Inne

Dobre oświetlenie do pomieszczeń biurowych

10 Dobre oświetlenie do pomieszczeń biurowych

Ciężko wyobrazić sobie różnego rodzaju pomieszczenia bez oświetlenia. Może i w ciągu dnia dałoby sobie radę jakoś poradzić z tym tematem, ale gorzej w porach wieczornych. Chociaż są takie miejsca, gdzie oświetlenie wykorzystywane jest również w ciągu dnia – i to z konieczności. Mowa tutaj o takich miejscach jak różnego rodzaju korporacje. Jakie oświetlenie powinno zostać zastosowane w przedsiębiorstwach?

Obowiązujące przepisy BHP dla firm

Sklep elektryczny w swojej ofercie ma różnego rodzaju lampy. Takie, które spodobać się mogą wizualnie. Każdy przedsiębiorca powinien jednak upewnić się, czy wybrane przez niego lampy spełniają wymogi określone w przepisach. To nie tak, że każdy może pozwolić sobie na pełną dowolność – w szczególności, jeżeli chodzi o miejsca, gdzie pracują inni ludzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, oświetlenie w firmie musi być:

  • stałe, na poziomie 500 luksów, jeżeli mowa stanowiskach biurowych;
  • na poziomie nie mniejszym niż 300 luksów, jeżeli chodzi o stanowiska komputerowe, które nie są stałym miejscem pracy.

Jeżeli ze względu na specyfikę budynku nie ma możliwości dostępu do światła dziennego, pracodawca musi załatwić odpowiednie zezwolenie, które pozwoli na stworzenie stanowisk pracy, jakie będą bazować tylko na lampach elektrycznych.

Oszczędne światło

Warto również pomyśleć o oszczędnościach. Tym bardziej że hurtownia elektryczna jest w stanie zapewnić korzystne rozwiązania, bazujące na nowoczesnej technologii. Dlatego też tak duży nacisk kładzie się na oświetlenie LED. Ich specyfiki nie trzeba już chyba nikomu tłumaczyć. To produkty, które z dużym powodzeniem wyparły to, co zaliczyć można do kategorii tradycyjnego oświetlenia. LEDowe lampy może są nieco droższe, ale ich żywotność i zużycie prądu jest mniejsze.

Skoro mowa o oszczędności, to nie można zapomnieć o tym, że asortyment hurtowni jest tańszy niż mowa o zwykłych sklepach. Dlatego tym bardziej warto poszukać takich miejsc, jeżeli ktoś bacznie zwraca uwagę na to, ile wydaje na wyposażenie swojego biura.

Oświetlenie dla każdego

Dobre oświetlenie oferowane jest na https://inergia.pl/. Zarówno, jeżeli mowa jest o wyposażeniu biura, jak również domu. W ofercie można znaleźć różnego lampy. Taki, które mogą stanowić główne źródło oświetlenia, jak również dodatkowe lampki. Asortyment sklepu i hurtowni dostępny jest na stronie, dlatego można przejrzeć go ze spokojem. Tak, aby być pewnym tego, że bazuje się na dobrych lampach, jakie są w stanie zapewnić światło o dobrym natężeniu.

Powiązane posty
Inne

Wykorzystanie krat pomostowych w domu i ogrodzie

Kraty pomostowe, choć powszechnie kojarzone z budownictwem przemysłowym, stopniowo zyskują na popularności także w sektorze mieszkaniowym i w aranżacji przestrzeni ogrodowych. Dzięki…
Inne

Zwrot podatku akcyzowego: jak złożyć wniosek online?

Zwrot podatku akcyzowego to kwestia, która może zainteresować wielu przedsiębiorców i właścicieli firm. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z terminologią podatkową,…
Inne

Pozytywne doświadczenia opiekunki w Niemczech

Przez lata wokół roli Opiekunek seniorów w Niemczech uformowało się wiele stereotypów. Często spotyka się opinie wyrażane z troską na ich temat….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *