Architektura

Inspiracje przy projektowaniu minimalistycznej łazienki

projekt minimalistycznej łazienki

Łazienka gromadzi rzeczy szybciej niż jakiekolwiek inne pomieszczenie w domu. Puste butelki po szamponie, szczoteczki do zębów wrzucone do kubka obok zlewu, krem do twarzy i produkty do włosów na brzegu wanny to tylko niektóre z rzeczy, które sprawiają, że łazienka nie jest schludna, przestronna i przytulna.

My wszystkie życzymy sobie łazienki z błyszczącym białym zlewem, ręcznikiem w zasięgu wzroku, czystymi i prostymi powierzchniami i wolnymi od nieużywanych produktów lub przyborów toaletowych — cóż, jest to do zrobienia. Jeśli nie możesz znieść widoku bałaganu za każdym razem, gdy wchodzisz do swojej łazienki, to najwyższy czas, aby przekształcić swoją łazienkę w minimalistyczne środowisko. Osiąga się to wtedy, gdy w łazience znajduje się tylko to, co niezbędne i nic więcej.

Oto wskazówki, jak można zaprojektować minimalistyczną łazienkę

  1. Użyj neutralnej palety kolorów.

Według architektów minimalistyczna łazienka powinna być pomalowana neutralnymi kolorami, takimi jak biały, kremowy, odcienie ziemi i szary na ścianach, sparowany z czarnymi blatami i innymi neutralnymi tonami w całej przestrzeni.

To sprawia, że łazienka jest otwarta i jasna, nawet jeśli nie ma w niej okien.

  1. Czyste, niezagracone powierzchnie.

Jeśli kochasz minimalizm, bałagan jest twoim największym wrogiem, a ty powinnaś zrobić wszystko, co konieczne, aby zapewnić twojej łazience brak bałaganu.  To może być osiągnięte przez powstrzymanie się od chęci rzucenia ręcznika lub ubrań na podłogę podczas brania prysznica, upewniając się, że nie ma nadmiernego wystroju w pomieszczeniu i upewniając się, że nie ma szczoteczek do zębów na całym blacie.

To pozostawi twoją łazienkę estetyczną i wyglądającą prosto bez poświęcenia funkcjonalności.

  1. Nie przesadzaj z przechowywaniem.

Posiadanie czystej, schludnej i przestronnej łazienki to życzenie każdego. Utrzymywanie pustej przestrzeni wolnej jest istotne w osiąganiu minimalizmu; przestrzeń powinna być używana tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna. Wolna przestrzeń sprawia, że Twoja łazienka wygląda czysto, przestronnie i zachęcająco.

  1. Ogranicz meble i akcesoria łazienkowe.

Powinieneś upewnić się, że wszystko, co przyniesiesz do swojej łazienki, jest funkcjonalne, efektywne i piękne. W minimalistycznej łazience, po prostu nie ma miejsca na rzeczy, które nie działają lub nie służą konkretnemu celowi.

Minimalistyczna łazienka nie powinna być zbytnio udekorowana. Jednak osobisty akcent, na przykład pojedynczy kwiatek lub drewno o wyglądzie architektonicznym, jest do zaakceptowania. Po prostu nie przesadzaj, aby osiągnąć prawdziwie minimalistyczną atmosferę.

  1. Uwzględnij wanny wolnostojące.

Projektując minimalistyczną łazienkę, powinieneś rozważyć posiadanie wolnostojącej wanny. Jest to prosta i elegancka wanna, która idzie w parze z prostotą, która jest jedynym celem minimalistycznej łazienki.

Wanny wolnostojące nie zajmują zbyt wiele miejsca i zazwyczaj dobrze komponują się z łazienką.  Istnieje wiele alternatyw, które możesz wybrać, a które nadal promują ten rodzaj prostoty i minimalizmu, za którym tęsknisz.

Wnioski

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, jak zaprojektować minimalistyczną łazienkę, możesz ostatecznie przekształcić swoją łazienkę w najbardziej luksusowy, uspokajający i przyjazny pokój w swoim domu.

Powiązane posty
Architektura

Czym jest Styl Domu Rzemieślniczego i dlaczego jest dziś popularny?

Dom w stylu rzemieślniczym, znany również jako American Craftsman, jest stylem architektonicznym, który narodził się pod koniec XIX wieku z American Arts…
Architektura

Antresola - specyfika i zastosowanie

Antresola to jedna z bardziej nowoczesnych metod wykorzystania wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Odpowiednio zaaranżowana pozwoli na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na sypialnię lub…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.