Inne

Jak dobrać odpowiedni agregat prądotwórczy?

20221117115600 download Jak dobrać odpowiedni agregat prądotwórczy?

Jak dobrać odpowiedni agregat prądotwórczy? Które parametry agregatów prądotwórczych trzeba wziąć pod uwagę? Szczegóły na temat doboru agregatu prądotwórczego znajdziesz w poniższym artykule.

Agregat prądotwórczy to idealne rozwiązanie, które może przydać się każdemu w najmniej oczekiwanej sytuacji. Do czego zatem służy agregat prądotwórczy? Jak wybrać ten odpowiedni? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z poniższą treścią.

Do czego służy agregat prądotwórczy?

Dobry agregat prądotwórczy 5kw czy jakikolwiek inny może służyć nam na dwa sposoby. A mianowicie, jako awaryjne zasilanie – w miejscu pracy czy w domu lub jako źródło energii dla tych urządzeń i maszyn, które wymagają ogromnej mocy. Taki agregat prądotwórczy skutecznie zapobiega ewentualnym zniszczeniom oraz zwarciom, do których może dochodzić w instalacji elektrycznej.

Często agregaty prądotwórcze wykorzystuje się na budowach, gdyż z reguły na takim placu nie ma jeszcze sieci elektrycznej. Dzięki agregatom bez problemu pracownicy mogą uruchomić maszyny budowlane czy różnego rodzaju elektronarzędzia. A zatem agregat prądotwórczy jest ogólnie świetną opcją dla tych miejscach, w których mamy do czynienia z brakiem źródła zasilania.

Jak wspominaliśmy, agregat prądotwórczy traktuje się także jako awaryjne zasilanie. W takiej sytuacji znajduje zatem zastosowanie wszędzie – nie tylko w miejscach pracy, ale i w domach jednorodzinnych czy letniskowych. Dzięki agregatom łatwo i szybko rozwiążesz problem braku zasilania i tym samym Twoi pracownicy będą mogli kontynuować swoje obowiązki.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem agregatu prądotwórczego, pamiętaj, aby prawidłowo dobrać parametry urządzenia do Twoich potrzeb i kupić model wyposażony we wskaźnik poziomu paliwa. Kiedy już natomiast agregat zostanie Ci dostarczony, ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją obsługi, a podczas jego użytkowania przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Każdy dostępny na rynku agregat ma właściwie podobne zasady, jeśli chodzi o działanie. Pamiętaj o tym, aby w pierwszej kolejności podłączać te urządzenia, które wymagają jak największej mocy. Ponadto z maksymalnie obciążonego agregatu można korzystać maksymalnie przez 30 minut. Bezpieczniej więc jest wybrać agregat, którego maksymalna moc jest wyższa niż ta, z której docelowo zamierza się korzystać. Ważne jest również to, aby nie podłączać do generatora urządzeń, które potrzebują więcej mocy, niż zapewnia agregat. Dodatkowo generator należy przechowywać w suchym pomieszczeniu. Jeśli korzystasz z urządzenia na zewnątrz, koniecznie zabezpiecz go prawidłowo przed atmosferycznymi czynnikami. Pamiętaj również o tym, aby przynajmniej raz w roku przeprowadzać konserwację generatora prądu.

Jak wybrać odpowiedni agregat prądotwórczy 5kw? 

Jak wybrać odpowiedni agregat prądotwórczy? W pierwszej kolejności warto sprawdzić, jakie rodzaje są dostępne na rynku. Otóż wśród generatorów prądu wyróżnia się modele walizkowe, przenośne i stacjonarne. Te ostatnie generują największą moc i wykorzystuje się je jako awaryjne zasilanie dla nawet całych obiektów. Agregaty dzieli się także na opcje jednofazowe i trójfazowe. Między sobą różnią się pojemnością silnika i tym samym generowaną mocą. Ponadto mogą różnie się uruchamiać – mamy na przykład rozruch elektryczny, ręczny czy zautomatyzowany zapłon, który włącza się, gdy tylko zabraknie zasilania.

Kupując agregat prądotwórczy, określ przede wszystkim, jakie jest zapotrzebowanie na prąd danego urządzenia lub całego budynku, który chcesz awaryjnie zasilać, gdy zabraknie energii z sieci. Poleca się wybierać agregaty z nadwyżką mocy, gdyż niektóre urządzenia mogą pobierać więcej prądu podczas rozruchu niż w trakcie normalnej pracy. Z ważnych parametrów generatorów prądów, które należy dopasować do wspomnianych potrzeb, wyróżnia się moc wyjściową, przeciążalność, stabilność napięcia wyjściowego, stabilność częstotliwości wyjściowego napięcia oraz zniekształcenie napięcia wyjściowego. Warto również rozważyć wybór modelu wyposażonego w powiększony zbiornik paliwa oraz stawiać na rozwiązania sprawdzonych producentów. Nie trzeba się będzie wówczas martwić o długą żywotność agregatu.

Powiązane posty
Inne

Lekarz POZ i recepta online - zalety

Prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu spotkałeś się z sytuacją, gdy lekarz POZ nie mógł cię przyjąć wystarczająco szybko. Problem tego typu nasila…
Inne

Jakie lampy do salonu fryzjerskiego wybrać?

Oświetlenie salonu fryzjerskiego to nie tylko kwestia dekoracji – to także kwestia komfortu pracy oraz tego, jak klienci czują się w danym…
Inne

Czy opiekunka w Niemczech musi zajmować się domem?

Praca w niemieckiej opiece wiąże się przede wszystkim z wykonywaniem czynności opiekuńczo-wspierających. Jednak nierzadko zakres obowiązków opiekunki w Niemczech wykracza poza nie,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *