OgródInne

Jak przygotować piknik w ogrodzie?

piknik w ogrodzie

Aby w pełni wykorzystać ciepłą aurę nadchodzących miesięcy, warto spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej wolnych chwil. Piknik „pod chmurką” to wspaniały sposób aby przenieść na łono natury nawet czas posiłku. Organizacja pikniku w ogrodzie jest stosunkowo prosta, przyjemna i wymaga zaledwie kilku elementów wyposażenia i planowania.

Piknik w ogrodzie – podstawowe elementy.

Odpowiedź na pytanie: jak przygotować piknik, można zawrzeć w dwóch elementach. Wybór miejsca oraz przygotowanie posiłku. Piknik to bowiem zgodnie ze swoją słownikową definicją posiłek spożywany na kocu, na łonie natury.

Gdzie zjeść? W ogrodzie, w parku, na leśnej lub górskiej polanie, na działce rekreacyjnej, na plaży. Opcji jest bardzo dużo. Musi to być teren, na którym swobodnie (i legalnie) można rozłożyć koc i rozsiąść się wygodnie. Nie da się ukryć, że najłatwiej zorganizować piknik w miejscu z dostępem do kuchni, czyli na przykład na własnej działce. Ogranicza to logistyczne wyzwania związane z transportem jedzenia. Jednak nawet wyjeżdżając daleko od lodówki, można piknikować z powodzeniem. Wystarczy lodówka turystyczna albo odbiór posiłku na wynos, z restauracji, która znajduje się w pobliżu miejsca docelowego.

Co przygotować w menu? Jeśli piknik będzie miał miejsce w przydomowym ogrodzie, pole do popisu jest ogromne i właściwie nie ma tu żadnych ograniczeń. Przeniesienie dowolnego posiłku z kuchni na zewnątrz budynku nie stanowi problemu. Jeśli jednak piknik będzie odbywał się z dala od domowego komfortu, należy wziąć pod uwagę posiłki łatwe w transporcie oraz taką ilość jedzenia, którą pomieści kosz piknikowy albo skorzystać z wspomnianej wcześniej opcji zamówienia jedzenia na wynos.

Piknik w ogrodzie – charakter spotkania.

Jeśli piknik w ogrodzie ma być czymś więcej niż zwyczajnym zjedzeniem posiłku na dworze, jego przygotowanie w dużej mierze zależy od towarzyszy czy zaproszonych gości. Inaczej organizuje się kameralną kolację z ukochanym, rodzinne popołudnie z dziećmi, spotkanie wśród zieleni dla całej rodziny czy dużą, rodzinną uroczystość na świeżym powietrzu. Różnica będzie polegała na ilości jedzenia, dekoracjach i aktywnościach towarzyszących.

Piknik w ogrodzie – dodatkowe wskazówki i elementy.

Leżaki lub meble ogrodowe – jeśli piknik odbywa się w przydomowym ogrodzie, można rozważyć zastąpienie kocy meblami ogrodowymi. Ułatwi to spożywanie posiłku, na przykład w przypadku uczestnictwa w pikniku osób starszych.

Lampiony i świece – bardzo przydatne elementy jeśli piknik ma się odbyć wieczorową porą. Dodatkowym atutem jest wspaniały klimat, który tworzą takie źródła światła.

Zadaszenie – planując piknik warto pomyśleć o tzw. planie „B” na wypadek pogorszenia się pogody. Na własnej działce może to być na przykład pawilon ogrodowy.

Odstraszacze insektów – biesiadując na łonie natury trzeba być przygotowanym na nieproszonych gości w postaci much i komarów. Na szczęście na rynku istnieje wiele skutecznych odstraszaczy owadów, w postaci sprayów do ciała, lamp lub kadzideł.

Powiązane posty
Ogród

Jak dopasować ogrodzenie do bryły domu? Poradnik

Stoisz przed wyborem pasującego do Twojej nieruchomości ogrodzenia? Współcześnie do wyboru masz wiele, różnych produktów i materiałów. Niektóre wyróżnia trwałość i solidność,…
Inne

Toaleta z bidetem czy deska myjąca – co wybrać?

Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego nowoczesnego rozwiązania do higieny osobistej w łazience może być dla wielu osób wyzwaniem. Toalety z bidetem i deski…
Ogród

Przygotowanie ogrodu do sezonu – wszystko, co musisz wiedzieć

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, wiele osób zaczyna myśleć o tym, jak przygotować swój ogród do nadchodzącego sezonu. Niezależnie od tego, czy…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *