Dom MieszkanieBudowa

Jakie są rodzaje ogrzewania w domach jednorodzinnych?

ogrzewanie domu Jakie są rodzaje ogrzewania w domach jednorodzinnych?

Dla komfortu normalnego bycia w domu potrzebne jest zachowanie odpowiedniej temperatury powietrza w pomieszczeniach, o dowolnej porze roku. W czasie jesienno-zimowym oraz wiosennym potrzebne jest uruchomienie instalacji centralnego ocieplania czy odmiennego systemu grzewczego. Każdy obiekt, czy to wielorodzinny blok lub jednorodzinny dom, musi mieć właściwy system dostarczania ciepła do pomieszczeń. Dzisiejsze techniki idą w kierunku ekologii oraz oszczędności.

Wybór właściwego urządzenia do ocieplania domu

Na rynku jest mnóstwo narzędzi dedykowanych do ocieplania domu. Różnią się one od siebie wieloma elementami, m.in. układem grzewczym i typem paliwa, na jakie są wspierane. We współzależności od obiektu, właściwego wyboru mocy winien dokonać zewnętrzny audytor bądź osoba wykonująca projekt instalacji.

Ogrzewanie gazowe

Jeśli budynek jest podłączony do sieci gazowej, prawdopodobnie ocieplanie gazowe będzie najodpowiedniejszą możliwością. Ogrzewanie gazowe wyróżnia się rozsądnymi wydatkami połączonymi z obsługą. Równocześnie wykorzystanie elektroniki zapewnia we współzależności od zamontowanego regulatora programowanie kotła. Jego praca jest w zasadzie bezobsługowa. Wykorzystanie kotłów gazowych do centralnego ocieplania nabiera specjalnego znaczenia ze względu na afery smogowe w ogromnych miastach. Gdyby wszyscy mieszkańcy ogromnych miast przestawili się na ocieplanie domów gazem, kłopot smogu właściwie by przestał funkcjonować.

Ogrzewanie elektryczne

Jest niezwykle nieopłacalne. Koszty energii nadal rosną, natomiast wydłużający się w naszym kraju czas grzewczy wywołuje, iż korzystanie z owego rodzaju ocieplania jest prawie luksusem. Prosta instalacja i łatwość używania oraz niewielkie zagrożenie, są jednakże dosyć przekonywującymi argumentami dla zamożnych konsumentów. Do montażu grzejników elektrycznych nie potrzeba właściwie nic poza dostępem do gniazdka elektrycznego. Większość spośród nich nie wymaga chociażby większej mocy, starczy im tradycyjne gniazdko 230V.

Ogrzewanie olejowe

Ogrzewanie na podstawie oleju opałowego zdobyło popularność dzięki niskim cenom owego materiału w ostatniej dekadzie. Ze względów użytkowych jest zbliżony do gazu. Olej lekki, na podstawie jakiego robi się domowe systemy grzewcze musi być właściwie przechowywany – potrzebne są specjalistyczne pojemniki na olej, natomiast mechanizmowi wypalania towarzyszy emisja tlenków węgla, siarki oraz azotu, więc najbezpieczniej jest zrobić kominek ze stali nierdzewnej. Do oleju opałowego stosuje się klasycznych kotłów niskotemperaturowych bądź nowszych kotłów kondensacyjnych.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Pościel jesienna – jaki komplet zapewni Ci idealne warunki do snu?

Jesień to czas, kiedy warto zadbać o takie warunki do snu, aby mieć pewność, że nie będziesz marznąć podczas wypoczynku. W końcu…
Dom Mieszkanie

W jaki sposób zastosować puszki natynkowe w domowym systemie elektrycznym?

Instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach muszą być przemyślane, funkcjonalne, ale także bezpieczne. W tym kontekście puszki natynkowe pełnią kluczową rolę, umożliwiając…
Dom Mieszkanie

Klimatyzacja na poddaszu - komfort w gorące dni

Poddasze, choć często wykorzystywane na różne sposoby, może stać się nieznośnym miejscem w upalne dni. Montaż klimatyzacji na poddaszu to klucz do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *