Dom Mieszkanie

Dla kogo lodówka z dużą zamrażarką będzie dobrym wyborem?

rsz 9488 rpe9xjt3toz4m5hg Dla kogo lodówka z dużą zamrażarką będzie dobrym wyborem?

Dla niektórych użytkowników możliwość przechowywania w lodówce dużej ilości produktów ma kluczowe znaczenie. Ważne jest również to, czy wolimy przechowywać żywność w części chłodzącej, czy tej, które odpowiada za jej mrożenie. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zalety ma lodówka z dużą zamrażarką oraz czym kierować się podczas jej wyboru!

Jakie zalety ma lodówka z dużą zamrażarką?

Zanim lodówka z dużą zamrażarką pojawi się w Twoim domu, warto dokładnie przemyśleć swój wybór. Czy rzeczywiście będziemy korzystać w pełni z zalet tego rozwiązania? Należy pamiętać, że mrożone produkty potrzebują czasu, zanim będziemy mogli przystąpić do ich obróbki.

Duży zamrażalnik często zabiera też znaczną część miejsca, które w innym przypadku przeznaczone byłoby dla części chłodzącej. Wciąż jednak to rozwiązanie ma wiele zalet. Jeżeli lubisz gotować i chcesz, aby niektóre produkty można było spożyć nieco później niż w przeciągu kilku najbliższych dni, to duża zamrażarka jest właśnie dla Ciebie!

A może lubisz napoje z kostkami lodu? W ten sposób możesz przygotować niemałe zapasy, dzięki czemu braków nie odczujesz nawet podczas wyprawianych przyjęć!

Lodówka z podwójnymi drzwiami i dużą zamrażarką

Jeżeli zdecydujesz się na lodówkę z dużą zamrażarką, koniecznie zastanów się nad wariantem z podwójnymi drzwiami. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku urządzenie, w którym jedna połowa przeznaczona jest na chłodzenie produktów, a druga na ich mrożenie.

Takie urządzenie prezentuje się doskonale w przestrzeni kuchennej. Wygląda nowocześnie i stylowo. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się lodówka dwudrzwiowa czarna, biała czy srebrna – na pewno znajdziesz taki model, który sprosta Twoim wymaganiom.

Poznaj lodówki marki Samsung

Czy znasz już nowoczesne lodówki Samsung? W ofercie marki dostępne są przeróżne warianty urządzeń chłodzących i odpowiedzialnych za mrożenie, które potrafią wpasować się niemal w każdą przestrzeń kuchenną. Warto wspomnieć również o tym, że najczęściej kupowane lodówki to lodówki Samsung*.

Sprawdź dostępność modeli, które oferują możliwość oszczędzania energii. W wybranych wariantach dostępny jest Tryb AI Energy Mode, który po włączeniu optymalizuje pracę tak, aby zużywać do 15%** mniej energii. To tak, jakby Twoja lodówka przez 7 tygodni w roku nie zużywała energii**. Popularnością cieszy się również technologia No Frost, która zapobiega powstawaniu szronu oraz lodu. Wszystko dzięki właściwej cyrkulacji powietrza i doborze optymalnej temperatury oraz poziomu wilgoci.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Być może lodówka dwudrzwiowa z kostkarką to coś, co może Cię zaskoczyć! W przypadku wielu wariantów urządzeń Samsung kostkarka umieszczona jest na drzwiach urządzenia (poza Beverage Center, gdzie podwójna kostkarka znajduje się wewnątrz zamrażalnika), a dostęp do niej możliwy jest od zewnątrz. Jeżeli chcesz natomiast sprawdzić poziom lodu, wystarczy otworzyć lodówkę. Znajdziesz tam przezroczysty pojemnik. Warto natomiast dodać, że samo urządzenie sprawdza poziom kostek lodu, a jeśli wykryje, że ich ubyło, rozpoczyna ich produkcję. Odbywa się to na bieżąco.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings.  Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania) i może się różnić w zależności od sposobu korzystania.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Elektryczna szczotka akumulatorowa do podłóg - czy warto ją mieć?

Do zamiatania podłóg w naszych domach najczęściej używamy szczotki lub odkurzacza. Istnieje jednak urządzenie znacznie wygodniejsze, szybsze i bardziej poręczne niż oba…
WnętrzaDom Mieszkanie

Lamele ścienne: nowoczesny sposób na stylowe wnętrze

Istnieje wiele sposobów, by nadać wnętrzom elegancki design i niepowtarzalny styl zgodny z własnymi upodobaniami. Są oczywiście sposoby bardziej i mniej pracochłonne,…
Dom Mieszkanie

Jakie są zalety montażu dwuskrzydłowych drzwi rozsuwanych w domu?

Dwuskrzydłowe drzwi rozsuwane zyskują na popularności jako eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dla nowoczesnych domów. Ich unikalna konstrukcja łączy w sobie estetykę i praktyczność,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *