Dom Mieszkanie

Pomysły na przechowywanie w piwnicy

przechowywanie w piwnicy

Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia i dysponujesz dużą piwnicą, powinieneś uznać ją za jedno z najcenniejszych miejsc do przechowywania. Z dala od głównych pomieszczeń w Twoim domu, dobrze zorganizowana piwnica może stać się idealnym miejscem do przechowywania. Ten przewodnik przedstawi Ci kilka pomysłów na przechowywanie w piwnicy, dzięki którym Twoja zapomniana przestrzeń zmieni się w strefę przechowywania.

Zanim zaczniesz

Zanim zaczniesz czytać nasze pomysły przechowywania w piwnicy, ważne jest, aby zadbać o kilka rzeczy:

  • Zastanów się, czy Twoja piwnica będzie łatwa w organizacji, czy też będziesz musiał podjąć się kilku zmian lub ulepszeń. Wpłynie to na Twój czas, ale może spowodować tworzenie wnęk i bardziej interesujących możliwości przechowywania w piwnicy.
  • Posortuj, co będziesz przechowywać. Przedmioty takie jak meble drewniane lub taśmy filmowe nie będą dobrze znosiły wilgotnej piwnicy, przynajmniej bez odpowiednich pojemników lub nakryć. Jeśli planujesz przechowywać sprzęt sportowy lub przedmioty sezonowe, pamiętaj, aby trzymać je w łatwo dostępnym miejscu.
  • Używając pojemników i kontenerów do przechowywania, zawsze oznaczaj zewnętrzną stronę pojemnika. Pomoże Ci to w późniejszym odnalezieniu przedmiotów.
  • Jeżeli twoje przedmioty dzielą przestrzeń z powierzchnią rozrywkową, powieś zasłonę nad półkami lub szafkami, aby utrzymać obszary oddzielnie i ukryć zawartość.
  • Jeżeli Twój budżet pozwoli, niestandardowe zabudowane półki mogą zapewnić stylową i funkcjonalną strefę przechowywania dla zabawek i codziennych przedmiotów.

Zamień pudełka na pojemniki

Podczas gdy ciemne części piwnic mogą być idealne do przechowywania, mogą one stać się wilgotne lub, w zależności od obszaru, zalane wodą. Z tego powodu, a także w celu uniknięcia problemów z insektami, należy zawsze zamieniać kartonowe pudła na plastikowe pojemniki do przechowywania.

Pojemniki zapewniają kontrolę nad warunkami zewnętrznymi i pomagają utrzymać z dala od niechcianych problemów. Jeden z najłatwiejszych pomysłów na przechowywanie w piwnicy, wymiana pudełek na kosze i pojemniki do przechowywania o dużej wytrzymałości ochronią zdjęcia, gazety i albumy przed uszkodzeniem.

Wskazówka: Wilgotna piwnica może powodować rdzę, pleśń i grzyby. W ciemniejszej piwnicy często używaj oczyszczacza powietrza, aby wyeliminować zapach stęchlizny i inne problemy.

Wybierz pionowe ustawienie

Od przechowywania rowerów po tablice z wieszakami, używanie ścian jako głównego obszaru organizacyjnego jest jednym z najłatwiejszych do osiągnięcia pomysłów na przechowywanie w piwnicy.

Montowane na ścianach szafki mogą pomieścić wszystko, od narzędzi do nadwyżki artykułów papierniczych, podczas gdy systemy półek ściennych mogą utrzymać zapas z dala. Przechowuj rzadko używane rowery na poręcznych stojakach i używaj tablic z uchwytami na narzędzia, węże i sprzęt sportowy.

W wykończonej przestrzeni moduły ścienne są świetne do przechowywania gier planszowych, pojemników i innych rzeczy potrzebnych do organizacji piwnicy.

Uporządkuj przestrzeń

Jeśli chodzi o organizowanie piwnicy, jeśli używasz jej jako miejsca pracy lub pokoju zabaw, uporządkuj przestrzeń, abyś mógł zachować porządek. Szafki ścienne będą utrzymywać przedmioty, takie jak narzędzia, poza zasięgiem małych rączek.

Większe szafki, które można zamknąć, mogą również przechowywać przedmioty takie jak sprzęt sportowy lub ogrodowy. Rozważ również systemy szafek na kółkach, abyś mógł przenosić rzeczy w trakcie sprzątania.

Przechowuj pod schodami

Bądź trochę kreatywny z organizacją piwnicy, wykorzystując przestrzeń pod schodami. Niezależnie od tego, czy masz mniejszą piwnicę, która nie może pomieścić mnóstwa półek, czy też używasz piwnicy jako drugiego pokoju rodzinnego lub przestrzeni rozrywkowej (i potrzebujesz każdego centymetra przestrzeni podłogowej), spróbuj użyć przestrzeni pod schodami do przechowywania pojemników pełnych zabawek, ozdób i nie tylko.

Jeśli masz już otwartą klatkę schodową, uporanie się z tym pomysłem na przechowywanie pod schodami jest tak proste, jak załadowanie plastikowych pojemników i koszy z przedmiotami. Z drugiej strony, jeśli jesteś gotowy do podjęcia pracy i chcesz zrobić specjalne szafy, szuflady, półki lub szafki, upewnij się, że drewno, które wybierzesz, jest trwałe i solidne.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Ściany z mchu - Najlepszy przewodnik

Ściany z mchu to nowoczesne dzieła sztuki, które można zainstalować wewnątrz lub na zewnątrz, aby dosłownie przynieść zielone do ciebie. Zapewniają one…
Dom Mieszkanie

Przekształcenie sypialni w biuro — Wykorzystaj swój wolny pokój

Praca w domu nigdy nie jest łatwa. Posiadanie spokojnego miejsca jest niezbędne do skupienia się na pracy i produktywności. Ciągłe zakłócenia ze…
Dom MieszkanieTechnologia

7 Korzyści z instalacji systemu centralnego odkurzania

Odkurzanie jest często niedogodnością, czy chodzi o potykanie się o kable, wyrzucanie brzydko pachnącego pojemnika lub konieczność ponownego pójścia do sklepu co…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *