Dom Mieszkanie

Jak szybko i skutecznie wyczyścić panele podłogowe?

rsz adobestock 123955427 Jak szybko i skutecznie wyczyścić panele podłogowe?

Do czyszczenia paneli podłogowych, podobnie jak innych powierzchni, można polecać wiele urządzeń czy akcesoriów. W każdym wypadku potrzebne są także detergenty – często silna, droga i potencjalnie niebezpieczna dla dzieci czy zwierząt domowych chemia. A gdyby tak istniał sposób na szybkie, skuteczne, tanie i całkowite bezpieczne czyszczenie paneli podłogowych bez detergentów? Właśnie tak działają mopy parowe, czyli jedne z najbardziej polecanych domowych urządzeń tego typu.

Czym jest i jak działa mop parowy?

Mop parowy do podłóg to urządzenie czyszczące przypominające najczęściej pionowy odkurzacz. Korzystając z niego, nie trzeba się schylać – długi korpus z uchwytem dopasowany jest do wzrostu dorosłego człowieka. W zabudowanym korpusie znajduje się pojemnik, do którego należy wlać czystą wodę. Następnie urządzenie wymaga uruchomienia – grzałka zacznie podgrzewać wodę, a kiedy osiągnie ona odpowiednią temperaturę, mop poinformuje o tym najczęściej przez wskaźnik ze światełkiem.

Mopy parowe najpopularniejszych marek jak Ariete posiadają regulację intensywności pary. Gorąca para wodna jest przepychana przez korpus urządzenia pod dużym ciśnieniem i wypychana na zewnątrz przez końcówkę, którą przykłada się do paneli podłogowych czy innej czyszczonej powierzchni.

Szybkie i skuteczne czyszczenie parą wodną

Czyszczenie bez detergentów to możliwość nieużywania silnej chemii, co ważne w domach zamieszkiwanych przez dzieci, osoby starsze, alergików, czy nawet zwierzęta domowe. Silne detergenty mogą być dla nich potencjalnie niebezpieczne i wywoływać między innymi reakcje skórne. Trujące środki chemiczne muszą być dodatkowo chowane przed dziećmi. W przypadku urządzeń parowych nie ma tego rodzaju zagrożeń.

Uderzenie gorącej pary wodnej pod wysokim ciśnieniem potrafi być niezwykle skuteczne w czyszczeniu różnego rodzaju zabrudzeń, w tym również uznawanych za trudne do usunięcia. Wysoka temperatura sprawia, że powierzchnie stają się nie tylko czyste, ale także pozbawione drobnoustrojów, bakterii, czy wirusów. Marki takie jak Ariete potwierdzają skuteczne działanie swoich urządzeń atestem dezynfekcji.

Mop parowy nie tylko do podłogi

Warto wiedzieć, że parowe urządzenia czyszczące to nie tylko tradycyjne mopy. Ponieważ dają one znacznie większe możliwości niż jedynie wyczyszczenie podłogowych paneli, w ofercie Ariete pojawiają się również większe urządzenia uniwersalne wyposażone w zestaw końcówek o różnych kształtach i rozmiarach.

Nawet z pomocą prostego modelu mopa parowego z łatwością można czyścić różnego rodzaju powierzchnie, w tym nie tylko podłogi. Sprzyjają temu dołączane do zestawów wymienne końcówki. Większe głowice pozwalają na szybkie umycie dużej powierzchni jak panele podłogowe. Mniejsze natomiast mogą dotrzeć w trudniej dostępne miejsca, jak na przykład fugi pomiędzy płytkami.

Jakie powierzchnie można czyścić z pomocą mopa parowego? Jeśli mowa o podłogach, warto pamiętać, aby były one odkurzone. Mopy parowe nie pochłaniają zabrudzeń. Urządzenia te mogą czyścić między innymi płytki, szyby, parapety, blaty, czy nawet piekarniki. Ważne, żeby powierzchnia była gładka oraz odporna na działanie wysokich temperatur.

Powiązane posty
Dom MieszkanieBudowa

Dom kontenerowy – rozwiązanie ekologiczne i komfortowe, które naprawdę się opłaca 

Z każdym rokiem rośnie nasza świadomość ekologiczna, a wraz z nią rodzą się nowe pomysły, jak pomóc środowisku wrócić choć w niewielkim…
Dom Mieszkanie

Sklep meblowy - jak wykończyć nowe mieszkanie? Popularne style

Sklep meblowy, zarówno stacjonarny, jak i internetowy to bardzo wygodny sposób na znalezienie wymarzonych mebli oraz dodatków. Sprawdź nasze rady i dowiedz…
Dom Mieszkanie

Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Zmywarka to idealna opcja dla osób, które nie mają czasu albo po prostu nie lubią myć ręcznie naczyń. Dzięki jej posiadaniu możemy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *