Dom Mieszkanie

Czy warto kupić odkurzacz do popiołu?

kominek sprzatanie Czy warto kupić odkurzacz do popiołu?

Kominek w pokoju to niesamowita atmosfera, niepowtarzalny klimat i ciepło. Miejsce przed kominkiem może stać się centralnym punktem domu. By jednak z czasem kominek nie zamienił się w kopcący dymem do wnętrza problem, trzeba regularnie go czyścić. Co nadaje się do tego najlepiej? Szufelka i zmiotka nigdy nie będą tak skuteczne, jak profesjonalny odkurzacz do popiołu. Sprawdź, czy i Ty powinieneś go kupić.

Odkurzacz do popiołu i jego największe zalety

Odkurzacz do popiołu przyda się szczególnie tym, którzy często rozpalają kominek. Należy bowiem wybierać z niego popiół po każdym zapaleniu. Odkurzacze zrobią to szybko i dokładnie. W przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy poradzą sobie nawet z małymi drobinkami popiołu i sadzy. Popiół nie będzie ich zatykać.

Odkurzacze do popiołu wyróżniają się też rozbudowanym systemem filtracji. Często jest w nich zamontowanych kilka filtrów, które skutecznie zatrzymują zarówno większe, jak i mniejsze zanieczyszczenia.

Sprzątanie kominka odkurzaczem daje Ci też pewność, że wnętrze domu pozostanie idealne czyste. Przy klasycznym zamiataniu popiołu sporo pyłów wzbija się w powietrze. Profesjonalny sprzęt ma dużą moc ssącą i zbierze cały pył, który nie będzie też w stanie wydostać się z jego zbiornika.

Wydajność odkurzaczy sprawia również, że czyszczenie kominka będzie dużo szybsze. To przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy tuż przed rozpaleniem paleniska przypomnisz sobie, że nie wybrałeś z niego popiołu. Odkurzacz zrobi to szybko i sprawnie, a zaoszczędzony czas spędzisz wygodnie przed rozpalonym kominkiem.

Do czego jeszcze może się przydać taki odkurzacz?

Zakup odkurzacza do popiołu daje zresztą więcej możliwości niż tylko sprzątanie domowego paleniska. To urządzenie świetnie poradzi sobie z czyszczeniem grilla, a także pieców centralnego ogrzewania na węgiel i inne paliwa stałe. Sprzęt do popiołu powinien zresztą poradzić sobie ze sprzątaniem wszelkich pyłów, na przykład przy pracach budowlanych i remontowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza do popiołu?

Jeśli przekonałeś się już do zakupu odkurzacza do popiołu, dobierz urządzenie o odpowiednich parametrach. Przede wszystkim sprawdź moc silnika i system filtracji. By odkurzacz działał wydajnie nie tylko przy sprzątaniu kominka, wybierz model o mocy 1500-2000W.

Przyjrzyj się też filtrom urządzenia. Szukaj modelu z wyciąganymi, które można łatwo umyć. Zadbaj też, by kupić odkurzacz z filtrem HEPA. To najszczelniejszy z filtrów stosowanych w odkurzaczach, który zatrzymuje nie tylko popiół i sadzę, ale też większość drobnoustrojów.

Jaki odkurzacz do gorącego popiołu będzie najlepszy? Co do zasady, kominek należy czyścić dopiero po wygaśnięciu ognia i wystudzeniu się popiołu. Czasami jednak w jego wnętrzu mogą znaleźć się ciepłe elementy. Do takiego popiołu odpowiedni będzie odkurzacz z żaroodpornym zbiornikiem.

Podsumowanie: odkurzacz idealnym rozwiązaniem do czyszczenia popiołu

Jeśli lubisz siedzieć przed kominkiem, odkurzacz do popiołu powinien znaleźć miejsce w Twoim domu. To sprawny i dokładny sprzęt do sprzątania kominka. A w dodatku uniwersalny, możesz go bowiem wykorzystać również do usuwania resztek z grilla, pieca czy sprzątania po remoncie.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Listwy przypodłogowe białe – uniwersalny wybór

Białe listwy przypodłogowe cieszą się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale komponują się z różnymi stylami, dodając elegancji…
Dom Mieszkanie

Moskitiera na okna i drzwi - ochrona i komfort przez całe lato

W letnie miesiące, gdy temperatury rosną, a drzwi balkonowe i okna otwierają się szerzej, często stajemy przed problemem niechcianych gości w postaci…
Dom Mieszkanie

Montaż siatki na dach przeciw ptakom

Profesjonalna siatka ochronna na dachu może mieć nie byle znaczenie. W naszym artykule dowiesz się dlaczego. Powiemy też, ile kosztuje siatka na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *