Dom Mieszkanie

Jak dobrać i gdzie kupić drzwi boczne do garażu?

glowne nowoczesny budynek z garazem Jak dobrać i gdzie kupić drzwi boczne do garażu?

Garaż zwykle jest wykorzystywany w celu bezpiecznego parkowania samochodu. Zwykle pełni one jednak także dodatkowe funkcje. Jest warsztatem czy miejscem do składowania aktualnie nieużywanych przedmiotów. Z tego powodu warto zamontować w nim drzwi boczne. Jak je wybrać?

Kiedy sprawdzą się drzwi boczne do garażu?

Drzwi boczne do garażu sprawdzają się przede wszystkim w przestrzeniach, które pełnią dodatkowe funkcje. W ten sposób możliwe jest wejście do budynku w inny sposób niż przez bramę garażową. Nie trzeba jej podnosić, narażając na szybsze zużycie. Otwieranie bramy garażowej jest również czasochłonne, zwłaszcza gdy nie ma ona napędu automatycznego. Drzwi garażowe boczne znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach o wielu innych przeznaczeniach.

Drzwi boczne do garażu są więc wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy regularnie wchodzisz do garażu, a nie tylko pozostawiasz w nim samochód. Na rynku znaleźć można wiele takich produktów, dlatego wybór niekiedy bywa trudny.

Najważniejsze parametry drzwi bocznych do garażu

Drzwi garażowe boczne powinny spełniać określone normy, by mogły one zapewniać funkcjonalność. Wybierając odpowiedni produkt, warto skupić się na takich czynnikach jak:

  • wygląd – drzwi garażowe boczne muszą pasować przede wszystkim do głównej ramy, a także takich elementów, jak drzwi wejściowe czy ramy okien,
  • współczynnik przenikania ciepła – jest oznaczany jako U i określa, ile ciepła „ucieka” z budynku; najlepiej, by współczynnik przenikania ciepła był jak najniższy,
  • kierunek otwierania – warto, by drzwi boczne do garażu otwierały się na zewnątrz, nie zajmując dodatkowej przestrzeni wewnątrz budynku,
  • wytrzymałość – na rynku znaleźć można drzwi garażowe boczne antywłamaniowe, które utrudniają wyważenie i uszkodzenie zamka; wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo pojazdu i całego budynku.

Obecnie wybór takich produktów jest bardzo duży, dlatego każdy użytkownik może znaleźć drzwi garażowe boczne dopasowane potrzeb. Muszą być one zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

budynek mieszkalny z garażem

Drzwi garażowe boczne a ich przeznaczenie

W budynkach mieszkalnych zwykle stosuje się podstawowe drzwi garażowe boczne. Są one bowiem otwierane zazwyczaj maksymalnie kilka razy w ciągu dnia. W warsztatach czy obiektach przemysłowych częstotliwość korzystania z takich produktów jest większa, a więc powinny być one bardziej wytrzymałe. W ich przypadku stosuje się lepszej jakości zawiasy. Dzięki takiej konstrukcji drzwi mogą działa prawidłowo przez wiele lat.

W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego modelu drzwi zawsze można skontaktować się z ich producentem. Pracownicy firm zajmujących się tworzeniem stolarki okienno-drzwiowej z łatwością pomogą wybrać właściwy produkt do konkretnego zastosowania i parametrów samego budynku – mówi specjalista z firmy BramTECH.

Gdzie kupić drzwi garażowe boczne?

Drzwi garażowe boczne są oferowane przez wiele firm, które zajmują się produkcją bram, stolarki okienno-drzwiowej i wielu innych produktów niezbędnych do wykończenia budynku. Zwykle produkt tego typu można stworzyć na indywidualne zamówienie, by dostosować jego wymiary czy kolorystykę do potrzeb danego użytkownika. Na rynku dostępne są też gotowe drzwi garażowe boczne. To idealny wybór dla osób, którym zależy na czasie realizacji w celu szybkiego umieszczenia w konstrukcji budynku.

Powiązane posty
ArchitekturaDom Mieszkanie

W czym może Ci pomóc architekt wnętrz?

Architekt wnętrz zajmuje się projektowaniem, planowaniem i aranżacją przestrzeni wewnątrz budynków. Jego zadaniem jest tworzenie estetycznych, funkcjonalnych i komfortowych wnętrz, które spełniają…
Dom Mieszkanie

Plakaty - wspaniała pamiątka wakacyjnej podróży

Wakacyjne podróże to dla wielu z nas wyjątkowe chwile, pełne niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Choć wakacje zawsze kojarzą się z wypoczynkiem i…
Dom Mieszkanie

Przesuwne drzwi balkonowe – zalety

Przesuwne drzwi balkonowe to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród osób budujących lub remontujących swoje mieszkania lub domy. Oto kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *