Dom Mieszkanie

Natryskowa masa szpachlowa – jak przygotować do niej ścianę?

1383567170 wp639c2d9c135ef3.11713999 e1671179730796 Natryskowa masa szpachlowa – jak przygotować do niej ścianę?

Remont mieszkania często wymaga wielu poświęceń. Prace, które finalnie sprawią satysfakcję, potrafią w pewnych momentach doprowadzać do poczucia bezradności.

Niejednokrotnie dzieje się tak, ponieważ nie stosuje się najnowszych rozwiązań. Zagadnienie jest szczególnie istotne w kontekście idealnie gładkich ścian. Znane wszystkim ręczne szpachlowanie powinno pójść w wielu sytuacjach w zapomnienie – często to natryskowa masa szpachlowa jest lepsza. Niemniej przed przystąpieniem do prac warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować ściany do natrysku gotowej masy szpachlowej.

Przygotowanie ściany do aplikacji masy szpachlowej

Wydaje się, że z tradycyjnym szpachlowaniem ścian powinien poradzić sobie niemal każdy. Odrobina wprawy, a efekt może być naprawdę zadowalający. Każdy, kto miał jednak styczność z tą metodą, wie, że nie należy ona ani do najprzyjemniejszych, ani najczystszych. W związku z tym w momencie, kiedy planujemy wykonać taki zakres zadań w mieszkaniu czy domu, powinniśmy spojrzeć na dostępne alternatywy. Z pomocą przychodzi natrysk gotowej masy szpachlowej. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jedną z najważniejszych czynności jest odpowiednie przygotowanie ściany. Nasze podłoże powinno być suche i wytrzymałe. Oznacza to, że nie obejdzie się bez zdrapania luźnych elementów oraz farb. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby pozbyć się plam, zacieków, grzybów oraz pleśni. W dalszej kolejności należy uzupełnić większe ubytki. Niezbędne będzie pozbycie się wszelkiego rodzaju dziur, które trzeba wypełnić np. przy pomocy gipsu szpachlowego. Po wykonaniu tych zadań ścianę należy zagruntować. Jak widać, cały proces jest bardzo zbliżony do tego, który wykonujemy przygotowując się do szpachlowania ręcznego.

Nie każdy produkt jest odpowiedni do natrysku

Mając odpowiednio przygotowane podłoże, możemy w dalszej kolejności przejść do natrysku gotowej masy szpachlowej. W tym momencie należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie każdy produkt będzie odpowiedni do tego typu aplikacji. Przede wszystkim należy czytać instrukcję przygotowaną przez producenta. Tam zawarte będą wszelkie niezbędne informacje.

Do metody szpachlowania natryskiem odpowiedni będą np. gładzie Nida Perfect, Nida Eco czy Nida Optima. Każda z nich charakteryzuje się nieco innymi parametrami, jednak niezależnie od wariantu, pozwoli uzyskać efekt gładkich ścian.

Więcej o tym, jak nakładać masę szpachlową natryskiem, można przeczytać na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/instrukcje-montazu/276578/doskonala-gladz-bez-uzycia-szpachli-szybkie-dzialanie-z-agregatem/.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Na co zwrócić uwagę, wybierając klamki do drzwi?

Klamki do drzwi pełnią nie tylko funkcję praktyczną. Mają również istotny wpływ na wygląd i charakter wnętrza. Wybierając je, należy więc zwrócić…
WnętrzaDom Mieszkanie

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się zasłony welurowe?

Welurowe zasłony to nie tylko element dekoracyjny. To także funkcjonalny dodatek, który może znacząco odmienić charakter i atmosferę wnętrza. Ich luksusowa faktura…
Dom Mieszkanie

Osuszanie budynku – czy trzeba to zrobić i jak przeprowadzić zabieg

Zarówno w blokach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych oraz wielu innych budynkach, może pojawić się wilgoć. Zastanawiasz się, czy konieczne jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *