jest, abyś rozważył, co jeszcze wzbogaci lub zniekształci w ogólnym wyglądzie pomieszczenia. Jeśli masz odpowiednią wielkość przestrzeni, żyrandole są wielofunkcyjne i mogą być używane praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu, od salonu, po korytarz, a nawet łazienkę.

Gdzie powiesić żyrandol? – Lokalizacja ma znaczenie

Podczas gdy projekt domu zależy ostatecznie od Ciebie, istnieją różne czynniki, gdy wybierasz, gdzie powiesić żyrandol w danym pomieszczeniu. Różne przestrzenie mają różne wytyczne.

Gdy masz otwarty plan pomieszczeń, na przykład w salonie, sypialni lub na zadaszonym patio, najlepiej znaleźć żyrandol, który będzie prezentował się odpowiednio nad najbardziej centralną przestrzenią życiową, umieszczając światło tam, gdzie będzie ono potrzebne. To podkreśla konkretny obszar przez umieszczenie światła nad czymś takim jak stolik do kawy lub wyśrodkowane między sofami.

W przypadku korytarzy będziesz chciał wyśrodkować żyrandol w korytarzu, podkreślając środek w połowie długości i szerokości. Jeśli jest to długi korytarz, rozważ wiele elementów oświetlenia umieszczonych co 8 do 10 metrów. Dobrą miarą wielkości żyrandola, który można wykorzystać w korytarzach, jest to, że na każdy metr przestrzeni w korytarzu można dodać od 2 do 2,5 centymetra do średnicy żyrandola. Tak więc na przykład korytarz o szerokości 5 metrów może pomieścić 10 do 12-centymetrowy żyrandol.

żyrandol w łazience

Podobnie, dla wejścia lub holu, zachowaj dużo przestrzeni do chodzenia pod żyrandolem. Jeśli jest to wielopiętrowe wnętrze, rozważ żyrandol warstwowy, aby dopasować poziomy domu. Kiedy wieszasz żyrandol w pokoju z odsłoniętymi schodami, ustaw górną krawędź żyrandola, aby wisiał na poziomie oczu od najwyższej podłogi. W przypadku mniejszych wejść należy się upewnić, że żyrandol zmieści się w przestrzeni, nie przeszkadzając w otwieraniu drzwi.

Żyrandole mogą być również stosowane w łazienkach. Są one nieco bardziej skomplikowane, z powodu oczywistych obaw o ich duży rozmiar w pobliżu wody. Jeśli umieścisz je nad wanną, upewnij się, że pomiędzy najniższym punktem żyrandola a wanną jest nie mniej niż 2,5 metra wolnej przestrzeni. Inną opcją jest umieszczenie żyrandola w środku pomieszczenia, upewniając się, że jest on zamontowany co najmniej 1,5 metra od wanny lub wejścia pod prysznic. Pamiętaj, aby kupić żyrandol, który jest przeznaczony do wilgotnych lub mokrych miejsc przy wyborze do łazienki, lub na zewnętrzny taras.

Gdzie powiesić żyrandol? – Zrób wrażenie

Gdziekolwiek w Twoim domu znajdzie się żyrandol, powinien być umieszczony tak, aby przyciągał uwagę i dodawał uroku całemu pomieszczeniu. Żyrandol przerywa wizualną monotonię pustego sufitu, a jednak może być użyty do zaakcentowania wystroju na niższej wysokości. Mają one za zadanie wtopić się w wystrój i podkreślić przestrzeń. Wskazówki zostały opracowane, aby pomóc określić wygląd Twojego pokoju, zanim się na niego zdecydujesz. Żyrandol stanie się punktem centralnym i powinien być wybrany mądrze. Przy odrobinie dodatkowego planowania, żyrandol może pomóc Twojej przestrzeni odzwierciedlić aktualne trendy i nadal być unikalnie Twój.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Ściany z mchu - Najlepszy przewodnik

Ściany z mchu to nowoczesne dzieła sztuki, które można zainstalować wewnątrz lub na zewnątrz, aby dosłownie przynieść zielone do ciebie. Zapewniają one…
Dom Mieszkanie

Przekształcenie sypialni w biuro — Wykorzystaj swój wolny pokój

Praca w domu nigdy nie jest łatwa. Posiadanie spokojnego miejsca jest niezbędne do skupienia się na pracy i produktywności. Ciągłe zakłócenia ze…
Dom MieszkanieTechnologia

7 Korzyści z instalacji systemu centralnego odkurzania

Odkurzanie jest często niedogodnością, czy chodzi o potykanie się o kable, wyrzucanie brzydko pachnącego pojemnika lub konieczność ponownego pójścia do sklepu co…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *