Dom Mieszkanie

Farba do futryny metalowej – sposób na szybką renowację

glowne malowanie futryny metalowej Farba do futryny metalowej – sposób na szybką renowację

Futryna stanowi niezastąpiony element konstrukcji okiennej lub drzwiowej. W dawnym budownictwie mieszkalnym lub przemysłowym wciąż można spotkać metalowe wykończenia okien i drzwi. Ważna jest więc wiedza na temat tego, jak przywrócić dawną świetność produktom zużytym, które są zniszczone i wymagają renowacji. Za pomocą odpowiedniej farby możesz pozbyć się tego problemu i przywrócić blask metalowym futrynom. Jaki produkt wybrać? Sprawdź.

Konserwacja metalowych futryn – jak ją przeprowadzić?

Konserwacja metalowych części i przedmiotów znajdujących się na terenie nieruchomości jest niezbędna, by drzwi, okna, bramy i inne miejsca ładnie wyglądały i były zabezpieczone przed działaniem czasu. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór wysokiej jakości metalowej stolarki budowlanej, ponieważ wybór tańszych modeli, które nie mają tak dużej odporności, sprawi, że konserwacja będzie znacznie trudniejsza.

Następnie trzeba uważać na użytkowanie metalowych futryn. Nie wolno w nie uderzać ciężkimi przedmiotami ani trzaskać drzwiami lub oknami. Jest to sposób na zapobieganie ich deformacji lub problemom z wgnieceniami, które później trudno usunąć.

Te podstawowe czynności to jedno, ale niezbędne jest również malowanie metalowych futryn, żeby całe okno lub drzwi służyły długo. Ten prosty proces zapewnia, że elementy stolarki budowlanej nie rdzewieją, a także odświeża ich wygląd.

malowanie futryny okiennej

W przypadku miejsc, w których okna lub drzwi, narażone są na działanie dużej ilości wody lub słońca, zawsze należy nałożyć odpowiednią farbę do malowania futryn metalowych. Taki produkt zapobiegnie korozji i pozostałym uszkodzeniom materiału.

Farba do futryny metalowej – na co zwrócić uwagę?

Dla ochrony metalowej powierzchni trzeba zainwestować w produkt najwyższej klasy, o doskonałej jakości i pochodzeniu. W ten sposób tlen znajdujący się w powietrzu zostaje zatrzymany w jego naturalnej reakcji z metalem i hamuje powstawanie rdzy. Oprócz zapobiegania postępowi rdzawych plam ważne jest, żeby farba odznaczała się wysoką hydrofobowością i przyszłym działaniem antykorozyjnym.

Należy również zwrócić uwagę na to, że malowanie futryn metalowych wymaga użycia nie tylko odpowiednich materiałów, ale i narzędzi. Tylko wtedy ten proces zakończy się sukcesem. Warto mieć pod ręką wałki do większych powierzchni i pędzle do mniejszych detali wykończeniowych.

Farba do futryn metalowych – jaką wybrać?

Pozostaje teraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, jaka farba do futryn metalowych będzie najlepsza? Zdecydowanie sięgaj po produkty profesjonalne, czyli specjalistyczne farby do stolarki budowlanej. Możesz wybrać:

  • emalię STOLMAL, którą można wykorzystać do malowania powierzchni stalowych po wcześniejszym zagruntowaniu oraz do renowacji starych powłok z farb ftalowych, olejnych i innych. Po nałożeniu na futrynę tworzy wysoce kryjącą, połyskliwą warstwę ochronną, która jest odporna na wodę, mycie, wysokie i niskie temperatury oraz na działanie czynników atmosferycznych.
  • wodorozcieńczalną, akrylową farbę EKO-STOLMAL przystosowaną do malowania aluminium i jego stopów oraz stali. W zależności od rodzaju produktu można uzyskać wykończenie matowe, półmatowe lub z połyskiem. Farba jest odporna na czynniki atmosferyczne, wodę i wodne roztwory środków do mycia.

Malowanie futryny metalowej to naprawdę szybki i dobry sposób na jej renowację. Wystarczy tylko odpowiednia farba, a cały proces przebiegnie sprawnie i przyniesie korzyści na długi czas.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Blaty kuchenne z kamienia naturalnego. Czy granit to jedyny dobry wybór?

Blaty kamienne goszczą w wielu polskich kuchniach. Doceniamy je za piękny, klasyczny i efektowny zarazem wygląd oraz wyjątkową trwałość i wytrzymałość. Mogą…
Dom Mieszkanie

Elementy balustrad balkonowych: Rury i słupki ze stali nierdzewnej

Balustrady balkonowe nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także wpływają na estetykę zewnętrzną budynków. Wybór odpowiednich materiałów jest ważny dla trwałości i funkcjonalności…
Dom Mieszkanie

Donice do salonu - jak wprowadzić naturalny akcent do swojego wnętrza

Rośliny to modna i pełna uroku dekoracja do wnętrza. Aby podkreślić ich piękno, warto wybrać stylowe donice do salonu. Poszukujesz donicy do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *