Inne

Jak wyczyścić grill?

czyszczenie grilla Jak wyczyścić grill?

Grill znajdzie się praktycznie w każdym ogródku, ponieważ umożliwia przyjemne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzięki grillowi można sobie pozwolić na przyjmowanie gości i poczęstowanie ich wyśmienitymi potrawami z grilla. To idealna propozycja na spędzenie czasu w porze letniej lub też wiosennej. Jednocześnie nie można zapominać o tym, że po każdym grillowaniu, należy dokładnie wyczyścić użytkowany ruszt i doprowadzić go do schludnego stanu.

Jak wyczyścić grill? Kilka sprawdzonych i polecanych metod

Czyszczenie grilla nie należy do ulubionych czynności domowników, którzy posiadają posesję z ogrodem. Trzeba się jednak do tego przemóc, ponieważ wszelkie zaniedbania mogą doprowadzić w konsekwencji do tego, że po pewnym czasie ruszt będzie nadawał się jedynie do wymiany lub wyrzucenia. Prace czyszczące należy jednak dostosować do rodzaju posiadanego grilla, dlatego warto zastosować się do poniższych porad:

  • w przypadku grilla węglowego resztki jedzenia powinny być dokładnie wypalone, a następnie w momencie, gdy grill jest jeszcze ciepły należy usunąć z niego zanieczyszczenia. Można do tego używać szczotki z delikatnym włosiem, najlepiej wykonanej ze stali nierdzewnej. Taka szczotka przyda się podczas czyszczenia żeliwnego i stalowego rusztu. Dobrym wyborem będzie także zwykła woda z dodatkiem octu i mydła,
  • czyszcząc grill gazowy należy skupić się na tym, aby odłączyć zasilanie z gazem. Tym sposobem zadba się o swoje bezpieczeństwo. Następnie grill powinno się rozłożyć na poszczególne części . W tym grillu najważniejsze jest bardzo precyzyjne oczyszczenie rusztu, można do tego użyć drucianej szczotki, a resztę jedzenia wciągnąć odkurzaczem. Należy też pamiętać o wyczyszczeniu tych elementów, które odpowiadają za doprowadzanie gazu. Ruszt można impregnować przy pomocy oleju w sprayu,
  • w sytuacji, gdy ma się do czynienia z grillem elektrycznym należy wybierać takie preparaty, które nie zarysują powierzchni teflonowej. Można do tego używać miękkiej ściereczki lub też gąbki. W takim przypadku sprawdzi się też zwykły zmywak.

Jak widać czyszczenie grilla jest uzależnione od tego, jaki rodzaj grilla konkretnie się czyści. Konieczne będzie wyposażenie się w odpowiednie preparaty oraz akcesoria.

Czyszczenie grilla – nie warto unikać domowych sposobów

Czasami najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z domowych sposobów, dlatego absolutnie nie powinno się ich unikać. Mowa tutaj chociażby o wspomnianej wodzie z octem lub mydłem, ale też o miękkich ściereczkach z wiskozy i mikrofibry. Nie trzeba od razu inwestować całych oszczędności w nowoczesne preparaty do czyszczenia grilla, choć przy poważniejszych zabrudzeniach mogą się one okazać strzałem w dziesiątkę. Ważne jest to, aby prace czyszczące wykonywać precyzyjnie i regularnie. Wtedy grill będzie zadbany. 

Powiązane posty
Inne

Jak naprawić kuchenny zlewozmywak?

Słyszysz dziwne odgłosy bulgotania ze zlewu kuchennego? Te dźwięki są co najmniej irytujące. Więc oto jak naprawić bulgoczący kuchenny zlew.
Inne

Wydłuż życie swojej lodówce – 4 zasady

Lodówka jest jednym z najdroższych urządzeń w domu. To spora inwestycja i klucz do funkcjonalnej kuchni. Więc oto cztery sposoby, aby pomóc…
Inne

Pojedyncze czy podwójne Espresso - Jaka jest różnica?

Większość ludzi nie ma pojęcia, jakie są prawdziwe różnice między pojedynczym i podwójnym espresso. Nie jest to tak oczywiste, jak sobie wyobrażasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *