MebleOgród

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokrowców na meble ogrodowe?

pokrowce na meble ogrodowe
fot. whitestores.co.uk

Twoje podwórko jest przedłużeniem Twojego domu, więc oczywiście chcesz, aby było tak samo przytulne, jak reszta domu. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić nowe meble na patio, czy już masz zestaw, który chcesz chronić, jednym z najlepszych akcesoriów, które powinieneś kupić, jest pokrowiec na meble tarasowe.

Aby pomóc Ci znaleźć najlepszy pokrowiec na meble tarasowe, stworzyliśmy poniższy przewodnik, pomagający zorientować się, co powinieneś wiedzieć i jak znaleźć ten o najlepszych dla Ciebie właściwościach.

Czym są pokrowce na meble ogrodowe?

Pokrowce na meble ogrodowe są specjalnie zaprojektowane, aby chronić meble ogrodowe przed warunkami atmosferycznymi, gdy nie są one używane. Może to być jeden gigantyczny pokrowiec, który chroni cały zestaw mebli ogrodowych lub mniejsze pokrowce, które są zaprojektowane specjalnie do zakładania na stół lub krzesła.

Dlaczego warto korzystać z pokrowca na meble ogrodowe?

Pomysł zakupu pokrowca jest dobrą decyzją. Najlepsze pokrowce na meble nie tylko chronią przed wilgocią, deszczem i śniegiem, ale także chronią meble przed silnym wiatrem, który może spowodować uszkodzenie mebli, a także blokują promienie słoneczne UV, które powodują blaknięcie niektórych materiałów.

Nawet jeśli mieszkasz w obszarze, który nie ma skrajnych warunków pogodowych lub nie ma zmian w sezonie, to nadal rozsądne jest zapewnienie meblom zewnętrznym dodatkowej warstwy ochrony. Nawet niewielkie ilości porannej rosy lub zapylenia mogą w końcu doprowadzić do uszkodzenia mebli, jeśli nagromadzi się ich wystarczająco dużo. Dodatkowo osłona zapewnia, że Twoje meble tarasowe są zawsze gotowe do użycia, eliminując konieczność ich czyszczenia.

5 wskazówek, które pomogą Ci kupić najlepszy pokrowiec na meble ogrodowe.

Kiedy zaczniesz poszukiwania pokrowca, który służy do ochrony mebli ogrodowych, szybko zauważysz, że istnieje prawie niezliczona ilość opcji do wyboru. Aby upewnić się, że znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie, poniżej jest pięć ogólnych informacji, które powinieneś poznać o pokrowcach na meble ogrodowe.

  1. Sprawdź wymiary swoich mebli.

Wiele sklepów z dużymi opakowaniami i sprzedawców internetowych twierdzi, że sprzedają pokrowce na meble ogrodowe w uniwersalnym rozmiarze, ale nie daj się nabrać na taką pułapkę. Jasne, niektóre z nich będą prawdopodobnie pasować na Twoje meble, jednak aby meble na zewnątrz były w pełni chronione, byłoby mądrze kupić pokrowce, które są wykonane specjalnie do ich wielkości. W wielu przypadkach firma, która wyprodukowała meble, będzie oferować pokrowce jako akcesorium. Byłby to najlepszy punkt wyjścia dla Ciebie, jeśli nie najlepsza opcja, którą należy wybrać.

Jeśli firma nie oferuje pokrowców na swoje konkretne meble, trzeba będzie zrobić kilka pomiarów i dowiedzieć się, jakie są wymiary mebli. Zmierz długość, szerokość i wysokość swoich mebli. Nie chcesz kupować pokrowców, które są zbyt krótkie, ale kupowanie tych, które są zbyt długie, może być równie szkodliwe, ponieważ będą one zatrzymywać wodę i brud u podstawy mebli. Z tych powodów, kupowanie pokrowców na meble tarasowe, które idealnie pasują do Twoich mebli, jest kluczowe.

  1. Poszukaj naprawdę wodoodpornych pokrowców.

Prawie każdy pokrowiec na meble tarasowe na rynku gwarantuje wodoodporność, ale gdy zostanie przetestowany, większość ludzi przekonuje się, że „wodoodporny” oznacza, że wytrzymuje tylko lekką mżawkę. Kiedy deszcz naprawdę zaczyna padać, twoje meble mogą zmoknąć. Ważne jest, aby wybrać materiał, który może wytrzymać ulewne deszcze.

Najlepszą hydroizolację można znaleźć w winylowych pokrowcach na meble. Winyl pozwala kroplom wody spływać i zsuwać się po pokrywie mebli, zanim zdążą przesiąknąć. Trwałe mieszanki poliestrowe są również powszechne, ale upewnij się, że nie wybierasz najtańszej, jaką znajdziesz. Często ten tani poliester jest kruchy, a następnie pęka. Powstałe zagrożenie może oznaczać, że wydasz jeszcze więcej na nowy pokrowiec, a może na wymianę mebli, które zostały uszkodzone w wyniku nieoczekiwanej ekspozycji.

Bez względu na to, jaki materiał wybierzesz, zdecydowanie zaleca się, aby Twoje meble były całkowicie czyste i suche, zanim je przykryjesz. To pomoże zapobiec pleśni.

  1. Szukaj czegoś oddychającego.

Zaleca się, aby kupić oddychające pokrowce na meble tarasowe, ale należy również uważać na to, co uważasz za „oddychające”. Wielu producentów oferuje oddychające materiały, ale jeśli cała pokrywa jest wykonana z takiego materiału, pozostawi również dużo miejsca na przepuszczanie wody i powodowanie problemów.

Zamiast tego szukaj pokrowców na meble z otworami wentylacyjnymi. Te niewielkie obszary oddychające pozwalają na cyrkulację powietrza, co pomaga zapobiegać kondensacji i gromadzeniu się wilgoci, które mogą prowadzić do rozwoju pleśni. Znajdziesz wiele pokrowców, które oferują wbudowany otwór wentylacyjny, ale jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj pokrywy, upewnij się, że znajdziesz taki, który ma otwory wentylacyjne, które nie są na tyle duże, aby mogła przez nie przedostać się woda.

  1. Używaj pokrowców na meble, które są miękkie od wewnątrz.

Oczywiście, chcesz mieć trwałą i mocną zewnętrzną osłonę mebli, ale co z wnętrzem? Jeśli to możliwe, spróbuj kupić pokrowiec na meble ogrodowe, który jest miękki wewnątrz, a na zewnątrz jest mocny.

Miękka wyściółka zapewnia, że pokrowce na meble tarasowe nie porysują delikatniejszych obszarów stołów i krzeseł. To jest szczególnie ważne, jeśli twoje meble są wykonane z jakichkolwiek materiałów szklanych lub barwionego drewna, oba są łatwe do uszkodzenia, gdy nie są właściwie zadbane.

  1. Wybierz pokrowce na meble ogrodowe wyposażone w wiązania.

Standardowe pokrowce na meble ogrodowe są świetne do ochrony przed deszczem, słońcem i śniegiem, ale co się dzieje, gdy pogodzie towarzyszą silne i porywiste wiatry? Bez możliwości przywiązania pokrowców, ryzykujesz, że pokrowce odlecą. Jeśli nie ma cię w domu, gdy wieją silne wiatry, twoje meble mogą być narażone na działanie tych czynników, co grozi uszkodzeniem lub przewróceniem.  Z tego powodu, może warto rozważyć zakup pokrowców na meble tarasowe, które można przywiązać do nóg każdego mebla i zabezpieczyć je.

Z odpowiednią pielęgnacją i właściwą ochroną przed warunkami atmosferycznymi, Twoje meble ogrodowe mogą być miejscem do czytania, leżakowania przy basenie, grillowania z rodziną i przyjaciółmi lub po prostu podziwiania krajobrazu przez wiele lat. Teraz gdy już wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie najlepszych pokrowców na meble ogrodowe, czas zacząć zakupy!

Powiązane posty
Ogród

11 wskazówek, które pomogą utrzymać kosiarkę w dobrym stanie technicznym

Jeśli chodzi o pielęgnację trawnika, możesz pamiętać dzień, w którym po raz pierwszy przyniosłeś do domu swoją nową kosiarkę. Kiedyś uruchamiała się…
Ogród

10 Niezwykłych przedmiotów do dekoracji Twojego podwórka

Twoje podwórko odgrywa znaczącą rolę w wartości i wyglądzie Twojej nieruchomości. Dobrze utrzymane podwórko może zwiększyć wartość Twojej nieruchomości, pozwalając Ci zarobić…
Ogród

Czy architektura krajobrazu zwiększa wartość nieruchomości?

Istotne jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, dlatego też trawnik od frontu może w znacznym stopniu wpłynąć na ogólną wartość nieruchomości. Najlepszym sposobem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *