Dom Mieszkanie

Nietypowe kształty i rodzaje płytek. Na które warto zwrócić uwagę i czemu mogą być ciekawym pomysłem na stylizację?

bathroomtiles3 Nietypowe kształty i rodzaje płytek. Na które warto zwrócić uwagę i czemu mogą być ciekawym pomysłem na stylizację?

Kafelki podłogowe są często wybieranym rodzajem wykończenia wnętrza. Nie ma w tym nic dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę, że umożliwiają stworzenie bardzo ciekawych aranżacji, a jednocześnie doskonale sprawdzają się jako materiał ochronny. Są odporne na wilgoć, wodę, środki czyszczące czy też uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim ścieranie. Zobaczmy zatem, gdzie wykorzystać te o mniej typowym wyglądzie.

Klasyczne płytki kwadratowe lub prostokątne

Najbardziej tradycyjny rodzaj płytek, z jakimi zazwyczaj się spotykamy, ma kwadratowy lub prostokątny kształt. Z rzadka dołączają do nich romby i równoległoboki, które nieznacznie urozmaicają najbardziej klasyczne wnętrza. Wciąż jednak nie zmieniają w sposób drastyczny wyglądu pomieszczenia. Nie zawsze jednak taka prostota jest najbardziej pożądana.

Płytki, które nie mają klasycznych kształtów. Dlaczego warto po nie sięgać?

Oczywiście, po płytki w nietypowych kształtach sięgamy przede wszystkim ze względu na ich oryginalny wygląd i możliwości aranżacyjne, których nie mają prostsze i tradycyjne kafelki. Nowoczesne płytki ceramiczne w kształcie trójkąta, sześciokąta czy rybiej łuski są idealne we wszystkich tych pomieszczeniach, w których chcemy osiągnąć coś więcej niż najbardziej tradycyjny wygląd.

Jednak to nie wszystko! Po oryginalne kafelki warto też sięgnąć wówczas, gdy chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie lub sprawić, że wyda się bardziej proporcjonalne. Wystarczy sięgnąć po płytki, które mają nieregularne linie, aby zmienić optycznie proporcje, co może przydać się w tych wszystkich pomieszczeniach, w których kąty proste nie zostały zachowane. Z kolei wybór płytek 3D, które pięknie rozpraszają i odbijają światło, pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia.

Płytki o kształcie heksagonalnym, trójkątnym lub rybiej łuski

Trzemy przykładami niezwykłych kształtów są właśnie płytki heksagonalne, trójkątne lub przypominające rybie łuski. Wszystkie te trzy typy szczególnie dobrze sprawdzają się na ścianie, gdzie działają jako element ozdobny i urozmaicający wygląd. Często zresztą są dość małe i również z tego powodu bywają lepsze na ścianę. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie możemy zdecydować się na ich położenia na podłodze.

Jednocześnie płytki te można z powodzeniem zastosować zarówno w łazience, jak i w kuchni. Jeśli są zbyt rzucające się w oczy, co nie jest optymalnym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu, mogą zostać użyte tylko na jednej ścianie, co czyni z nich intrygującą ozdobę.

Płytki 3D

Bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym, o którym już wspomnieliśmy, są płytki 3D. Są one stosowane wyłącznie na ścianach ze względu na swoje wypukłe i bardziej wklęsłe miejsca. Ich budowa sprawia, że nie mogą być stosowane na posadzce, gdyż byłaby nierówna.

Jednak na ścianie płytki 3D prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Mają błyszczącą powierzchnię, która odbija i rozprasza światło, a jednocześnie budzi zainteresowanie i przyciąga wzrok. Nadają pomieszczeniu bardzo unikatowego i nowoczesnego charakteru.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Pościel jesienna – jaki komplet zapewni Ci idealne warunki do snu?

Jesień to czas, kiedy warto zadbać o takie warunki do snu, aby mieć pewność, że nie będziesz marznąć podczas wypoczynku. W końcu…
Dom Mieszkanie

W jaki sposób zastosować puszki natynkowe w domowym systemie elektrycznym?

Instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach muszą być przemyślane, funkcjonalne, ale także bezpieczne. W tym kontekście puszki natynkowe pełnią kluczową rolę, umożliwiając…
Dom Mieszkanie

Klimatyzacja na poddaszu - komfort w gorące dni

Poddasze, choć często wykorzystywane na różne sposoby, może stać się nieznośnym miejscem w upalne dni. Montaż klimatyzacji na poddaszu to klucz do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *