Dom Mieszkanie

Płytki z cegły

20230520132108 g34dab5fdc5f074237fb407e3421e069ae49f2c6d6999a5ad78b2aad856fe03293a24b290b0bd2e3c67b4c120c64a5424 640.jpg Płytki z cegły

Płytki z cegły rozbiórkowej cieszą się zainteresowaniem, ze względu na trwałość i wytrzymałość. Liczą sobie 100 lat i więcej, mają bowiem długą historię. Płytki cegłopodobne nadają wnętrzom wyjątkowego designu.

Dlaczego płytki z cegły stosowane są we wnętrzach?

Płytki z cegły dają wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdzają się w stylu rustykalnym, ale i w każdym innym. Płytki cegłopodobne i naturalne mają zastosowanie w kuchniach, salonach, sypialniach i korytarzach. Architekci wnętrz w swoich projektach wykorzystują łączą je na ścianie z betonem, drewnem, szkłem lub z metalem.

Cegła ozdobna nadaje elegancji, nowoczesności i oryginalności pomieszczeniu. Zyskuje industrialny charakter z odrobiną surowości. Płytki z cegły wprowadzają naturalny klimat i nadają przestrzeni niepowtarzalnego, niebanalnego designu. Warto zaprojektować wnętrze, by stworzyć wyjątkową aranżację i zyskać inny wymiar przestrzeni.

Jak wykorzystać stare cegły – płytki ceglane?

Stare cegły można zastosować w swoim mieszkaniu, domu, jak i w lokalu usługowym czy pomieszczeniu nadmiernie eksploatowanym. To rozwiązanie jest coraz popularniejsze ze względu na wiele innych zalet. Wykorzystanie cegły rozbiórkowej jest alternatywą dla drogich materiałów wykończeniowych. Stara czerwona cegła jest wytrzymała, co ma związek z dawną technologią produkcji.

Aby jednak mogła być wykorzystana na ścianę, wymaga oczyszczenia z zaprawy i poddana obróbce, w wyniku której, jest cięta na płytki ceglane. Wysokie ciśnienie 160 bar i aktywne filtry węglowe pomagają dokładnie usunąć wszelki pył i kurz. Po tym procesie płytki z cegły są suszone w specjalnie przystosowanych suszarniach. Stosowane zabiegi pozwalają cegłom odzyskać swoją naturalną, unikatową strukturę.

Dlaczego płytki ceglane ze starej poniemieckiej cegły?

Cegły rozbiórkowe występują w różnych kształtach, grubościach i odcieniach czerwieni. Poniemieckie, cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ze względu na naturalne piękno i historię, bo niektóre pochodzą z XIX wieku. Trwałość zawdzięczają dawnej technologii wypału i doborowi odpowiedniej gliny. Można je wybrać w dowolnym odcieniu czerwieni, z naturalnym nalotem, wytworzonym upływem czasu.

Ściana z płytek z cegły stanie się niepowtarzalną ozdobą wnętrza. Materiały zyskują obecnie nowe życie, ponieważ pozwalają tworzyć designerskie przestrzenie z duszą. Ceglana Fantazja w produkcji wykorzystuje środkową część cegły, lico i narożniki, w zależności od miejsca montażu, na ścianie zewnętrznej lub wewnętrznej. Materiały różnią się wymiarem, grubością i odcieniem, bo pozwala uzyskać wyjątkowy efekt.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Listwy przypodłogowe białe – uniwersalny wybór

Białe listwy przypodłogowe cieszą się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale komponują się z różnymi stylami, dodając elegancji…
Dom Mieszkanie

Moskitiera na okna i drzwi - ochrona i komfort przez całe lato

W letnie miesiące, gdy temperatury rosną, a drzwi balkonowe i okna otwierają się szerzej, często stajemy przed problemem niechcianych gości w postaci…
Dom Mieszkanie

Montaż siatki na dach przeciw ptakom

Profesjonalna siatka ochronna na dachu może mieć nie byle znaczenie. W naszym artykule dowiesz się dlaczego. Powiemy też, ile kosztuje siatka na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *