Dom MieszkanieBudowa

Jakie są rodzaje ogrzewania w domach jednorodzinnych?

ogrzewanie domu Jakie są rodzaje ogrzewania w domach jednorodzinnych?

Dla komfortu normalnego bycia w domu potrzebne jest zachowanie odpowiedniej temperatury powietrza w pomieszczeniach, o dowolnej porze roku. W czasie jesienno-zimowym oraz wiosennym potrzebne jest uruchomienie instalacji centralnego ocieplania czy odmiennego systemu grzewczego. Każdy obiekt, czy to wielorodzinny blok lub jednorodzinny dom, musi mieć właściwy system dostarczania ciepła do pomieszczeń. Dzisiejsze techniki idą w kierunku ekologii oraz oszczędności.

Wybór właściwego urządzenia do ocieplania domu

Na rynku jest mnóstwo narzędzi dedykowanych do ocieplania domu. Różnią się one od siebie wieloma elementami, m.in. układem grzewczym i typem paliwa, na jakie są wspierane. We współzależności od obiektu, właściwego wyboru mocy winien dokonać zewnętrzny audytor bądź osoba wykonująca projekt instalacji.

Ogrzewanie gazowe

Jeśli budynek jest podłączony do sieci gazowej, prawdopodobnie ocieplanie gazowe będzie najodpowiedniejszą możliwością. Ogrzewanie gazowe wyróżnia się rozsądnymi wydatkami połączonymi z obsługą. Równocześnie wykorzystanie elektroniki zapewnia we współzależności od zamontowanego regulatora programowanie kotła. Jego praca jest w zasadzie bezobsługowa. Wykorzystanie kotłów gazowych do centralnego ocieplania nabiera specjalnego znaczenia ze względu na afery smogowe w ogromnych miastach. Gdyby wszyscy mieszkańcy ogromnych miast przestawili się na ocieplanie domów gazem, kłopot smogu właściwie by przestał funkcjonować.

Ogrzewanie elektryczne

Jest niezwykle nieopłacalne. Koszty energii nadal rosną, natomiast wydłużający się w naszym kraju czas grzewczy wywołuje, iż korzystanie z owego rodzaju ocieplania jest prawie luksusem. Prosta instalacja i łatwość używania oraz niewielkie zagrożenie, są jednakże dosyć przekonywującymi argumentami dla zamożnych konsumentów. Do montażu grzejników elektrycznych nie potrzeba właściwie nic poza dostępem do gniazdka elektrycznego. Większość spośród nich nie wymaga chociażby większej mocy, starczy im tradycyjne gniazdko 230V.

Ogrzewanie olejowe

Ogrzewanie na podstawie oleju opałowego zdobyło popularność dzięki niskim cenom owego materiału w ostatniej dekadzie. Ze względów użytkowych jest zbliżony do gazu. Olej lekki, na podstawie jakiego robi się domowe systemy grzewcze musi być właściwie przechowywany – potrzebne są specjalistyczne pojemniki na olej, natomiast mechanizmowi wypalania towarzyszy emisja tlenków węgla, siarki oraz azotu, więc najbezpieczniej jest zrobić kominek ze stali nierdzewnej. Do oleju opałowego stosuje się klasycznych kotłów niskotemperaturowych bądź nowszych kotłów kondensacyjnych.

Powiązane posty
Dom MieszkanieBudowa

Dom kontenerowy – rozwiązanie ekologiczne i komfortowe, które naprawdę się opłaca 

Z każdym rokiem rośnie nasza świadomość ekologiczna, a wraz z nią rodzą się nowe pomysły, jak pomóc środowisku wrócić choć w niewielkim…
Dom Mieszkanie

Sklep meblowy - jak wykończyć nowe mieszkanie? Popularne style

Sklep meblowy, zarówno stacjonarny, jak i internetowy to bardzo wygodny sposób na znalezienie wymarzonych mebli oraz dodatków. Sprawdź nasze rady i dowiedz…
Budowa

Siatka zgrzewana - poznaj zastosowanie i wybierz sprawdzony produkt

Siatka zgrzewana jest materiałem, który jest wykorzystywany w branży budowlanej, remontowej, ale też do wykonania ogrodzenia czy w rolnictwie do budowania wolier….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *