Dom Mieszkanie

Drzwi zewnętrzne niejedno mają imię

glowne drzwi wejsciowe Drzwi zewnętrzne niejedno mają imię

A to dlatego, że – w myśl powiedzenia – „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Mieszkańcy bloków czy kamienic przez konstrukcję swojego lokum ograniczeni są zazwyczaj do drzwi wejściowych, ewentualnie jeszcze balkonowych – i to wszystko. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku domów jednorodzinnych. Tutaj drzwi zewnętrzne mogą występować w znacznie większej liczbie: główne, tarasowe, werandowe, czy drzwi do pomieszczeń gospodarczych (bo powszechne niegdyś drzwi kuchenne stanowią obecnie rzadkość). Bez względu jednak na rodzaj naszego miejsca zamieszkania drzwi zewnętrzne stanowią jego swoistą wizytówkę, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i spokojny sen lokatorów.

Drzwi wejściowe na pierwszym planie

Ostatnie, co widzimy kiedy wychodzimy z domu i pierwsze – kiedy do niego wchodzimy. Nie tylko my, ale i nasi goście. Drzwi zewnętrzne, bo o nich mowa, powinny zatem być jednym z elementów, który odzwierciedla charakter i gust domowników, a do tego współgrać ze strefą wokół budynku, fasadą, a nawet klimatem aranżacyjnym wymarzonych wnętrz. Na szczęście, w naszych czasach, z doborem idealnego skrzydła nie ma już problemów. Jedyny kłopot może nam sprawić rozległość rynkowej oferty, ale… to przyjemny kłopot, prawda?. Dzięki mnogości dostępnych materiałów, kolorów i wzorów z pewnością znajdziemy coś, co nie tylko będzie odpowiadało naszym wymaganiom, ale i odróżniało nas od innych, nawet jeśli mieszkamy w kamienicy lub bloku. Oferowane obecnie drzwi zewnętrzne dają bowiem niegraniczone możliwości personalizacji tak przez wygląd całości, jak i przez detale – pochwyty, klamki, zamki lub elementy szklane. Wystarczy zatem puścić wodze wyobraźni i dać się ponieść kreatywnej fali. A efekt bez wątpienia wyprzedzi nasze oczekiwania.

Drzwi zewnętrzne białe

Drzwi zewnętrzne – estetyka w parze z bezpieczeństwem

Drzwi zewnętrzne stanowią barierę, która z założenia powinna być nie do sforsowania dla nieproszonych gości, z drugiej strony jednak nie może sprawiać trudności mieszkańcom. Dlatego przy ich wyborze nie powinniśmy na siłę szukać kompromisów. Zachwycający efekt wizualny na niewiele się zda jeśli drzwi nie będą łatwe do otwierania przez domowników a przy tym nie zdołają powstrzymać włamywaczy. Z pomocą przychodzi tu współczesna technologia. Począwszy od samej konstrukcji, nowoczesne drzwi zewnętrzne PCV i drzwi aluminiowe są niezwykle mocne, choć wcale nie muszą na pierwszy rzut oka sprawiać takiego wrażenia.

By podnieść poziom bezpieczeństwa, najlepiej zdać się na większą liczbę zabezpieczeń – radzi Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus. – Nasze aluminiowe drzwi zewnętrzne Reveal już w standardowej opcji zostały wyposażone w najwyższej  jakości bolce antywyważeniowe oraz 3-punktowa zasuwnicę. A to dopiero początek możliwości. Całość można wzbogacić o 5-punktową zasuwnicę z opcją podłączenia silnika i kontrolą dostępu, elektrorygiel, samozamykacz, a także kontaktrony – dodaje.

Automatyczne ryglujące się wielopunktowe zamki sprawiają, że klucz jest potrzebny tylko do otwarcia drzwi, odpada zatem nękające nas po wyjściu z domu pytanie: „czy przekręciłam/em klucz w zamku?”.

Drzwi zewnętrzne Reveal

Mocne jak… PVC?

Choć PVC w powszechnej opinii z pewnością nie sprawia wrażenia materiału szczególnie wytrzymałego, to jednak drzwi zewnętrzne PCV są równie ciężkie do pokonania przez potencjalnego zwolennika zaboru naszego mienia, jak te z aluminium. Specjalnie zaprojektowany ciężki profil w rozwiązaniach OknoPlus jest w nich bowiem połączony ze stalowym zbrojeniem o grubości – uwaga! – dwóch milimetrów!

Jeśli to nie zapewni spokoju ducha, skrzydła można dodatkowo wzmocnić specjalną blachą. Jej połączenie z grubymi na 24-44 milimetry standardowymi panelami dekoracyjnymi uczyni drzwi zewnętrzne PCV całkowicie antywłamaniowymi przy zachowaniu ich estetyki – podkreśla Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus.

Drzwi zewnętrzne PCV

Nie bój się zdobyczy techniki

Zgubienie kluczy oznaczało kiedyś sporych rozmiarów domowy kataklizm związany z koniecznością pilnej wymiany wszystkich zamków. Najlepiej więc zapobiec temu problemowi pozbywając się… klucza właśnie. Rozwój technologii przyniósł zgoła odmienne od znanych wcześniej systemy zamykania i otwierania drzwi oraz ich zabezpieczenia. Coraz częściej używa się klawiatur numerycznych, pilotów, czytników RFID czy linii papilarnych. Obecnie drzwi zewnętrzne można już nawet otwierać i zamykać korzystając ze smartfona – łącząc się przez Bluetooth. Pod naszą nieobecność zaś domu strzec mogą systemy alarmowe wyposażone w niewidoczne kontaktrony.

***

Drzwi zewnętrzne na miarę XXI wieku to nie tylko kawałek materiału, który  wypełnia pustą przestrzeń w ościeżnicy. To strażnik bezpieczeństwa, komfortu termicznego, ciszy, a do tego element będący swoistą kropką nad aranżacyjnym i.

OknoPlus ma sposób, by było pięknie i niezawodnie… już od wejścia!

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Blaty kuchenne Wrocław - Jak wybrać najlepszy salon z blatami na wymiar?

Blaty kuchenne to nie tylko praktyczne i estetyczne elementy wyposażenia kuchni, ale także inwestycja na lata. Dlatego warto zadbać o to, aby…
Dom Mieszkanie

Jak pielęgnować spieki kwarcowe?

W dzisiejszych czasach spieki kwarcowe cieszą się coraz większą popularnością jako wytrzymałe i estetyczne materiały wykończeniowe w domach i miejscach publicznych. Jednak…
Dom MieszkanieWnętrza

W jakim wnętrzu szyna oświetleniowa sprawdzi się najlepiej?

Nowoczesna szyna oświetleniowa jest elastycznym rozwiązaniem, które pasuje do wielu rodzajów wnętrz, od mieszkań prywatnych po przestrzenie komercyjne. Jej uniwersalność i możliwość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *