Inne

Sprawdzone i skuteczne domowe sposoby na pozbycie się mrówek

mrowki Sprawdzone i skuteczne domowe sposoby na pozbycie się mrówek

Mali goście,  nieproszeni, utrudniający życie w domowym zaciszu. Mrówki bo to o nich mowa pojawiają się najczęściej na początku lata. Przyciąga ich wilgoć, ale przede wszystkim słodkie produkty oraz resztki jedzenia w kuchni i pokojach. Pozbycie się tych owadów nie jest trudne,  jednak z powodu braku znajomości domowych sposobów korzysta się z chemicznych środków,  które szkodzą nie tylko ludziom, lecz i zwierzętom. Poniżej przedstawiono sprawdzone, bezpieczne alternatywy na Ich usunięcie bez jakiejkolwiek toksyczności.

Pomarańczowa skórka i sok z cytryny domowym sposobem na mrówki

Świeża  pomarańcza, która dla ludzi jest smakowitym owocem, powoduje u mrówek zatrucie. Substancje zawarte w skórce są dla nich mocno toksyczne, co sprawia, że dostanie się do gniazda doprowadza do wymarcia całego mrowiska. Aby skorzystać z właściwości cytrusa należy zetrzeć na tarce lub pociąć na małe kawałki jego skórkę, następnie rozsypać ją w miejscach pojawiania się owadów. Innym sposobem jest wyciśnięcie soku z cytryny i zmieszanie go z wodą. Mieszankę tą przelewa się do rozpylacza i psika obszary na których swoje drogi posiadają mrówki. Należy jednak pamięć, że woda z cytryną ma stosunkowo niewielki czas działania, dlatego też opryskiwanie należy powtarzać.

Czarny pieprz i czosnek na szybkie pozbycie się mrówek

Intensywnie pachnący pieprz świetnie nadaje się do walki z mrówkami w domu. Zmielone na miał ziarenka (5 łyżek) trzeba wsypać do szklanki wody. Taką miksturę rozpylić w miejscach  pojawiania się owadów. Czosnek natomiast należy rozgnieść, aby uzyskać intensywność działania. Kilka roztartych ząbków wrzucić do słoika z wodą i odstawić na ponad 24 godziny. Po tym czasie mieszankę przelać do garnka i gotować na wolnym ogniu około 20 minut. Po przestygnięciu wywarem spryskiwać obszary  w których gromadzą się mrówki.

Drożdżowy wróg mrówek

Łakomym kąskiem dla owadów są drożdże, mimo, że wykazują mocną toksyczność. Aby wykorzystać ich słabość wystarczy połączyć ze sobą 100 g cukru, 100 g suchych drożdży i zalać to wszystko litrą wody. Odstawić na godzinę, po czym rozlać do malutkich pojemniczków i pozostawić w miejscu do którego przychodzą mrówki.

Zwalczający mrówki piołun

Dzięki swojemu gorzkiemu, intensywnemu zapachowi piołun to świetny odstraszacz. Dodatkowo roślina jest łatwo dostępna więc bez problemu można ją zdobyć zbierając z pól i łąk.  Przygotować należy prostą mieszankę z garści piołunu oraz dwóch wody. Całość gotować minimum 5 minut, przestudzić i psikać powierzchnie na których występują mrówki.

Powiązane posty
TechnologiaInne

10 powodów, dla których warto zmienić żarówki na oświetlenie LED

Szukasz powodu, aby przejść na oświetlenie LED? Oto dziesięć korzyści, jakie daje ten rodzaj oświetlenia. Według danych  Agencji Informacji Energetycznej , przeciętne…
Inne

Czego nie należy spłukiwać w toalecie - 9 rzeczy, których spłukiwania należy zaprzestać

Twój domowy system wodociągowy może cię zaskoczyć. W jednej chwili wszystko jest w porządku i działa sprawnie, a w następnej toaleta jest…
Inne

Jak uporządkować narzędzia na tablicy z haczykami?

Tablica do wieszania jest świetna do organizowania narzędzi zarówno w skromnych garażach domowych, jak i profesjonalnych obiektach. Jeśli już masz tablicę na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *