Dom MieszkanieInne

Jaka siatka balkonowa zapewni właściwą ochronę?

glowne kot na balkonie zabezpieczonym siatka Jaka siatka balkonowa zapewni właściwą ochronę?

Jeśli w Twoim mieszkaniu mieszka kot, niewielki pies lub inne zwierzę domowe, warto zadbać o to, by mógł przebywać na balkonie bezpiecznie – bez ryzyka fatalnego w skutkach wypadnięcia. Montaż siatki balkonowej jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, które pozwala to zapewnić. Dodatkowo nie tylko chroni Twojego pupila, ale również zabezpieczenia balkon przed zagnieżdżeniem się gołębi.

Siatka balkonowa dla kota – dlaczego warto?

Koty to z natury bardzo ciekawskie zwierzęta, którym dodatkowo nie straszne są spore wysokości. Z dużą zwinnością poruszają się wiele metrów nad ziemią, jednak nie zawsze udaje się im robić to bezpiecznie. Jeśli więc masz balkon, na którym Twój pupil lubi spędzać czas, montaż siatki na balustradę balkonową jest koniecznością.

Nawet jeśli mieszkasz na parterze lub pierwszym piętrze i zwierzęciu nie zagraża upadek z wysokości, może po prostu uciec i narazić się na różnego typu niebezpieczeństwa. Osłona balkonowa – siatka z polietylenu pozwoli Ci skutecznie temu zapobiec, a przy tym nie ograniczy widoczności, ani nie zaburzy estetyki Twojego mieszkania.

Dodatkową korzyścią z montażu siatki balkonowej jest zabezpieczenie przestrzeni przed gołębiami. Te ptaki stanowią w miastach swoistą plagę – siadają na balkonach, zakładają na nich gniazda, a przy tym generują bardzo dużo zanieczyszczeń. Mogą też roznosić choroby. Zakup wysokiej jakości siatki ochronnej na balkon pozwoli Ci zatem uzyskać jednocześnie dwie korzyści.

siatka zabezpieczająca na balkon dla kota

Montaż siatki balkonowej jest jedynym skutecznym sposobem, aby uchronić zwierzę domowe przed wypadnięciem. Warto wybierać produkty wykonane z wysokiej klasy materiałów, przede wszystkim z polietylenu.

Siatka na balustradę balkonową – jaka powinna być?

Jeśli przede wszystkim zależy Ci na zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu zwierzęciu, zadbaj o to, by siatka balkonowa dla kota była wykonana w odpowiedni sposób. Powinna nie tylko chronić pupila przed wypadnięciem, ale również sama nie stanowić dla niego zagrożenia. O czym należy pamiętać, zlecając montaż osłony balkonowej z siatki?

  • Wielkość oczek musi być tak dobrana, by zwierzę nie mogło w nich utknąć, na przykład przełożyć przez nie głowy lub zaklinować łap. Optymalna wartość to około 4×4 cm.
  • Siatka balkonowa dla kota powinna być wykonana z materiału, który jest odporny na zęby i pazury. Zwierzę może usiłować przegryźć lub rozerwać osłonę, dlatego tworzywo musi być wytrzymałe. Najbardziej polecanym jest polietylen, który dodatkowo nie zmienia właściwości pod wpływem wilgoci i promieniowania UV.
  • Osłona balkonowa z siatki powinna być również atrakcyjna pod względem estetycznym, to znaczy jak najmniej widoczna. Jeśli wybierzesz zbyt gęstą lub zbyt grubą siatkę, może ona zacienić mieszkanie lub sprawiać przytłaczające wrażenie.

Jaką siatkę balkonową kupić?

Dobrym wyborem jest zakup siatki balkonowej wykonanej z wysokiej klasy polietylenu, która w zestawie zawiera linkę mocująca i haczyki montażowe. Dzięki temu jej instalacja jest łatwa i można przeprowadzić ją samodzielnie (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa).

Jeśli szukasz siatek balkonowych przeciw ptakom lub do ochrony zwierząt domowych przebywających na balkonie lub tarasie, przejrzyj ofertę sklepu SIECI-SIATKI. Znajdziesz w niej modele o różnych wymiarach.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Na co zwrócić uwagę, wybierając klamki do drzwi?

Klamki do drzwi pełnią nie tylko funkcję praktyczną. Mają również istotny wpływ na wygląd i charakter wnętrza. Wybierając je, należy więc zwrócić…
WnętrzaDom Mieszkanie

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się zasłony welurowe?

Welurowe zasłony to nie tylko element dekoracyjny. To także funkcjonalny dodatek, który może znacząco odmienić charakter i atmosferę wnętrza. Ich luksusowa faktura…
Dom Mieszkanie

Osuszanie budynku – czy trzeba to zrobić i jak przeprowadzić zabieg

Zarówno w blokach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych oraz wielu innych budynkach, może pojawić się wilgoć. Zastanawiasz się, czy konieczne jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *