Dom Mieszkanie

Jak wybrać efektywne oświetlenie biura? Podpowiadamy!

zdjecieglowne lampydobiura Jak wybrać efektywne oświetlenie biura? Podpowiadamy!

Dobrze zaaranżowane biuro ma niezwykle pozytywny wpływ na efektywność i motywację pracowników. Niezwykle ważną rolę odgrywa tu odpowiednio dobrane oświetlenie, które nie będzie męczyło wzroku oraz skutecznie pobudzi do działania. Jakie lampy i rozwiązania oświetleniowe sprawdzą się najlepiej w tym miejscu? Sprawdzamy!

Oświetlenie biura wymaga skrupulatności i dużej uważności, zarówno względem pojedynczego pracownika, jak i całej przestrzeni. Emitowane światło powinno być więc naturalne i komfortowe, a tym samym zwiększające zaangażowanie pracowników. Bardzo wygodnym rozwiązaniem oświetleniowym powszechnie stosowanym w biurach są świetlówki LED, plafony oraz panele.

Coraz częściej w przestrzeniach biurowych wygospodarowuje się także przestrzeń na tzw. chill roomy, w których zatrudnione osoby mogą oderwać się na chwilę od obowiązków i spędzić w nich przerwę. Zarówno tu, jak i w kuchni czy łazience, powinniśmy zwrócić uwagę na właściwe oświetlenie, które wcale nie musi być nudne. Ciekawym wyborem są taśmy LED, pozwalające uzyskać wyjątkowy efekt wizualny, doświetlić otoczenie i podkreślić wybrane obiekty, takie jak telewizor lub szafka kuchenna.

Na początek skupmy się jednak na oświetleniu głównym, czyli na świetlówkach oraz na oprawach szynowych. Jednymi z producentów przywiązujących dużą wagę do najwyższej jakości lamp jest Nowodvorski. Ta marka jest niezwykle nowoczesna – podąża za panującymi obecnie trendami, a także sama je tworzy. Nowoczesne podejście do projektowania wyraża się w bogatej ofercie produktów i wyjątkowym wzornictwie. W ofercie polskiego producenta lamp Nowodvorski znajdziemy zarówno funkcjonalne oświetlenie do biura czy ogrodu, jak i stylowe lampy do domu. Najwyższa pora poznać rozwiązania oświetleniowe, które spełnią wasze wymagania i podniosą komfort pracy.

Punkt po punkcie

zdjecie1 lampydobiura Jak wybrać efektywne oświetlenie biura? Podpowiadamy!

Natynkowa lampa punktowa Nowodvorski Flea 8202

Jak już wspomnieliśmy Nowodvorski oświetlenie to przede wszystkim wysoka jakość, niezawodność oraz nowoczesny design. Dowodem takiego podejścia jest natynkowa lampa Nowodvorski Flea 8202. Pomimo niewielkich gabarytów (10 cm x 4,5 cm) po zamontowaniu żarówki o gwincie GX53 emituje ona dużą ilość światła. Po instalacji odpowiedniej ilości opraw w biurze można mieć pewność równomiernego oświetlenia przestrzeni.

Minimalistyczny design sprawia, że oprawa Nowodvorski Flea jest wyjątkowo uniwersalna. Dodatkowo występuje ona także w białej wersji kolorystycznej.

Świetlana przyszłość

zdjecie2 lampydobiura Jak wybrać efektywne oświetlenie biura? Podpowiadamy!

Żarówka LED Greenie Office PLC G24 9W M

Standardowe świetlówki, np. fluorescencyjne, kojarzyć się mogą z wielkopowierzchniowymi sklepami i bardzo męczącym światłem. Nowoczesne świetlówki LED są jednak produktami, w które warto zainwestować i zainstalować w biurze. Ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle praktyczny i powszechnie stosowany.

Żarówka cenionej polskiej firmy oświetleniowej Greenie z łatwością mieści się w oprawach na świetlówki G24. Ten rodzaj świetlówki LED jest oparty na 52 wydajnych diodach SMD2835, mających zarazem długą żywotność. Sprawia to, że emitowane światło jest mocne, jednak nierażące, i ma barwę białą ciepłą, co dobrze wpływa na samopoczucie pracowników.

Czas zabłysnąć!

zdjecie3 lampydobiura Jak wybrać efektywne oświetlenie biura? Podpowiadamy!

Wodoodporna taśma LED Greenie TL512WW

Taśmy LED dobrze sprawdzają się w roli dodatkowego oświetlenia i uprzyjemniają przebywanie we wnętrzu. Wodoodporna taśma LED Greenie TL512WW dzięki 120 wydajnym diodom/mb emituje mocne światło o białej, ciepłej temperaturze barwowej. Jego jasność jest równa 1140 lm. Taśma ta znajduje zastosowanie również na zewnątrz budynków – bez problemu pracuje nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Jeśli jednak mówimy o przestrzeniach biurowych, taśma może być umieszczona za monitorem komputera, stanowiąc dodatkowe źródło światła, za ekranem telewizora umieszczonego w strefie wypoczynku, bądź w kuchni, stołówce lub łazience. Szeroki zakres zastosowań taśmy LED Greenie gwarantuje wysoką satysfakcję z użytkowania przez bardzo długie lata.

Polecamy zapoznanie się z pełną ofertą firmy Greenie oraz Nowodvorski oświetlenie. W pierwszej z wymienionych dodatkowo możecie skorzystać z profesjonalnego audytu i planu rozmieszczenia oświetlenia w biurze. Nowodvorski charakteryzuje się zaś bardzo bogatą ofertą, spośród której także możemy wybrać w pełni funkcjonalne oświetlenie przestrzeni biurowych i nie tylko.

Powiązane posty
Dom MieszkanieBudowa

Dom kontenerowy – rozwiązanie ekologiczne i komfortowe, które naprawdę się opłaca 

Z każdym rokiem rośnie nasza świadomość ekologiczna, a wraz z nią rodzą się nowe pomysły, jak pomóc środowisku wrócić choć w niewielkim…
Dom Mieszkanie

Sklep meblowy - jak wykończyć nowe mieszkanie? Popularne style

Sklep meblowy, zarówno stacjonarny, jak i internetowy to bardzo wygodny sposób na znalezienie wymarzonych mebli oraz dodatków. Sprawdź nasze rady i dowiedz…
Dom Mieszkanie

Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Zmywarka to idealna opcja dla osób, które nie mają czasu albo po prostu nie lubią myć ręcznie naczyń. Dzięki jej posiadaniu możemy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *