Dom Mieszkanie

Przekształcenie sypialni w biuro — Wykorzystaj swój wolny pokój

biuro w domu

Praca w domu nigdy nie jest łatwa. Posiadanie spokojnego miejsca jest niezbędne do skupienia się na pracy i produktywności. Ciągłe zakłócenia ze strony innych członków rodziny, zwłaszcza dzieci, mogą pogorszyć jakość Twojej pracy.

Pomimo tych wszystkich ograniczeń, które może powodować praca w domu, nie można podważyć luksusu i komfortu umysłu, jaki ona dla Ciebie tworzy. Pobyt w domu stał się koniecznością czasu, zwłaszcza w świecie postcovidowym, gdzie można ograniczyć swoją socjalizację.

Finansowe korzyści ze zrobienia domowego biura są również bardzo kuszące, ponieważ ceny nieruchomości są bardzo wysokie. Zwalnia Cię to z wszelkich wydatków, które musisz ponieść, zakładając odpowiednie biuro.

W tym artykule pomożemy Ci zamienić sypialnię w biuro. Możesz wykorzystać do tego celu sypialnię gościnną lub własną. Widzimy, jak możesz uczynić swój pokój bardziej funkcjonalnym, estetycznie atrakcyjnym i wygodnym dla długich godzin pracy.

Dlaczego i jak powinieneś urządzić swoje biuro w domu?

Gdy wyszukujesz przestrzeni dla praktycznego i funkcjonalnego domowego biura, pierwszy wyzwaniem, z którym musisz się zmierzyć, jest znalezienie dodatkowej przestrzeni do ustawienia twojego podstawowego obozu.

Potrzebujesz oddzielnej przestrzeni, aby pomieścić wszystkie swoje meble biurowe i sprzęt, ale potrzebujesz też sporo miejsca na swoją papierkową robotę i dokumenty, w zależności od tego, co robisz. Pokój gościnny lub wolny pokój może być używany do przekształcenia w biuro. Nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu typu studio, możesz wykorzystać narożnik i urządzić małe biuro.

Ustawienie się w salonie, kuchni i gabinecie to dobre opcje, ale nie może być praktycznie możliwe, jeśli mieszkasz w małym domu i nie masz żadnego wolnego pokoju.

Większość ludzi żyje w małych mieszkaniach lub apartamentach typu studio, gdzie trzeba trochę kreatywności, aby urządzić swoje domowe biuro.

Sypialnia jest oczywistym wyborem do przekształcenia w tymczasowe lub stałe domowe biuro. Często jest to jedyne miejsce w Twoim domu, które jest całkowicie Twoje. Przy kilku praktycznych zmianach, możesz sprawić, że będzie ona funkcjonować z podwójnym przeznaczeniem.

Bez wątpienia, zawsze możesz zamknąć drzwi swojej sypialni na czas, kiedy pracujesz nad nowym projektem, redagujesz e-maile lub po prostu masz spotkanie online.

Zamieniając swój pokój w praktyczne i funkcjonalne domowe biuro potrzebujesz strategicznego planowania. Ty decydujesz o tym jak pracować lepiej organizować wszystkie rzeczy i myśleć o wszystkim.

Pomysły na przekształcenie Twojej sypialni w domowe biuro

Konfigurowanie domowej przestrzeni biurowej w sypialni jest łatwe, jeśli pracujesz nad wszystkim od podstaw. Można doprowadzić do tego, aby to działało z wieloma internetowymi pomysłami na wnętrze, które zamieniają sypialnię w domowe biuro. Wszystko jest dobrze zaprojektowane i na swoim miejscu.

Ale rzeczy mogą być trochę skomplikowane, jeśli masz już projekt wnętrza dla swojej sypialni. To, czego potrzebujesz, to kilka zmian, które nie zakłócają ogólnego wnętrza sypialni. Jeżeli już masz aranżację wnętrza, musisz ją trochę podrasować, aby zrobić dodatkowe miejsce na biurko lub krzesło.

Oto kilka wskazówek, jak możesz urządzić domowe biuro w swojej sypialni.

 1. Zacznij od podstaw.

Dla kogoś, kto chce zaprojektować domowe biuro od podstaw, może na początku wykonać przybliżone pomiary sypialni. Dokonać pewnych szacunków, na którym miejscu chcesz ustawić swoje biuro w domu a gdzie wszystko inne.

Uwzględnij wszystkie gniazdka elektryczne, okna, skrzydła drzwi i otwory wentylacyjne dla wirtualnego układu biurowego. Wskazane tutaj jest wykorzystanie oprogramowania online do projektowania wnętrz, aby stworzyć układ swojego projektu biura domowego. Można uzyskać wiele przydatnych pomysłów projektowych dla domowego biura przy ograniczonych zasobach.

 1. Wybierz produktywne kolory.

Kolorystyka domowego biura znacząco wpływa na atrakcyjność wizualną i zwiększa produktywność. Jeżeli już posiadasz schemat koloru dla sypialni, powinieneś wybrać kolory, które współgrają z istniejącym schematem kolorów.

Spraw, aby Twój domowy obszar biurowy wyróżnił się starannym wyborem kolorów. Jeżeli kupujesz jakikolwiek meble jak ergonomiczny krzesło lub biurko komputerowe, stół pisarski, lub komodę, wybierz kolor, który idzie z wnętrzem.

Niezależnie od tego, czy używasz istniejących mebli w domu, czy kupujesz jakieś nowe, jest kilka rzeczy, których potrzebuje domowe biuro, na przykład schowek, miejsce dla twojego sprzętu i kącik biurowy dla rozmów online i bezpośredniego kontaktu.

 1. Szafki na akta.

Dla materiałów biurowych potrzebujesz dedykowanego obszaru przechowywania, z którego łatwo uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów. Możesz użyć szafki w sypialni, aby przechowywać niektóre materiały biurowe.

Wykorzystuj ścienne półki lub ściankę boczną jako jednostkę magazynową do przechowywania lekkiego sprzętu. Albo możesz wstawić druciane półki w szafie, aby pomieścić wszystkie domowe materiały biurowe. Możesz korzystać z pionowej przestrzeni magazynowej dla segregatorów i oszczędzać miejsce w pokoju na umieszczenie biurka.

Jeśli masz dodatkowe miejsce na oddzielną komodę w domu, możesz zainwestować w prostą, ale bardzo funkcjonalną komodę z szufladami do przechowywania wszystkich materiałów biurowych, próbek, dokumentów i narzędzi.

 1. Wykorzystanie garderoby w swojej sypialni.

Co może być lepiej wykorzystywany dla domowego biura niż garderoba, szczególnie jeśli jesteś twórcą lub prowadzisz sklep internetowy.

Możesz wykorzystać istniejący projekt szafy, aby wystawić na pokaz swoje próbki lub produkty.

Tam jest wystarczająco dużo miejsca dla Twoich produktów i jeśli ty pracujesz przy biurku, to może być wspaniałym biurem z dużą ilością miejsca do przechowywania Twoich produktów.

Gabinet w garderobie może zapewnić miejsce pracy oddzielone od sypialni, dzięki czemu można mieć prywatność i spokój, aby skupić się na pracy.

 1. Wykorzystaj istniejący stół

Jeśli nie masz dużo rzeczy i potrzebujesz tylko schludne miejsce, aby usiąść z laptopem i pracować spokojnie, dodaj krzesło do istniejącego stołu w domu. Możesz użyć komody z szufladami jako tymczasowego biurka i dodać wygodne krzesło, aby zakończyć aranżację biura.

 1. Biurka z miejscem do przechowywania

Jedną z niewielu rzeczy, które są potrzebne w domowym biurze, jest miejsce do przechowywania. Świetnym sposobem na to, aby wszystkie materiały biurowe były blisko i zorganizowane jest zainwestowanie w biurko z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Szczególnie jeśli chodzi o sztukę i rzemiosło lub inną twórczą pracę, istnieje wiele przydatnych opcji na rynku. Możesz kupić eleganckie i stylowe biurko z dużą ilością miejsca, aby pomieścić swoje niezbędne rzeczy. Rozważ jedno miejsce na biurko z komputerem, aby powiększyć swoją przestrzeń. Te biurka są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i zapewniają dużo półek i szuflad, aby zorganizować wszystkie Twoje rzeczy. Dzięki temu Twoje domowe biuro i sypialnia będą czyste.

 1. Umieść swoje biurko przy szafce lub komodzie.

Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie istniejących mebli w pokoju i zaoszczędzenie miejsca jest użycie szafki jako schowka na dokumenty lub materiały biurowe i umieszczenie przed nią małego biurka. Sprawdź naszą listę najlepszych małych biurek do domowego biura.

Musisz zdjąć drzwi szafki, aby uczynić ją w pełni funkcjonalną. Możesz odczepić drzwi i umieścić je w dowolnej innej części domu do późniejszego wykorzystania lub po prostu schować je pod łóżkiem, jeśli brakuje Ci miejsca.

Będziesz musiał przenieść swoje ubrania lub inne rzeczy z szafy do innego miejsca tymczasowo, ale w ten sposób możesz wykorzystać przestrzeń szafy do przechowywania swoich niezbędnych rzeczy.

 1. Wykorzystanie kątów pokoju.

Wykorzystanie kątów może być świetnym pomysłem, aby zmienić małą przestrzeń w biuro domowe. Rozważ opróżnienie tylko rogu sypialni i zainstaluj biurko w kształcie litery L, które oszczędza miejsce i jest bardzo funkcjonalne. Ty możesz używać obydwu stron biurka w zależności od tego, ile przestrzeni roboczej masz w swojej sypialni.

 1. Udekoruj ścianę z tyłu.

Wielką zaletą korzystania z kątów sypialni jest to, że można udekorować ścianę z tyłu, aby zapewnić przyzwoite tło dla swojego komputera.

Uzyskanie porządnego tła jest niezbędne, jeśli robisz wiele spotkań wideo spotkań lub trzeba połączyć się z kolegami, lub klientami online. Możesz używać naklejek, obrazków, ramek, lub ściennych wieszaków, aby nadać bardziej spersonalizowany charakter twojej ścianie.

 1. Zainwestuj w ergonomiczne krzesło.

Możesz użyć dowolnego krzesła, ale jeśli musisz dużo pracować, zalecamy zainwestowanie w ergonomiczne krzesło biurowe.

Po pierwsze, krzesła te są zaprojektowane tak, aby można je było regulować zgodnie z Twoimi potrzebami. Możesz dostosować jego wysokość do biurka, aby pozostać w wygodnej pozycji, jeśli zamierzasz pracować przy komputerze lub laptopie, pisać na klawiaturze lub przeglądać strony.

Kolejną zaletą posiadania ergonomicznego krzesła jest to, że pozwala ono utrzymać komfort i aktywność przez cały dzień. Zapewnia wsparcie dla pleców i kręgosłupa, dzięki czemu można siedzieć z prawidłową postawą. Możesz być bardziej produktywny i zdrowy.

Możesz wybrać kolor lub styl, aby dopasować go do wnętrza swojego pokoju.

Spraw, by był atrakcyjny wizualnie, kontrastując lub uzupełniając wystrój, i wybierz styl współczesny, nowoczesny lub z połowy ubiegłego wieku, w zależności od ogólnego wystroju wnętrza.

 1. Zainwestuj w regulowane biurko.

Jeśli kupujesz nowe biurko do swojego domowego biura, możesz zainwestować w biurko z regulowaną wysokością. Pozostawanie przez długie godziny w jednej pozycji siedzącej może być trudne. Dzięki biurku z regulowaną wysokością możesz od czasu do czasu pracować w pozycji stojącej.

Minimalistyczne wnętrze Twojego stanowiska pracy to coś więcej niż tylko oszczędność miejsca. Daje schludny efekt; jest dużo miejsca do przemieszczania się, co odpręża zajęty umysł jak nic innego. Przyjmując minimalistyczne podejście do swojego domowego biura, nie tylko oszczędzasz na kupowaniu zbyt wielu akcesoriów do swojego miejsca pracy, ale jest ono łatwiejsze w utrzymaniu czystości i organizacji.

 1. Mnóstwo naturalnego światła.

Możesz użyć istniejącego okna, żeby wstawić swoje biurko i krzesło, aby mieć dużo naturalnego światła słonecznego.

Jeśli jednak nie ma okna lub innego naturalnego źródła światła, upewnij się, że masz wystarczająco dużo światła, aby dobrze wykonywać swoją pracę.

Możesz użyć lampki nocnej na biurku lub kupić kilka oddzielnych lamp biurkowych, aby Twoje miejsce pracy było dobrze oświetlone.

 1. Zainwestuj w ładne tło

Ważne jest, aby mieć atrakcyjne tło do pracy online. Ostatnią rzeczą, którą chcesz pokazać na telekonferencji, jest bałagan za tobą. Więc zaplanuj połączenia z wyprzedzeniem. Upewnij się, że masz ładne wizualnie tło dla swoich widzów.

Może to być ładna ściana z naklejkami lub zasłonami, ale powinna być reprezentacyjna. Jeśli używasz kąta, możesz sprawić, że ściana za tobą będzie wyglądać lepiej z kilkoma naklejkami, obrazami lub innymi elementami dekoracyjnymi.

 1. Spersonalizuj swoje domowe biuro.

Po ustawieniu biurka i krzesła w dowolnym miejscu należy dostosować przestrzeń do swoich potrzeb.

Dodanie wazonu z kwiatami do przestrzeni biurowej pozwoli na dodanie trochę kolorów, które sprawią, że Twoje otoczenie będzie świeże. Możesz dodać trochę świeżych kwiatów z ogrodu od czasu do czasu, nawet sztuczne będą wyglądały idealnie. Sprawiają, że miejsce jest bardziej żywe i wygląda bardziej elegancko i pięknie.

Oprócz kwiatów można dodać małe elementy na ścianach, aby wyglądały bardziej indywidualnie. Możesz użyć oprawionych zdjęć swoich bliskich, umieścić obrazy na ścianie z tyłu, lub inne przedmioty dekoracyjne, aby to wyglądało pięknie.

Nie upychaj rzeczy, ale używaj tylko tych, które mają znaczenie dla Ciebie i dodają więcej blasku i życia do Twojej przestrzeni. Te akcesoria sprawiają, że twoje domowe biuro będzie wyglądać jak Twoja osobista przestrzeń.

 1. Wykorzystanie luster.

Lustra są doskonałym sposobem na nadanie nowego wyglądu Twojemu wnętrzu. Odbijają światło i sprawiają, że przestrzeń wygląda na większą. Więc jeśli masz małe pomieszczenie w swoim domu, możesz użyć kilku luster na ścianie. To nie tylko wizualnie rozszerza twoją przestrzeń, ale sprawia, że wygląda ona na bardziej żywą i przyjemną.

 1. Zainwestuj w podkładkę pod krzesło.

Jeśli masz krzesło na kółkach, zainwestuj w podkładkę pod krzesło biurowe. Będziesz jeździć od szafki z dokumentami do biurka na tym krześle i dzięki podkładce uratujesz swój drogi dywan lub podłogę.

Podsumowanie

W niektórych domach, znalezienie odpowiedniego miejsca na założenie domowego biura może być trudne. Jeżeli nie masz dodatkowego pokoju jak pokój gościnny lub nie chcesz używać kuchennego stołu jako tymczasowego domowego biura. Aranżacja sypialni jako domowego biura to jedyna opcja gdzie można mieć spokój.

Możesz łatwo dostosować swoje nowe biurko i krzesło, jeśli masz przestronną sypialnię. Jednak może to być trochę kłopotliwe, jeśli masz małe pomieszczenie. W obu przypadkach możesz wykorzystać swoją kreatywność, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Niezależnie czy używasz istniejących mebli i kupujesz akcesoria, produktywność i komfort powinny być Twoimi głównymi kwestiami. Miejsce powinno zapraszać do pracy i pozwalać na skupienie i produktywność przez długie godziny.

Minimalistyczny projekt pozwala utrzymać otoczenie w czystości. Jeśli masz półki zamiast szuflad, możesz użyć małych koszyków, aby posegregować różne rzeczy.  Dodaj drobne elementy, aby nadać mu osobisty charakter i uczynić go atrakcyjnym wizualnie dla Twojej internetowej publiczności.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Listwy przypodłogowe białe – uniwersalny wybór

Białe listwy przypodłogowe cieszą się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale komponują się z różnymi stylami, dodając elegancji…
Dom Mieszkanie

Moskitiera na okna i drzwi - ochrona i komfort przez całe lato

W letnie miesiące, gdy temperatury rosną, a drzwi balkonowe i okna otwierają się szerzej, często stajemy przed problemem niechcianych gości w postaci…
Dom Mieszkanie

Montaż siatki na dach przeciw ptakom

Profesjonalna siatka ochronna na dachu może mieć nie byle znaczenie. W naszym artykule dowiesz się dlaczego. Powiemy też, ile kosztuje siatka na…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *