Dom Mieszkanie

Luksusowy wypoczynek we własnym domu. Czy warto wybierać projekty domów z sypialnią master bedroom?

Dom przy Makowej 6

Rozkoszując się wakacjami w różnych zakątkach świata, często zachwycamy się wygodą i komfortem apartamentów, w których mieliśmy przyjemność odpoczywać. Doceniamy prywatną łazienkę, przestronną garderobę oraz obszerny taras, z którego podziwiamy malownicze krajobrazy. To prawdopodobnie dlatego coraz częściej, planując budowę swojego domu, wybieramy projekty domów, które oferują małżeńską sypialnię z własną łazienką i garderobą.

Master bedroom – sypialnia, w której prawdziwie odpoczniesz.

Analizując precyzyjnie zaprojektowane projekty domów jednorodzinnych z poddaszem, sypialnia małżeńska często zajmuje największe pomieszczenie na piętrze. Idealnym miejscem na jej umieszczenie jest obszar nad garażem, szczególnie, jeśli jest zlokalizowany od strony wschodniej. Dzięki temu budzimy się rano w ciepłych promieniach słońca, a rozpoczęcie dnia od krótkiej gimnastyki na balkonie jest prawdziwą przyjemnością. Nasz początek dnia przebiega wtedy bez stania w kolejce do łazienki. Przygotowania do wyjścia z domu przebiegają w przynależnej do sypialni toalecie. Pod ręka mamy w takim wariancie również całą garderobę. Nie musimy szukać ubrań w szafach na korytarzu, gdyż wszystkie są dostępne w wyznaczonym miejscu. Po wykonaniu niezbędnych czynności schodzimy na śniadanie i kawę, gotowi na rozpoczęcie nowego dnia. Sypialnia master bedroom w domach z poddaszem jest częściej spotykana, głównie ze względu na dostępność do większej liczby pomieszczeń.

Dom przy Wiosennej 22 – rzut poddasza

Dom przy Wiosennej 22 – rzut poddasza

 

Kiedy przeglądamy projekty domów parterowych z sypialnią w wersji premium, spotykamy się z dwoma sposobami zaprojektowania jej w całym programie funkcjonalnym budynku. Może być centralnym punktem otwartego parteru, pełniąc funkcję kwatery dowodzenia, z której rodzice mają bliski dostęp do wszystkich pokoi dzieci. Mamy wtedy oczekiwaną prywatność osobnego pokoju, lecz również pełną kontrolę zapewniającą spokój i bezpieczeństwo dzieciom.

Alternatywne wersje projektowania sypialni master bedroom zakładają umieszczenie jej w nieco bardziej odosobnionej części domu, gdzie mamy zapewnioną ciszę i nieco większą intymność.

Dom przy Bukowej 36 – rzut parteru

Dom przy Bukowej 36 – rzut parteru

Poza niepodważalnymi korzyściami wynikającymi z posiadania własnej łazienki, ważnym elementem takiego apartamentu, zwłaszcza dla kobiet, jest garderoba. Umożliwia ona całkowitą rezygnację z dużych, ciężkich szaf, skupiając wszystkie ubrania w jednym miejscu. Dodatkowo, duża garderoba eliminuje problem, przed którym staje wiele pań. Dylematy w kwestii tego, co na siebie włożyć odejdą na zawsze, ponieważ solidna garderoba pomieści troje na każdą okazję, od formalnych spotkań biznesowych, po swobodne wyjścia ze znajomymi.

Komfort i wygoda, na które zasługujesz.

Podczas budowy domu często kierujemy swoją uwagę na szczęście rodziny i przyszłość naszych dzieci. Niemniej jednak nie powinniśmy zapominać o swoich indywidualnych przyjemnościach i dbać również o siebie. Przecież to od nas w największym stopniu zależy powodzenie całej inwestycji i jej ostateczny sukces. Wybierając projekty domów warto zwrócić uwagę na te, które posiadają zaprojektowany apartament master bedroom. Sypialnia w standardzie VIP stanowi zasłużoną nagrodę za trud i poświęcenie, jakie włożyliśmy w budowę domu. To wisienka na torcie, zasłużona niespodzianka, z której będziemy się w pełni cieszyć po zakończeniu inwestycji.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Blaty kuchenne Wrocław - Jak wybrać najlepszy salon z blatami na wymiar?

Blaty kuchenne to nie tylko praktyczne i estetyczne elementy wyposażenia kuchni, ale także inwestycja na lata. Dlatego warto zadbać o to, aby…
Dom Mieszkanie

Jak pielęgnować spieki kwarcowe?

W dzisiejszych czasach spieki kwarcowe cieszą się coraz większą popularnością jako wytrzymałe i estetyczne materiały wykończeniowe w domach i miejscach publicznych. Jednak…
Dom MieszkanieWnętrza

W jakim wnętrzu szyna oświetleniowa sprawdzi się najlepiej?

Nowoczesna szyna oświetleniowa jest elastycznym rozwiązaniem, które pasuje do wielu rodzajów wnętrz, od mieszkań prywatnych po przestrzenie komercyjne. Jej uniwersalność i możliwość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *