Dom MieszkanieOgród

Nowoczesne baseny, jacuzzi i wanny Spa do domu i ogrodu

3b7f7f3c9559cccfd72c9d7a5af2225e Nowoczesne baseny, jacuzzi i wanny Spa do domu i ogrodu

Współczesne zabiegane, niespokojne czasy nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie. Napięcie dnia codziennego odbija się prędzej czy później na każdym organizmie. Dlatego tak ważny jest styl życia, regularna aktywność fizyczna, a także umiejętność efektywnej regeneracji. Jednak niekiedy znalezienie i wygospodarowanie czasu na odpoczynek – szczególnie ten w aktywnej formie – wydaje się wręcz niewykonalny. A co, gdyby wszystkie niezbędne do niego elementy mieć na wyciągnięcie ręki, bez konieczności podejmowania całej wyprawy na siłownię czy do ośrodka sportu i rekreacji? Jednym z najzdrowszych sportów jest pływanie. Jednak publiczne pływalnie nie wszystkim kojarzą się dobrze: chlorowana woda, ryzyko infekcji grzybiczych czy w końcu – kolejki do szatni. A co, gdyby zapewnić sobie odrobinę luksusu i relaksu w zaciszu własnego ogrodu?

Zalety posiadania basenu lub wanny spa we własnym ogrodzie

Jak już zostało wyżej wspomniane, pływanie ma wiele korzyści zdrowotnych, m.in.:

  • poprawa siły, wytrzymałości i kondycji
  • poprawa krążenia
  • zwiększenie wydolności płuc
  • redukcja zbędnych kilogramów
  • zbawienny pływ na układ kostny, w szczególności kręgosłup

Jednak posiadanie basenu w ogrodzie nie jest opcją, na którą powinni zastanowić się jedynie miłośnicy kraula. Bowiem ten element może stanowić również główny punkt wypoczynku. Samo przebywanie nad wodą relaksuje, a możliwość pomoczenia nóg wprost z materaca, trzymając w ręku napój z palemką brzmi jak dobrze spędzone popołudnie. Ponadto jest to także świetnie miejsce na celebrowanie wolnego czasu z bliskimi, podczas tzw. swim party – istnieje wiele zabaw i gier, w których centrum znajduje się basen. Potrafi on uatrakcyjnić każdą imprezę organizowaną dla rodziny i przyjaciół. Podobnie sprawa wygląda z wanną spa i jacuzzi – kto nie marzy o hydromasażu po ciężkim dniu pracy lub w środku zimy? Do niedawna na takie rozwiązanie mogli pozwolić sobie tylko nieliczni i – choć co prawda dalej kojarzy się ono z luksusem – to jednak już dostępne jest dla szerszego grona klientów.
Co więcej, obecne są na rynku baseny z przeciwprądem, z których można korzystać przez cały rok. Nie jest to więc, jak niektórym się do niedawna wydawało, inwestycja zwracająca się tylko w jednym sezonie.

Jak dbać o basen ogrodowy

Basen jest coraz bardziej popularnym wyposażeniem działki. Biorąc pod uwagę to, ile daje możliwości – nic w tym dziwnego. Jednak by móc cieszyć się z niego przez wiele sezonów, bez przeszkód i nieprzyjemnych niespodzianek, należy o niego odpowiednio dbać. Aby czas spędzony w wodzie był higieniczny i bezpieczny dla zdrowia, powinniśmy regularnie podejmować czynności związane z:

  • przygotowaniem podłoża – zapewnić mu stabilność, która bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo i komfort korzystania z niego. Odpowiednie podłoże i wykonane będzie na przykład z betonu lub kostki brukowej.
  • pilnowaniem czystości wody w basenie i regularnym sprzątaniu jego wnętrza – zanieczyszczenia przynoszone wraz z podmuchem wiatru można usuwać z wykorzystaniem siatki basenowej na rączce dostępnej w wielu sklepach z wyposażeniem do basenów. Jednak jeśli nie chcemy, żeby do tego nie dochodziło. zakupmy basen z pokrywą termiczną która zabezpieczy go przed zanieczyszczeniami oraz będzie zapobiegać parowaniu wody i utracie energii podczas gdy z niego nie korzystamy. Przy okazji wymiany wody, dobrze jest wyrobić sobie nawyk mycia jego wnętrza: dna oraz ścian.

Jak widać, dbanie o basen ogrodowy nie wiąże się z dużym wysiłkiem, a korzyści, jakie ze sobą niesie ta inwestycja zdecydowanie przeważają szalę plusów przemawiających za rozważeniem zakupu.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Plakaty - wspaniała pamiątka wakacyjnej podróży

Wakacyjne podróże to dla wielu z nas wyjątkowe chwile, pełne niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Choć wakacje zawsze kojarzą się z wypoczynkiem i…
Dom Mieszkanie

Przesuwne drzwi balkonowe – zalety

Przesuwne drzwi balkonowe to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród osób budujących lub remontujących swoje mieszkania lub domy. Oto kilka…
Dom Mieszkanie

Płytki z cegły

Płytki z cegły rozbiórkowej cieszą się zainteresowaniem, ze względu na trwałość i wytrzymałość. Liczą sobie 100 lat i więcej, mają bowiem długą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *