Dom Mieszkanie

Jak skutecznie osuszyć pomieszczenie po zalaniu fekaliami?

glowne urzadzenia do osuszania Jak skutecznie osuszyć pomieszczenie po zalaniu fekaliami?

Kiedy odkryjemy, że piwnica w naszym domu została zalana przez wybicie kanalizacji, to często w głowie pojawia się przerażenie i panika. Sprzątanie po zalaniu https://www.kastelnik.pl/sprzatanie-po-zalaniu/ to nie tylko osuszanie pomieszczeń, ale również ich dezynfekcja. Silne emocje czasami popychają nas do nierozsądnych rzeczy, warto więc postępować zgodnie z procedurą sugerowaną przez fachowców z branży usług specjalistycznych. Awaria instalacji wodno kanalizacyjnej przy niskich temperaturach to sprawa dość częsta w okresie zimy. Wysoką wilgotność powietrza mamy najczęściej w pomieszczeniach mieszkalnych z grzybem i pleśnią. Co robić, by uniknąć takich niechcianych lokatorów? Na czym polega osuszanie pomieszczenia po zalaniu?

  • Wypompowywanie wody za pomocą specjalistycznych urządzeń;
  • Zebranie nieczystości z podłogi i usuwanie wody;
  • Osuszanie mieszkania i zalanych pomieszczeń;
  • Pomiar wilgotności względnej;
  • Ozonowanie zalanych pomieszczeń i usuwanie zapachów.

Sytuacja robi się o tyle poważna, gdy w piwnicy zalane zostały sprzęty sieci energetycznej, instalacje pod napięciem i rzeczy codziennego użytku. Sprawy nie polepsza fakt, że zalana piwnica jest na dłużej wyłączona z użytku. Profesjonalne sprzątanie po zalaniu fekaliami to pomoc fachowców, którą otrzymasz przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Usuwanie zapachów to pomoc, której oczekują wszystkie poszkodowane przez wodę osoby.

Czy w tak trudnej sytuacji jesteś sam? Jak zorganizować sprzątanie piwnicy po zalaniu i czy istnieją firmy, które specjalizują się w tym fachu? Poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości, a my podpowiemy, co robić w przypadku zalania!

obraz 1 Jak skutecznie osuszyć pomieszczenie po zalaniu fekaliami?

Sprzątanie po zalaniu piwnicy krok po kroku – osuszanie ścian po zalaniu

Zalanie mieszkania wodą lub fekaliami to poważny problem. Po zakończeniu prac wykończeniowych zdarzają się usterki uszczelek i wyciek wody. Szybka reakcja przy zalaniu piwnicy jest konieczna, aby uniknąć przykrych konsekwencji, jakimi są zawilgocenie pomieszczeń czy rozprzestrzenienie się chorobotwórczych drobnoustrojów. Pierwszym krokiem do usunięcia skutków zalania piwnicy jest pozbycie się fekaliów i rozlanych na podłodzie nieczystości. Specjalistyczne mycie oferuj większość ogólnopolskich firm sprzątających.

Następnym etapem sprzątania piwnic po zalaniu, który właśnie zapobiega zawilgoceniu, jest osuszanie pomieszczeń w budynku. Suszenie mokrych ścian stosuje się z użyciem specjalistycznych urządzeń z funkcją osuszania, które warto wynająć od sprawdzonych fachowców sprzątających domy po zalaniach.

Przyczyny zalania na ścianach budynku są zazwyczaj badane po usunięciu wycieku. Uszkodzone połacie dachu nie zawsze są bezpośrednią przyczyną awarii. Czasami pęknięcie rury doprowadza do usterki, ale często za awarię odpowiedzialne są wady konstrukcyjne budynku. Kiedy wilgotność względna spada, oznacza to, że jesteśmy na dobrej drodze do rozwiązania problemu. Osuszacze adsorpcyjne są idealne do suszenia wilgotnych powierzchni na halach przemysłowych i w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie nie ma mieszkańców.

Krok następny sprzątania po wybiciu fekaliów to dokładna dezynfekcja i dezodoryzacja. Wykonać ją można z zastosowaniem profesjonalnych preparatów chemicznych i nowoczesnych metod odkażających. Te techniki nie sprawdzają się zupełnie w materiałach budowlanych. Jednym ze skutecznych zabiegów jest ozonowanie piwnic, które wykonują specjaliści z firm sprzątających. Nieprzyjemne zapachy są eliminowane i nie ma potrzeby stosowania preparatów silnie trujących tj. wapno chlorowane. Usuwaniem szkód po zalaniu mieszkania można zajmować się samodzielnie lub z pomocą lokalnej firmy porządkowej.

Ozonowanie zalanych pomieszczeń

Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu jest sprawą, którą nie należy wykonywać w pierwszej kolejności. Poważne skutki zalania to fekalia na podłodze i fruwające w powietrzu bakterie. Drewniane meble bardzo szybko chłoną wszystkie zapachy. Zmiany klimatyczne nie mają nic wspólnego z zepsutą instalacją w naszym domu, a są raczej odpowiedzialne za wylania nieuregulowanych rzek i topnienie lodowców na półkuli północnej. Czasami skali zniszczeń w zalanych nieruchomościach nie da się policzyć przez kilka dni po powodzi. W takich kataklizmach często poddawane utylizacji są urządzenia rtv i inne rzeczy, które uległy zniszczeniu po zalaniu. Wycena zniszczeń powinna być wykonana w najszybszym czasie, a czyszczenie po zalaniu w ciągu następnych kilku godzin.

Osuszanie mieszkania

Jak wygląda osuszanie mieszkania? Aby zaoszczędzić czas, pieniądze i zdrowie warto cały proces na czyszczenie lokali po zalaniu fekaliami zlecić profesjonalistom. Osuszacze powietrza po wybiciu szamba sprawdzą się u osób, które chcą na własną rękę spróbować usług. tj. usuwanie pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Przedmioty, które zostały zniszczone, musimy oddać do utylizacji. Często jest to całe wyposażenie kuchenne, a także narzędzia ogrodowe, które trzymamy w piwnicy. Należy pamiętać, iż takich rzeczy nie można wyrzucać do śmieci przed domem. Stanowią one zagrożenie bakteriologiczne i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zahamować rozwój bakterii.

Dezynfekcja ścian i oczyszczanie powietrza po zalaniu

Jak wspomniano wyżej, bardzo ważnym etapem sprzątania piwnic po wybiciu kanalizacji jest ozonowanie.  Zabieg ozonowania ma szereg zalet. Zapewnia szybką neutralizację przykrych zapachów, do których należy odór fekaliów po wylaniu szamba. Dezynfekcja ścian za pomocą ozon usuwa nie tylko różne drobnoustroje, ale również zapachy i alergeny. Jego działanie polega na eliminacji powłoki lipidowej.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń po zalaniu?

Ozon dociera do wszelkich zakamarków, wnika w szczeliny, pory mebli drewnianych, tapicerki, a więc umożliwia dezynfekcję trudno dostępnych miejsc. Profesjonalne czyszczenie po wybiciu kanalizacji nie może mieć miejsca, bez dezynfekcji szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Ozon wyeliminuje nie tylko bakterie, które są obecne w zalanej nieruchomości, ale również zarodniki grzybów na ścianach.

Ozonowanie zapewnia wyjątkowo długotrwały efekt, którego nie trzeba poprawiać silnymi środkami chemicznymi. Warto dodać, że na plus jest fakt, że środek ten błyskawicznie się rozkłada, więc po krótkim czasie od ozonowania piwnicy po zalaniu pomieszczenia są dostępne do swobodnego użytkowania.

obraz 2 Jak skutecznie osuszyć pomieszczenie po zalaniu fekaliami?

Specjalistyczne firmy sprzątające po wybiciu kanalizacji

Profesjonalną dezynfekcję i czyszczenie piwnicy po zalaniu powinny przeprowadzać podmioty do tego uprawnione. Co to oznacza? Warto wybrać firmy posiadające doświadczenie, stosowną wiedzę i jakościowy sprzęt. Taką marką jest firma Kastelnik, która sprzątanie po zalaniu wykonuje już od 2013 roku, posiada liczne certyfikaty i długą listę pozytywnych opinii klientów. Czyszczenie suchym lodem to jedna z najbardziej popularnych usług w przypadku zalanych pomieszczeń po awarii kanalizacji.

Przy wyborze firmy sprzątającej pamiętać tutaj należy, że czyszczenie po zalaniu powinno być przeprowadzane nie tylko szybko, ale również w ubraniu ochronnym i w masce zabezpieczającej górne drogi oddechowe.

Sprzątanie mieszkania po wybiciu fekaliów to skomplikowana procedura i zaliczamy ją do kategorii sprzątania specjalistycznego. Niezwykle ważna jest tutaj kolejność wykonywania zadań i szybkość reakcji. Z pewnością zabiegu tego nie wolno wykonywać samodzielnie. Jeśli doszło do wylewu nieczystości, musimy sprzątanie piwnicy zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej. Wykona ona również skuteczną dezynfekcję, która wyeliminuje szkodliwe dla naszego zdrowia mikroorganizmy. Praca zostanie wykonana jakościowo, bezpiecznie i szybko. A to argumenty, z którymi się nie dyskutuje.

Powiązane posty
MebleDom Mieszkanie

Jak wybrać młodzieżowy fotel do biurka?

Nastolatek zazwyczaj ma zupełnie inne potrzeby i inaczej widzi aranżacje swojego pokoju niż rodzice. Coraz częściej zwraca uwagę na kolory ścian, meble…
WnętrzaDom Mieszkanie

Aranżacja salonu - pomysły na modne i przytulne wnętrze

Salon to centrum całego mieszkania. Z tego względu warto zadbać o aranżację tego pomieszczenia, łącząc własne preferencje z modnymi pomysłami na dekorację…
Dom Mieszkanie

Jak dobrać kołdrę i poduszkę, na której zawsze komfortowo się wyśpisz?

Zdrowy i spokojny sen to podstawa dobrego samopoczucia. Istotnym elementem wyposażenia sypialni, który wpływa na komfort snu, jest pościel. Odpowiednio dobrana kołdra…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.