Dom Mieszkanie

Jak przenieść pralkę? Poradnik

przenoszenie pralki

Przenoszenie pralki lub przenoszenie zestawu pralki i suszarki wymaga przygotowania i planowania. Pralki muszą być odłączone i opróżnione prawidłowo przed przeniesieniem. Pralki mogą być również dość ciężkie. Chociaż możliwe jest przeniesienie pralki samodzielnie, bezpieczniej i łatwiej jest skorzystać z pomocy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się krok po kroku, jak przenieść pralkę bez uszkodzenia urządzenia lub zranienia siebie.

Jak przygotować pralkę do przeniesienia

Pierwszy krok w przeniesieniu pralki jest pozbycie się bałaganu na lub wokół urządzenia. Spraw, aby obszar był wolny i czysty od wszelkich ubrań, pojemników lub innych przeszkód.

Zrozumienie, jak podnieść pralkę w dniu przeprowadzki zależy od tego, jak jest ciężka, więc możesz ustawić odpowiednią ilość pomocy. Duża pralka pojemnościowa może ważyć prawie 100 kilogramów. Pralka ładowana od góry o średniej pojemności waży około 60 kilogramów, podczas gdy średnia pralka ładowana od przodu może ważyć nawet 80 kilogramów.

Wskazówka: Jeśli nie możesz zapewnić sobie wystarczającej pomocy przy przenoszeniu pralki, rozważ wynajęcie profesjonalnych pracowników.

Czego potrzebujesz, aby przenieść pralkę?

Przed przeniesieniem pralki, upewnij się, że masz śruby transportowe lub wkładkę z pianki, wózek do urządzeń lub wózek ręczny, klucz lub szczypce do złączy ślizgowych, wiadro i trochę taśmy pakowej. Zaopatrz się w pasy do przenoszenia, aby ułatwić sobie pracę i koce do przenoszenia, aby chronić pralkę przed uszkodzeniem. Z odpowiednimi materiałami i prawidłowymi narzędziami, przenoszenie pralki do nowego miejsca lub nowego pokoju w twoim domu jest stosunkowo prostą rzeczą do zrobienia.

Czysta pralka

Czyszczenie bębna pralki i przewodów odpływowych to świetny sposób, aby upewnić się, że dotrze ona do nowego miejsca gotowa do działania i wolna od nieprzyjemnych zapachów.

Najpierw usuń z pralki wszelkie ubrania i przedmioty domowego użytku. Wrzuć środek do czyszczenia pralki lub detergent do prania i uruchom urządzenie na normalnym, krótkim cyklu lub użyj cyklu czyszczenia urządzenia, jeśli takie posiada.

Po zakończeniu cyklu zostaw uchylone drzwi pralki lub otwartą pokrywę na co najmniej jeden dzień. Pozwoli to upewnić się, że urządzenie jest całkowicie suche i zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów po przeprowadzce.

Odłącz zasilanie i węże

Zacznij od wyłączenia zasilania pralki. Używać skręcanego drutu lub opaski zaciskowej i zabezpiecz przewód elektryczny. Użyj taśmy pakowej lub taśmy klejącej, aby zabezpieczyć je z boku lub z tyłu pralki.

Następnie należy wyłączyć dopływ wody do urządzenia, odcinając zawory znajdujące się za pralką. Zlokalizuj węże zimnej i gorącej wody wychodzące ze ściany do tyłu pralki. Umieść wiadro pod wężami, aby złapać wodę, która się rozleje.

Za pomocą klucza lub szczypiec zaciskowych zdejmij węże doprowadzające wodę jeden po drugim, a następnie spuść nadmiar wody do wiadra. Odłącz i opróżnij wąż spustowy.

Wskazówka: Zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia, aby uzyskać informacje na temat odłączania i ponownego podłączania zasilania i wody w pralce. Jeśli zgubiłeś instrukcję obsługi, spróbuj wyszukać markę i model pralki w Internecie.

Zabezpiecz bęben pralki

Bęben pralki posiada system zawieszenia, który pozwala na swobodne poruszanie się bębna. System ten zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wibracjami, gdy bęben obraca się lub wiruje.

Poruszanie się powoduje duże zużycie systemu zawieszenia pralki. Zapobieganie nadmiernemu ruchowi bębna pralki podczas przeprowadzki ochroni zawieszenie przed pęknięciem.

Można to zrobić, zabezpieczając bęben śrubami transportowymi lub śrubami przewozowymi. Te metalowe pręty wkłada się do specjalnych szczelin w tylnej części pralki, aby zabezpieczyć bęben. Większość marek pralek jest dostarczana ze śrubami transportowymi lub blokadami, a ich zamienniki można zazwyczaj dostać w Internecie.

Wskazówka: Zmniejsz lub wyeliminuj wibracje podczas przenoszenia, umieszczając karton lub piankę wokół bębna.

Zapakuj i załaduj

Zawiń pralkę w trzy do cztery koce, aż będzie całkowicie przykryta i wyściełana. Przytrzymaj koce w miejscu za pomocą sznurka lub taśmy pakowej.

Następnie, poproś swojego pomocnika lub pomocników, aby ostrożnie podnieśli pralkę na wózek. Przymocuj pralkę do wózka za pomocą linek. Trzymaj urządzenie w pozycji pionowej, gdy będziesz je wozić po domu i poza nim.

Użyj rampy, aby załadować pralkę do ciężarówki lub ruchomej furgonetki. Aby zapobiec uszkodzeniu pralki lub urazom osób pomagających, upewnij się, że masz więcej niż wystarczająco dużo ludzi trzymających pralkę w miejscu, gdy jest ona wtaczana na rampę.

Gdy pralka jest załadowana, przywiąż ją paskami lub linami, aby nie przesunęła się podczas transportu. Po przybyciu do nowego miejsca odwróć powyższy proces, aby bezpiecznie przetransportować i ponownie podłączyć pralkę w nowym miejscu.

Z właściwą pomocą, odpowiednim przygotowaniem, narzędziami i materiałami, przenoszenie pralki może być jedną z najłatwiejszych części Twojego następnego ruchu.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Na co zwrócić uwagę, wybierając klamki do drzwi?

Klamki do drzwi pełnią nie tylko funkcję praktyczną. Mają również istotny wpływ na wygląd i charakter wnętrza. Wybierając je, należy więc zwrócić…
WnętrzaDom Mieszkanie

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się zasłony welurowe?

Welurowe zasłony to nie tylko element dekoracyjny. To także funkcjonalny dodatek, który może znacząco odmienić charakter i atmosferę wnętrza. Ich luksusowa faktura…
Dom Mieszkanie

Osuszanie budynku – czy trzeba to zrobić i jak przeprowadzić zabieg

Zarówno w blokach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych oraz wielu innych budynkach, może pojawić się wilgoć. Zastanawiasz się, czy konieczne jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *