Dom Mieszkanie

Wykładzina PCV – dlaczego warto w nią inwestować?

pvc podloga Wykładzina PCV - dlaczego warto w nią inwestować?

Jeszcze do niedawna wykładziny PCV stanowiły ozdobę i ochrony podłóg w większości budynków w naszym kraju. W dzisiejszych czasach rosnącej inflacji wraca do łask konsumentów chcących nabyć solidny produkt za rozsądną cenę. Wyjaśniamy, dlaczego warto stawiać na wykładziny z PCV.

Zalety wykładzin PCV

Wiele osób myśli, że wykładzina PCV to staromodne rozwiązanie rodem z PRL-u. Nic bardziej mylnego, nowoczesne podłogi wykonane z tego materiału są niezwykle atrakcyjne wizualnie oraz przystępne cenowo. Jest to rozwiązanie wykazujące szereg zalet, a najistotniejsze z nich to:

  • bardzo szeroki wybór wzorów i kolorów,
  • wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć,
  • brak konieczności wykonywania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych,
  • łatwość czyszczenia,
  • antypoślizgowość
  • szybki i nieskomplikowany montaż,

Na tym nie koniec, wykładziny PCV występują w różnych formach przystosowanych do konkretnych rodzajów pomieszczeń. W odróżnieniu od paneli lub parkietu można je montować na nierównych powierzchniach. Ponadto PCV to materiał tłumiący odgłos kroków, co sprawia, że tego typu wykładziny redukują hałasy i pozwalają na komfortowy wypoczynek.

Rodzaje wykładzin PCV

Wykładzina PCV występuje w dwóch rodzajach, są to modele homogeniczne i heterogeniczne. Te pierwsze składają się z jednej warstwy, a ich charakterystyczną cechą jest niejednorodny wzór. Wykładziny heterogeniczne są wielowarstwowe. Ich spód może być wykonany z takich materiałów jak włókno szklane, poliester filc lub poliuretan. Wierzchnia warstwa dekoracyjna jest wykonana z PCV, przez co wykładzina jest odporna na ścieranie oraz inne uszkodzenia mechaniczne. W przypadku tego rodzaju wykładzin klasa ścieralności zależy od ich grubości.

Wykładziny PCV – jak je wykorzystać?

Omawiany rodzaj wykładzin to niezwykle uniwersalny i niedrogi sposób na ozdabianie podłóg. Są stosowane w urzędach, budynkach o charakterze komercyjnym oraz w domach i mieszkaniach. Wykładzina PCV może występować w bardzo wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu wybór odpowiedniej nie powinien sprawiać większego kłopotu. Takie zróżnicowanie sprawia, że odnajdą się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i w nowoczesnych stylach o minimalistycznym charakterze. W razie potrzeby mogą imitować drewnianą podłogę, a nawet kamienne posadzki. Można je stosować w wielu rodzajach pomieszczeń wystarczy wybrać model o odpowiedniej klasie ścieralności odpowiadający przeznaczeniu danego wnętrza. Najczęściej są to pokoje dzienne, przedpokoju, kuchnie oraz łazienki.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Blaty kuchenne z kamienia naturalnego. Czy granit to jedyny dobry wybór?

Blaty kamienne goszczą w wielu polskich kuchniach. Doceniamy je za piękny, klasyczny i efektowny zarazem wygląd oraz wyjątkową trwałość i wytrzymałość. Mogą…
Dom Mieszkanie

Elementy balustrad balkonowych: Rury i słupki ze stali nierdzewnej

Balustrady balkonowe nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także wpływają na estetykę zewnętrzną budynków. Wybór odpowiednich materiałów jest ważny dla trwałości i funkcjonalności…
Dom Mieszkanie

Donice do salonu - jak wprowadzić naturalny akcent do swojego wnętrza

Rośliny to modna i pełna uroku dekoracja do wnętrza. Aby podkreślić ich piękno, warto wybrać stylowe donice do salonu. Poszukujesz donicy do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *