Dom Mieszkanie

Jakie urządzenia zapewnią ochłodę upalnym latem? Wybieramy!

c93c2fe106de4537c36a2de66340d4c7 Jakie urządzenia zapewnią ochłodę upalnym latem? Wybieramy!

Choć kwiecień raczy nas zmienną aurą, to prognozy pogody napawają optymizmem. Już za chwilę maj, który zwiastuje coraz cieplejsze dni i nadejście upragnionego lata, a to oznacza falę gorąca, z którą będziemy musieli sobie poradzić. W jaki sposób?

Na rynku znajdziemy różne urządzenia, które pozwalają poczuć ochłodę i ulgę w najgorętszych dniach letnich. Na które z nich warto postawić?

Klasyczny wentylator – mały, ale mobilny i niedrogi

Najtańsza i najprostsza opcja to klasyczny wentylator. Zazwyczaj niewielkich rozmiarów, mobilny, do pracy wymagający jedynie podłączenia do źródła prądu. Urządzenie uniwersalne, które sprawdza się w domu, garażu, biurze, na działce i nie tylko – po prostu wszędzie tam, gdzie potrzebujemy poczuć choć odrobinę chłodu, by przetrwać w upalne dni.

Do wyboru są wentylatory małe, np. biurkowe mocowane na klips, ale i nieco większe, które można ustawić zarówno na podłodze, jak i na meblach. Do tego modele podłogowe, sporych rozmiarów, za to ze stopniową regulacją mocy nawiewu. Co więcej, dziś możemy wybierać wśród wentylatorów eleganckich, nowoczesnych i stylizowanych, by wkomponować je w dowolną aranżację wnętrza.

Klimatyzer – nowoczesny i o wielu możliwościach zastosowania

Ciekawym rozwiązaniem i alternatywą dla klasycznego wentylatora jest nowoczesny klimatyzer, który można znaleźć na stronie https://econovli.pl/. To sprzęt oferujący nie zimny nawiew powietrza, jak to ma miejsce w przypadku wentylatora. W klimatyzerach znajdujemy zbiornik na wodę i wkłady chłodzące. Do wnętrza tego sprzętu zostaje zassane gorące powietrze, następnie przechodzi ono przez zbiornik z wodą i wkłady chłodzące, dzięki czemu do wnętrza trafia nawilżona mgiełka chłodnego powietrza.

Taki sposób działania sprawia, że klimatyzer zapewnia wydajność na większych przestrzeniach niż wentylator, bo nawet do 30 metrów kwadratowych. Poza tym chłodna mgiełka powietrza jest orzeźwiająca i zapewnia większą ulgę w upalne dni niż zimne powietrze nawiewane w kierunku, w którym poruszają się łopatki wentylatora.

Klimatyzery są przy tym bardzo funkcjonalne, bo nierzadko to modele, które mogą również działać jako wentylator, oczyszczacz czy osuszacz.

Klimatyzator stacjonarny – najbardziej wydajny

Największą wydajność zapewniają klimatyzatory stacjonarne. Instalacja takiego sprzętu jest złożona, kosztowna i czasochłonna, do tego niezbędne jest odpowiednie miejsce i konieczność zapewnienia właściwej wentylacji. Gdy jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, możemy liczyć na efektywne i skuteczne obniżenie temperatury do określonego poziomu, i to na dużych przestrzeniach. Klimatyzatory stacjonarne oferują największą wydajność działania, a do tego są intuicyjne w obsłudze.

Na który sprzęt postawić? Wszystko zależy od naszych oczekiwań, a także budżetu przeznaczonego na zakup urządzenia chłodzącego. Każda z propozycji ma zalety i wady, dlatego warto przemyśleć, na czym najbardziej nam zależy i jakie możliwości instalacji oferują wybrane przestrzenie domowe czy biurowe.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Listwy przypodłogowe białe – uniwersalny wybór

Białe listwy przypodłogowe cieszą się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale komponują się z różnymi stylami, dodając elegancji…
Dom Mieszkanie

Moskitiera na okna i drzwi - ochrona i komfort przez całe lato

W letnie miesiące, gdy temperatury rosną, a drzwi balkonowe i okna otwierają się szerzej, często stajemy przed problemem niechcianych gości w postaci…
Dom Mieszkanie

Montaż siatki na dach przeciw ptakom

Profesjonalna siatka ochronna na dachu może mieć nie byle znaczenie. W naszym artykule dowiesz się dlaczego. Powiemy też, ile kosztuje siatka na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *