Technologia

Repeater WiFi – jak działa?

WiFi Router in garden cff1d6a Repeater WiFi - jak działa?

Repeater to urządzenie elektroniczne zwiększające zasięg lokalnej sieci bezprzewodowej o maksymalnie 50%. Nie trzeba do rutera lub modemu podłączać żadnych dodatkowych kabli. Sprzęty oddalone od punktu dostępowego będą mogły nawiązać stabilne połączenie i tym samym korzystać z zasobów sieci.

Do czego służy repeater?

W wyniku coraz bardziej powszechnego korzystania z internetu za pomocą różnych urządzeń, powszechne staje się kupowanie ruterów, które umożliwią stworzenie domowej sieci bezprzewodowej. Jednak nie zawsze rozwiązuje to sprawę. Nie każdy ruter dysponuje odpowiednim zasięgiem. W wyniku tego nie każde urządzenie będzie w stanie połączyć się z siecią i jednocześnie utrzymać sygnał na odpowiednio wysokim poziomie.

Rozwiązaniem takiego problemu będzie repeater WiFi. Pozwoli on korzystać z internetu w domu i w każdym odległym miejscu ogrodu. Jest to po prostu wzmacniacz sygnału WiFi, który dodatkowo poprawia szybkość pobierania oraz wysyłania.

Kiedy przyda nam się repeater WiFi?

Repeater z pewnością przyda się w domach wielopiętrowych oraz w mieszkaniach z ogrodem. Wzmacniacz WiFi pozwoli nam korzystać z sieci bezprzewodowej w dowolnym miejscu domu. Bez problemu skorzystamy z internetu w garażu lub w ogródku. W mieszkaniach repeater może być przydatny, jeśli zauważamy problem z korzystaniem z sieci. Może to wynikać z różnych przeszkód, którymi mogą być ściany, meble itp. Wzmacniacze stosuje się też w miejscach, w których jednocześnie wiele osób korzysta z usług jednej sieci. Będą to na przykład restauracje, siłownie, centra handlowe lub hale sportowe.

Ponadto, w przypadku użytku domowego repeater ma duże znaczenie dla użytkowników serwisów streamingowych. Gry online również wymagają lepszej jakości internetu niż zwykłe przeglądanie stron www. Jeżeli czas ładowania serwisów internetowych trwa długo, warto zastanowić się, czy nasz internet działa tak jak tego oczekujemy. Może to być szczególnie istotne dla osób, które potrzebują sieci do pracy. Wolno działający internet, zacinanie się programów i aplikacji służbowych może znacznie utrudniać nam profesjonalne działanie. Ponadto, możemy potrzebować możliwości pobierania i wysyłania dużych plików.

Jak i gdzie zainstalować repeater WiFi?

Najlepiej umiejscowić go na obrzeżach sieci, w połowie drogi pomiędzy ruterem, a urządzeniem odbiorczym. Wtedy sygnał będzie wystarczająco mocny. Podłączenie odbywa się bezpośrednio do gniazdka lub przy użyciu zasilacza. Następnie wystarczy uruchomić repeater i go skonfigurować. Urządzenie będzie odbierać sygnał, wzmacniać go i przekazywać dalej.

Ile kosztuje repeater Wifi?

Cena będzie uzależniona od naszych oczekiwań. W zależności od tego jaki rodzaj urządzenia i jakie parametry wybierzemy, zapłacimy od 50 do 200 zł. Na rynku znajdziemy też wzmacniacze profesjonalne i wtedy koszt może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Jednak do użytku domowego wystarczy podstawowy sprzęt. Modele bardziej rozbudowane przeznaczone są do lokali usługowych itp.

Powiązane posty
Dom MieszkanieTechnologia

Nowoczesne termowentylatory - idealne rozwiązanie dla każdego domu

W czasach zmiennych warunków pogodowych, znalezienie efektywnego i ekonomicznego sposobu na regulację temperatury w pomieszczeniach staje się ważne dla komfortu domowego. Termowentylatory…
TechnologiaDom Mieszkanie

Co to znaczy, że dom jest inteligentny?

Smart home to pojęcie, które coraz częściej pojawia w naszym otoczeniu, bo rozwiązań technologicznych, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie jest coraz więcej. Jedne…
Technologia

Anteny kierunkowe jak je poprawnie zamontować

Antena kierunkowa DVB-T2 to rodzaj anteny telewizyjnej, która jest specjalnie zaprojektowana do odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Ten rodzaj sprzętu skupia sygnał…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *