TechnologiaInne

Okap tuba – jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

okap tuba Okap tuba - jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

Okap kuchenny tuba cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu osób. Wyróżnia go nie tylko niepowtarzalny design, ale i funkcjonalność. O czym należy więc pamiętać przy jego zakupie? W jaki sposób wybrać dla siebie najodpowiedniejszy model? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Okap tuba — w formie wyciągu, czy pochłaniacza?

Przy zakupie okapu, warto zwrócić uwagę na to, czy będzie działać w trybie pochłaniacza, czy też wyciągu. Jeśli masz taką możliwość, zdecyduj się na wyciąg. Takie rozwiązanie nie dość, że jest tańsze w eksploatacji, to jeszcze nie wymaga zakupu filtrów węglowych. Wyciąg pochłania parę wodną oraz nieprzyjemne zapachy, a także odprowadza je na zewnątrz. Niestety, czasami niemożliwe jest jego zainstalowanie. Wtedy warto więc zdecydować się na okap w formie pochłaniacza. W przeciwieństwie do wyciągu pochłaniacz działa w obiegu zamkniętym i nie jest doprowadzony do komina. Oznacza to, że powietrze, które filtruje, wraca do pomieszczenia. Pamiętaj, że decydując się na pochłaniacz, musisz liczyć się z zakupem wspomnianych wcześniej filtrów węglowych. Okapy tuby możemy podzielić na przyścienne (zwane również kominowymi) oraz okapy wyspowe. Zgodnie z ich nazwą — pierwszy umieszczamy przy ścianie, a drugi nad wyspą.

Okap tubowy — o czym jeszcze warto wiedzieć?

Kupując okap, zwróć uwagę na jego wydajność, która powinna być dostosowana do wielkości Twojej kuchni. W przypadku okapu tuby zdecyduj się na nieco większą wydajność, niż przy zakupie jego tradycyjnego odpowiednika. Sprawi to, że okap będzie efektywniej filtrował powietrze — a co za tym idzie, szybciej pozbędziesz się pary oraz nieprzyjemnych zapachów z kuchni. Kolejną kwestią, o jaką należy zadbać, jest klasa energetyczna okapu. Te, które zużywają mniej prądu, często posiadają również energooszczędne oświetlenie i z reguły są droższe. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasu przyniesie oczekiwane rezultaty, w postaci niższych rachunków za prąd.

Jeśli okap będzie montowany nad płytą grzewczą, sprawdź jej szerokość oraz odległość instalowanego urządzenia od kuchenki. Szerokość płyty powinna być większa od szerokości okapu. Przykładowo — jeśli płyta ma ok. 50 cm szerokości, to okap powinien mieć ok. 30 cm. Wysokość, na jakiej go umieścisz to kwestia indywidualna. Urządzenie nie może natomiast przeszkadzać Ci w codziennych obowiązkach.

Zalety okapu tubowego

Okapy tubowe wyróżnia przede wszystkim ich funkcjonalność. Nie tylko pochłaniają parę wodną, zapachy, czy tłuszcze, ale i często posiadają energooszczędne oświetlenie LED. Okap tubowy wyróżnia również jego ponadczasowy design. Świetnie wkomponuje się w dotychczasową aranżację każdej kuchni. Jej styl nie ma większego znaczenia, ponieważ okap tubowy świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach. Jego niepowtarzalny wygląd sprawia, że często same w sobie stanowią dekorację. Swój sukces zawdzięczają wyjątkowej, cylindrycznej formie.

Okap tuba to prawdziwy musy have, który powinien się znaleźć w każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy Twoje wnętrze jest nowoczesne, czy rustykalne, okap tego typu sprawdzi się bardzo dobrze. Ponadto cicho pracuje, jest energooszczędny, a także wydajny.

Powiązane posty
Inne

Laptopy gamingowe - Jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

Każdy, kto szuka w obecnych czasach nowego laptopa bez wątpienia natknie się na ich specjalną kategorię, jakimi są laptopy dla graczy. Jak…
Technologia

Smart Home - jakie elementy systemu przydadzą się w każdym domu

Koncepcja Smart Home zapewnia większe bezpieczeństwo, wygodę i oszczędności dla domowników. Dzięki nowoczesnym systemom zdalnego zarządzania można dostosować dom do potrzeb domowników…
Inne

Hydraulik w Szczecinie- kiedy przyda się jego pomoc?

Awarie hydrauliczne zdarzają się w każdym domu czy mieszkaniu. Większość z nich zdecydowanie wymaga szybkiego działania, profesjonalnych narzędzi i fachowych umiejętności. To…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *