Budowa

Jaki strop wykorzystać w swojej budowli?

20230226204809 gb595de5dd8c306cc40672201d2a3f56b14ef0364682e78b8c1a16c6c4c4781303679c49467c5c5ad031c885710e204b6ea187144c04d7155be7669e2cf247a3d 640.jpg Jaki strop wykorzystać w swojej budowli?

Obecnie w budownictwie wykorzystywane są różne rodzaje stropów – każdy, kto tworzy swój dom może więc wybrać z wielu dostępnych opcji. Popularnością cieszą się drewniane bele stropowe, produkty wykonane ze stali czy te stalowo-betonowe. Oprócz nich konstrukcja stropu może być wykonana z elementów ceramiczno-żelbetowych oraz czysto żelbetowych. W tej ostatniej opcji znajduje się strop typu Teriva. Co warto wiedzieć o tego rodzaju stropach? Jakie są ich zalety i wady? I jak wybrać ekipę, która zajmie się wykonaniem takiego stropu?

Strop Teriva – czym w zasadzie jest i co warto o nim wiedzieć?

Stropów Teriva jest obecnie całkiem sporo – według danych jest to najpopularniejszy model stropów gęstożebrowych, wykorzystywanych w około 21% wszystkich przedsięwzięć budowniczych. Co warto wiedzieć o tego rodzaju stropach? Przede wszystkim to, że są one monolityczno-prefabrykowane ze specjalnych pustaków stropowych i belek stropowych. Oczywiście warto wspomnieć, że oprócz konstrukcyjnych elementów, w stropie typu Teriva znajdują się także wypełnienia.

Z czego składają się stropy Teriva – jakie elementy go tworzą?

Jakie dokładnie elementy są wykorzystywane w tworzeniu stopów typu Teriva? Przede wszystkim są to belki betonowe prefabrykowane. To właśnie pomiędzy nimi układane są pustaki stropowe i to właśnie na nich spoczywa ciężar stropu. Następnie całą taką konstrukcję zalewa się betonem – takie betonowanie stropu sprawia, że wszystko się ze sobą łączy i zaczyna tworzyć jedną całość. Dodatkowo wykorzystywane są również kształtki wieńcowe oraz zbrojenie podporowe.

Stropy gęstożebrowe – jakie są ich zalety?

Jakie są zalety stropu Teriva? Przede wszystkim ze względu na swoją popularność, niezwykle łatwo jest go zamontować – będą potrzebne wyłącznie podpory montażowe oraz odpowiedni profesjonaliści. Kolejną zaletą jest to, że z łatwością można składować Teriva Panel i belek kratownicowych. Zaletą jest też transport belek żelbetowych i podpór montażowych a także pustaków. Nie można zapomnieć również o niskim zużyciu betonu, braku pełnego deskowania czy niewielkiego ciężaru własnego całej konstrukcji, która może mieć aż 8 metrów rozpiętości i 24-30 cm wysokości.

Czy stropy typu Teriva mają jakieś wady?

Czy stropy Teriva mają jakieś wady? Wielu ludzi może narzekać na to, że na tego rodzaju stropach często pojawiają się pęknięcia. Prawda jest jednak taka, że nie jest to cecha samych stropów żelbetowych a raczej tego, jak zostały wykonane. Oznacza to, że wszystko zależy od tego jakich specjalistów zatrudnisz i czy ich praca będzie wykonana solidnie, czy jednak będzie pełna wad. Warto zatem poważnie podjeść do poszukiwania osób lub firm, które zajmują się tworzeniem stropów typu Teriva.

Gdzie zgłosić się gdy chce się wykonać strop Teriva u siebie?

Jak więc znaleźć specjalistów, którzy będą w stanie wykonać tego rodzaju stropy zarówno w budownictwie jednorodzinnym jak i w innego rodzaju inwestycjach? Najlepiej poszukać ich przez internet – dzięki temu będzie się miało znacznie większy wybór firm, z których usług można skorzystać. Warto wejść chociażby na stronę budmater.pl/strop-teriva i tam poszukać większej ilości informacji na temat stropów typu Teriva i tego, jak są tworzone i kiedy warto je wybierać.

Powiązane posty
Budowa

Zaprawy budowlane - Przewodnik wyboru

To podstawa w każdym procesie budowlanym. Twoje wybory mogą wpłynąć na wytrzymałość, trwałość i skuteczność twojego projektu budowlanego. Czy wiesz, które zaprawy…
Budowa

Pręty kwadratowe - klucz do solidnych konstrukcji

W świecie budownictwa i przemysłu, gdzie precyzja i trwałość materiałów odgrywają kluczową rolę, pręty kwadratowe stanowią niezbędny element wielu projektów. Sklep Wyrobyzestali.pl…
Budowa

Wykop pod oczko wodne w ogrodzie: jak je zbudować?

Małe zbiorniki wodne są często spotykanym elementem aranżacji przydomowych przestrzeni. To taka ozdoba ogrodu, przy której chętnie odpoczywamy czy przyjmujemy gości. Chcesz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *