WnętrzaDom Mieszkanie

W jaki sposób przeprowadzić renowację paneli podłogowych w mieszkaniu?

panele podlogowe renowacja W jaki sposób przeprowadzić renowację paneli podłogowych w mieszkaniu?

Drewniane powierzchnie, które są niezwykle często eksploatowane w pomieszczeniach, ulegają częstym zniszczeniom. Mowa przede wszystkim o przetarciach, pojawianiu się ubytków czy utracie właściwości estetycznych. Zniszczone panele podłogowe można jednak odnowić, co jest znacznie bardziej ekonomicznym sposobem, niż wydatkowanie pieniędzy na remont podłóg. Odnawianie paneli podłogowych, w zależności od poziomu zniszczenia ich powierzchni, może przebiegać na różne sposoby. Oto kilka z nich.

Techniki renowacyjne na niewielkie ubytki w panelach. Co wykorzystać, aby przywrócić dawny blask podłodze?

Po kilku latach użytkowania drewnianej podłogi, mogą pojawić się nieznaczne przetarcia bądź ubytki spowodowane np. upuszczeniem przedmiotów. W drewnianej, miękkiej strukturze drewna mogą tworzyć się wypustki i pęknięcia, które możemy w prosty sposób zatuszować. Te niewielkie defekty paneli podłogowych usuniemy za pomocą specjalistycznych preparatów, mających na celu korekcję powstałych zniszczeń. Są to przede wszystkim naprawcze specyfiki w formie pasty do nakładania. Można również spotkać masy reperujące, które szczelnie wypełniają powstałe wgniecenia. Pokrycie rysy jest bardzo proste, a w całym procesie pomagają pędzle lub linijki, dołączone do zestawu naprawczego. Ten sposób nada się jedynie w przypadkach, gdy ubytki panelach są nieznaczne i występują na niewielkich powierzchniach. Jeśli zniszczone są całe moduły panelowe, ta technika może nie przynieść zadowalających efektów. Do najmniejszych zadrapać i rysek można użyć także specjalnych kredek do paneli – tuszują one niedoskonałości na pewien czas.

Kojarzy się z parkietem, ale może być wykorzystane także w przypadku naprawiania paneli. Cyklinowanie powierzchni

Jest to potężna broń, umożliwiająca całościową regenerację zniszczonych paneli drewnianych. Cyklinowanie wiąże się jednak z koniecznością zeszlifowania części wierzchniej elementu o około 2 mm, w związku z czym panele muszą być odpowiedniej grubości. Cały proces jest dosyć czasochłonny i wymaga dokładności. Niezbędne będzie także wykorzystanie maszyny cyklinującej, w szczególności jeśli nasze pomieszczenie jest sporych rozmiarów. Odnawianie paneli podłogowych za pomocą cyklinowania musi zostać zwieńczone zaimpregnowaniem powierzchni drewnianej. Można to wykonać przy użyciu specjalistycznych olejów do drewna, jednakże najczęściej wykorzystuje się wygodne lakiery w sprayu. Po nałożeniu kilku warstw, po uprzednim każdorazowym wyschnięciu powierzchni, zapewni podłogom świeży, odnowiony wygląd.

Powiązane posty
Dom MieszkanieInne

Jak czyścić podłogi winylowe?

Masz w domu winylową podłogę? Oto poradnik jak prawidłowo czyścić podłogi winylowe i jak utrzymać je w czystości.
MebleStylWnętrza

Jakie zalety kryje w sobie krzesło brazylijskie?

Latem chętnie spędzamy czas w ogródku czy na tarasie. Coraz częściej zamiast tradycyjnego hamaku możemy spotkać tam krzesło brazylijskie, z którego z…
Dom Mieszkanie

Jak obniżyć temperaturę w domu?

Wiele osób ma problem, gdy powietrze jest suche i w ogóle nie ma przeciągu. Szukają oni jak najchłodniejszych miejsc, mimo że wiedzą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *