Dom Mieszkanie

Montaż siatki na dach przeciw ptakom

20240513125318 download Montaż siatki na dach przeciw ptakom

Profesjonalna siatka ochronna na dachu może mieć nie byle znaczenie. W naszym artykule dowiesz się dlaczego. Powiemy też, ile kosztuje siatka na dach montaż oraz jak wygląda kwestia jej konserwacji.

Siatki zabezpieczające przed ptakami i nie tylko

Siatki ochronne na budynku zwykle zapobiegają szkodliwej działalności ptaków. Mogą one w końcu budować gniazda lub po prostu zostawiać za sobą odchody. Mogą też niszczyć elementy elewacji, z czego słyną na przykład sroki zbierające różnego rodzaju świecidełka. Kawałek połyskującej blachy może je zainteresować. Mocna siatka na dach montaż chroni również ludzi, którzy spędzają czas w patio restauracji, chociażby. Chodzi tu nie tylko o szkodliwą działalność gołębi, ale i liście lub ewentualne śmieci, które mogą się pojawić wraz z wiatrem. Niemniej to ptaki są podstawowym powodem, dla którego warto zainwestować w takie systemy.

Siatka na dach: montaż

Montaż siatki przeciw ptakom musi się odbyć w sposób fachowy. Nie należy robić tego na własną rękę. Rzecz w tym, że w ten sposób łatwo uszkodzić stare dachówki, na przykład, które są przecież delikatne, a ich wymiana słono kosztuje. Poza tym profesjonalny montaż siatek zapewnia ich skuteczność. Mowa tu o odpowiednim naciągu, gęstości czy jakości zaczepienia. Źle wykonane zadanie może poskutkować tym, że ptaki się zaplątają i pozrywają instalację. Wówczas osiągnie się efekt odwrotny od zamierzonego.

Siatka zabezpieczająca na dachu: ceny

Fachowy montaż oczywiście wpływa na koszt, ale w grę wchodzi też zakres przedsięwzięcia. Wysokość prac, odstępy między zaczepami a czasami konieczność dokonania przeróbek któregoś z elementów elewacji – to wszystko ma znaczenie. To samo dotyczy rodzaju instalacji. Sznurkowe siatki są lekkie i tanie, ale nie zapewniają dobrej wytrzymałości. Z kolei odpowiednio dobrany drut naciągowy jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne i może służyć przez wiele lat. Z tego względu będzie na pewno droższy. Jednak coraz częściej widuje się siatki polipropylenowe. To połączenie plusów obu powyższych wariantów. Tak więc siatka na dach montaż + materiał to sprawa dość indywidualna. Wymaga fachowej wyceny za każdym razem. Po prostu nie da się podać orientacyjnych kosztów, ponieważ mogłyby się okazać mylące.

Konserwacja siatki dachowej

Mocna siatka zabezpieczająca przed ptakami od czasu do czasu będzie wymagać napraw. Wyjątkowo silne porywy wiatru na pewno wpłyną na naciąg, więc trzeba będzie go poprawić. Ptaki mogą również doprowadzić do powstania dziur za sprawą swoich pazurów. Częste łatanie pozwoli uniknąć większych uszczerbków. Zignorowanie problemu za to doprowadzi do powiększenia ubytków i wtedy konieczny będzie montaż nowej siatki ochronnej.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Listwy przypodłogowe białe – uniwersalny wybór

Białe listwy przypodłogowe cieszą się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale komponują się z różnymi stylami, dodając elegancji…
Dom Mieszkanie

Moskitiera na okna i drzwi - ochrona i komfort przez całe lato

W letnie miesiące, gdy temperatury rosną, a drzwi balkonowe i okna otwierają się szerzej, często stajemy przed problemem niechcianych gości w postaci…
Dom Mieszkanie

Jak dbać o podłogi, aby służyły przez lata?

Wybór odpowiedniej podłogi to ważna decyzja, która wpływa na wygląd i funkcjonalność każdego wnętrza. Jednakże, aby zachować ich estetyczny wygląd i trwałość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *