Inne

Sposoby na śmierdzące buty

smierdzace buty Sposoby na śmierdzące buty

Śmierdzące buty to śmierdzący problem.  Na szczęście możemy się go łatwo pozbyć przy u życiu prostych, domowych sposobów. Warto zadbać o buty zawczasu, tak żeby mogły nam służyć przez wiele sezonów.

Jak prawidłowo czyścić nasze buty?

Najprostsza sprawa jest z butami sportowymi, na przykład tenisówkami. Wystarczy wrzucić je do pralki automatycznej i włączyć delikatny program. Niektóre pralki mają specjalny tryb do prania obuwia. Potem wystarczy nasze ulubione obuwie dokładnie wysuszyć. Pod żadnym pozorem nie pierzmy  w pralce butów skórzanych. W ten sposób możemy je bezpowrotnie zniszczyć.  Skórzane buty możemy spryskać specjalnym preparatem  bakterio i grzybobójczym.Dostaniemy go praktycznie w każdym sklepie obuwniczym. Dodatkowo nie nośmy tych samych butów każdego dnia. Pozwólmy im w środku porządnie wyschnąć. 

Możemy pozbyć się brzydkiego zapachu bez prania przy pomocy środków, które każdy z nas ma w domu. Od czego warto zacząć? Na początek przygotujmy sobie parę starych skarpetek i sporo herbaty. Herbatę wsypujemy do skarpetki i wkładamy paczuszkę do buta. Analogicznie postępujemy z drugim. Woreczki zostawiamy na całą noc. Herbata wciągnie pot i nieprzyjemny zapach. Dodatkowo możemy użyć olejku z drzewa herbacianego czy eukaliptusowego. Mają działanie odkażające i świetnie pachną. 

Inna metoda, którą stosowały nasze babcie to rozprowadzenie wewnątrz buta sody oczyszczonej bądź proszku do pieczenia. Obie substancje należy pozostawić w środku buta na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Swoiste Spa dla butów dla butów warto powtarzać regularnie. Dzięki temu brzydki zapach nie będzie się już pojawiał.

Nowoczesne technologie w służbie świeżość

Jeżeli problem z brzydkim zapachem jest naprawdę uciążliwy, to możemy zainwestować w specjalne wkładki z węglem aktywowanym. Dzięki jego naturalnym właściwościom we wnętrzu naszego buta rozwija się zdecydowanie mniej bakterii. A to właśnie one w głównej mierze odpowiadają za nieprzyjemny zapach i nasz dyskomfort. 

Jeżeli mimo to uciążliwy zapach nie znika znaczy, że mamy większy problem. Być może wina leży nie po naszej stronie, a po stronie samych butów. Są wykonane z materiałów, które kiepsko odprowadzają nadmiar wilgoci. To samo dotyczy skarpetek wybierajmy te wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z bawełny. Dobrym pomysłem jest też konstatacja u dermatologa.być może cierpimy na nadpobudliwość bądź grzybicę stóp. Szybka kuracja pomoże nam uporać się z tym problemem i sprawi że zapomnimy o nieprzyjemnym zapachu obuwia.

Powiązane posty
Inne

Wykorzystanie krat pomostowych w domu i ogrodzie

Kraty pomostowe, choć powszechnie kojarzone z budownictwem przemysłowym, stopniowo zyskują na popularności także w sektorze mieszkaniowym i w aranżacji przestrzeni ogrodowych. Dzięki…
Inne

Zwrot podatku akcyzowego: jak złożyć wniosek online?

Zwrot podatku akcyzowego to kwestia, która może zainteresować wielu przedsiębiorców i właścicieli firm. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z terminologią podatkową,…
Inne

Pozytywne doświadczenia opiekunki w Niemczech

Przez lata wokół roli Opiekunek seniorów w Niemczech uformowało się wiele stereotypów. Często spotyka się opinie wyrażane z troską na ich temat….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *