TechnologiaInne

Okap tuba – jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

okap tuba Okap tuba - jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

Okap kuchenny tuba cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu osób. Wyróżnia go nie tylko niepowtarzalny design, ale i funkcjonalność. O czym należy więc pamiętać przy jego zakupie? W jaki sposób wybrać dla siebie najodpowiedniejszy model? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Okap tuba — w formie wyciągu, czy pochłaniacza?

Przy zakupie okapu, warto zwrócić uwagę na to, czy będzie działać w trybie pochłaniacza, czy też wyciągu. Jeśli masz taką możliwość, zdecyduj się na wyciąg. Takie rozwiązanie nie dość, że jest tańsze w eksploatacji, to jeszcze nie wymaga zakupu filtrów węglowych. Wyciąg pochłania parę wodną oraz nieprzyjemne zapachy, a także odprowadza je na zewnątrz. Niestety, czasami niemożliwe jest jego zainstalowanie. Wtedy warto więc zdecydować się na okap w formie pochłaniacza. W przeciwieństwie do wyciągu pochłaniacz działa w obiegu zamkniętym i nie jest doprowadzony do komina. Oznacza to, że powietrze, które filtruje, wraca do pomieszczenia. Pamiętaj, że decydując się na pochłaniacz, musisz liczyć się z zakupem wspomnianych wcześniej filtrów węglowych. Okapy tuby możemy podzielić na przyścienne (zwane również kominowymi) oraz okapy wyspowe. Zgodnie z ich nazwą — pierwszy umieszczamy przy ścianie, a drugi nad wyspą.

Okap tubowy — o czym jeszcze warto wiedzieć?

Kupując okap, zwróć uwagę na jego wydajność, która powinna być dostosowana do wielkości Twojej kuchni. W przypadku okapu tuby zdecyduj się na nieco większą wydajność, niż przy zakupie jego tradycyjnego odpowiednika. Sprawi to, że okap będzie efektywniej filtrował powietrze — a co za tym idzie, szybciej pozbędziesz się pary oraz nieprzyjemnych zapachów z kuchni. Kolejną kwestią, o jaką należy zadbać, jest klasa energetyczna okapu. Te, które zużywają mniej prądu, często posiadają również energooszczędne oświetlenie i z reguły są droższe. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasu przyniesie oczekiwane rezultaty, w postaci niższych rachunków za prąd.

Jeśli okap będzie montowany nad płytą grzewczą, sprawdź jej szerokość oraz odległość instalowanego urządzenia od kuchenki. Szerokość płyty powinna być większa od szerokości okapu. Przykładowo — jeśli płyta ma ok. 50 cm szerokości, to okap powinien mieć ok. 30 cm. Wysokość, na jakiej go umieścisz to kwestia indywidualna. Urządzenie nie może natomiast przeszkadzać Ci w codziennych obowiązkach.

Zalety okapu tubowego

Okapy tubowe wyróżnia przede wszystkim ich funkcjonalność. Nie tylko pochłaniają parę wodną, zapachy, czy tłuszcze, ale i często posiadają energooszczędne oświetlenie LED. Okap tubowy wyróżnia również jego ponadczasowy design. Świetnie wkomponuje się w dotychczasową aranżację każdej kuchni. Jej styl nie ma większego znaczenia, ponieważ okap tubowy świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach. Jego niepowtarzalny wygląd sprawia, że często same w sobie stanowią dekorację. Swój sukces zawdzięczają wyjątkowej, cylindrycznej formie.

Okap tuba to prawdziwy musy have, który powinien się znaleźć w każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy Twoje wnętrze jest nowoczesne, czy rustykalne, okap tego typu sprawdzi się bardzo dobrze. Ponadto cicho pracuje, jest energooszczędny, a także wydajny.

Powiązane posty
Inne

Przewody kompensacyjne - Klucz do stabilności termicznej

Przewody kompensacyjne, choć często niedoceniane, odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu stabilności termicznej w wielu branżach. Czy wiesz, jakie są ich zastosowania i…
Dom MieszkanieInne

Gdzie kupić serwisy kawowe?

Porządnie wykonany serwis do kawy to podstawa naszej zastawy domowej. Nie ma się zatem co dziwić temu, że tak wiele osób podczas…
Inne

Skuteczne metody dbania o bezpieczeństwo dzięki Panter

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to kluczowy aspekt, którego nie można lekceważyć. Jednak jak skutecznie zadbać o ochronę pracowników i minimalizować ryzyko wypadków?…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *