Dom MieszkanieTechnologia

7 Korzyści z instalacji systemu centralnego odkurzania

odkurzacz centralny 7 Korzyści z instalacji systemu centralnego odkurzania

Odkurzanie jest często niedogodnością, czy chodzi o potykanie się o kable, wyrzucanie brzydko pachnącego pojemnika lub konieczność ponownego pójścia do sklepu co kilka lat, aby kupić nowy odkurzacz. Instalacja centralnego odkurzacza eliminuje te niedogodności i gwarantuje, że dywan pozostanie nieskazitelnie czysty. Jednak większość właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy, że posiadanie centralnego odkurzacza jest opłacalną opcją. Producenci odkurzaczy osiągają większe zyski ze sprzedaży przenośnych odkurzaczy niż systemu centralnego odkurzania, dlatego nie wprowadzają na rynek swoich centralnych odkurzaczy.

Istnieją błędne przekonania na temat tego, jak one działają. Największym mitem jest to, że instalacja systemu centralnego odkurzania w istniejącym domu oznacza burzenie ścian w celu przeprowadzenia gruntownego remontu. Jest to jednak nieprawda. Rury są doprowadzane przez istniejące poddasze, piwnicę lub szczelinę, a jedyny niezbędny otwór jest zakryty płytką zabezpieczającą wlot, więc centralny odkurzacz będzie doskonale komponował się z Twoim domem. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć posiadanie systemu centralnego odkurzania.

Pożegnaj się z przenośnymi odkurzaczami

Być może co kilka lat musiałeś ponownie odwiedzać sklep, aby kupić kolejny drogi odkurzacz. Ale dzięki systemowi centralnego odkurzania, będziesz musiał tylko przeprowadzać podstawową konserwację, co jest znacznie tańszą opcją niż zakup zupełnie nowego produktu. Nie musisz się również martwić o problemy z filtrami, potykanie się o splątane przedłużacze lub kable zasilające, uczucie dyskomfortu i braku stabilności podczas manewrowania lub przepełnienie dużej pojemności zbiornika na śmieci. Odkurzacze centralne są lekkie, mają imponującą trwałość części i działają bardzo płynnie i sprawnie.

Skuteczne, głębokie czyszczenie

Silniki w odkurzaczach centralnych mogą być trzykrotnie mocniejsze niż silniki w odkurzaczach tradycyjnych, więc nie tylko usuwają kurz i zanieczyszczenia z powierzchni, ale również zasysają głęboko zalegający brud, który postarza i plami dywany. Co więcej, silnik centralnego odkurzacza pozostaje chłodny i dlatego działa dłużej niż silnik w odkurzaczu przenośnym, ponieważ jest przechowywany w jednym miejscu w garażu lub piwnicy.

Prosta obsługa

Nikt nie przepada za pracami wokół domu, ale sprzątanie staje się bezproblemowe z centralnym odkurzaczem. Nie będziesz już musiał dźwigać ciężkiego pojemnika lub odkurzacza pionowego po korytarzach i schodach. Miejsca, do których trudno było dotrzeć starym, nieporęcznym odkurzaczem, są teraz łatwo dostępne dzięki szerokiej gamie akcesoriów dołączonych do odkurzaczy centralnych. Ich zgrabna konstrukcja pozwala na łatwe dotarcie pod meble do najciaśniejszych zakamarków, dzięki czemu zakurzony kąt za lodówką zostanie wreszcie wyczyszczony! System centralnego odkurzania sprawia, że sprzątanie jest bardziej wydajne i skuteczniejsze niż kiedykolwiek.

Ciesz się czystszym powietrzem i mniejszymi alergiami

Często słyszeliśmy, jak klienci posiadający centralne odkurzacze wspominali, że powietrze w ich domach stało się czystsze, a ci, którzy cierpią na sezonowe alergie, doświadczyli zmniejszenia dolegliwości alergicznych. Odkurzacze centralne są bardziej skuteczne w utrzymaniu czystszego powietrza niż odkurzacze przenośne. Zanieczyszczenia, brud i kurz, które normalnie dostałyby się do powietrza przez wydech tradycyjnego odkurzacza, są zasysane do głównej jednostki centralnego odkurzacza w garażu lub piwnicy, a następnie wydalane na zewnątrz. Dzięki temu Twój dom pozostaje dłużej czysty; może się okazać, że będziesz musiał odkurzać jeszcze rzadziej niż zwykle.

Idealny do każdej przestrzeni

Wspomnieliśmy wcześniej, że odkurzacze centralne są kompatybilne z szeroką gamą akcesoriów, ale dzięki tak wielu opcjom sprzątanie nie jest przytłaczające. Długie węże mogą rozciągać się po pokojach, a następnie sięgać do garażu, a nawet samochodu, eliminując potrzebę zakupu oddzielnego przenośnego odkurzacza do tych trudniejszych obszarów. Wielu mężczyzn mówi, że ich centralny odkurzacz przypomina bardziej elektronarzędzie niż urządzenie gospodarstwa domowego.

Mniej hałasu, mniej irytacji

Odkurzacze przenośne wytwarzają zauważalny hałas, przeszkadzając w wykonywaniu wszelkich czynności innym członkom rodziny, niezależnie od tego, czy rozmawiają przez telefon, oglądają telewizję, czy próbują zasnąć. Będziesz jednak mile zaskoczony, gdy dowiesz się, że centralny odkurzacz jest znacznie cichszy, ponieważ silnik, źródło hałasu, znajduje się w garażu lub piwnicy. Jedyny hałas, jaki usłyszysz, to powietrze przepływające przez odkurzacz i głowicę odkurzacza, co oznacza, że reszta rodziny może spokojnie znosić centralny odkurzacz.

Mądra inwestycja

Ważne jest myślenie o każdym urządzeniu gospodarstwa domowego jako inwestycji do domu, a instalacja centralnego odkurzacza jest jedną z najmądrzejszych, jaką można zrobić. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze w czasie, ale także podniesiesz wartość swojej nieruchomości, gdy zdecydujesz się na sprzedaż. Pieniądze, które wydałeś na centralny odkurzacz, wrócą do Twojej kieszeni. Jak już wcześniej stwierdziliśmy, centralne odkurzacze działają znacznie dłużej niż odkurzacze przenośne i wymagają jedynie gruntownej konserwacji co dziesięć lat. Ogólnie rzecz biorąc, instalacja centralnego odkurzacza jest procesem, który jest szybki, łatwy i sprawi, że sprzątanie będzie sprawniejsze niż zwykle.

Powiązane posty
Dom MieszkanieTechnologia

Nowoczesne termowentylatory - idealne rozwiązanie dla każdego domu

W czasach zmiennych warunków pogodowych, znalezienie efektywnego i ekonomicznego sposobu na regulację temperatury w pomieszczeniach staje się ważne dla komfortu domowego. Termowentylatory…
Dom Mieszkanie

Rodzaje kabin prysznicowych - Jakie mogą być kabiny prysznicowe?

Kabiny prysznicowe stanowią nieodłączny element współczesnych łazienek, oferując nie tylko funkcjonalność, ale również estetyczny wygląd. Istnieje wiele różnych rodzajów kabin prysznicowych, które…
ArchitekturaDom Mieszkanie

Salon z otwartym sufitem - Dlaczego wysoki sufit jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w nowo budowanych domach

Ostatnio trend na wysokie sufity ponownie zyskał na popularności, stając się jednym z ciekawszych elementów nowoczesnego projektowania domów. Dążenie do stworzenia przestronnych,…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *