Meble

Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym z meblami na wymiar?

14 Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym z meblami na wymiar?

Kuchnia w stylu rustykalnym jest jednym z absolutnych hitów ostatnich lat. Wygląda niezwykle przytulnie, a przy tym jest funkcjonalna, przez co ten styl chętnie wybierają osoby, które lubią gotowanie i uważają, że kuchnia powinna być sercem domu. Czy jednak można zachować klimatyczny, wiejski styl, decydując się na meble kuchenne na wymiar? Jak najbardziej. Wystarczy tylko podążać za kilkoma prostymi zasadami.

Kuchnia w stylu rustykalnym – czyli jaka?

Jaka właściwie jest kuchnia w stylu rustykalnym? To tego rodzaju pomieszczenie, które odwołuje się do stylu starych, wiejskich kuchni, jest pełne inspiracji ideą slow life i prowincjonalnym życiem. W takim wnętrzu powinny znajdować się liczne odwołania do natury, wyrażające się poprzez zastosowanie materiałów takich jak np. drewno, wiklina, len. Meble w stylu rustykalnym powinny wyglądać na rzemieślnicze, przez co w kuchni zaaranżowanej w tym nurcie bardzo często można spotkać zabytkowe kredensy i stare, drewniane stoły zakupione na ulicznych targach.

Nie każdy jednak chce mieć w swoim domu meble z odzysku. Wiele osób preferuje zabudowę na wymiar, która pozwoli w pełni wykorzystać możliwości aranżacyjne pomieszczenia. Czy meble kuchenne na wymiar mogą mieć rustykalny charakter? Jak najbardziej. Przykładem firmy, która wykonuje kuchnie na wymiar w stylu wiejskim jest https://3top.pl – na stronie producenta można znaleźć liczne inspiracje aranżacyjne, w tym również te utrzymane w klimacie rustykalnym.

Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Meble kuchenne na wymiar w stylu rustykalnym powinny być przede wszystkim proste i bardzo tradycyjne. Jaki wybrać kolor zabudowy? Fronty szafek mogą mieć odcień naturalnego drewna, np. dębowego lub sosnowego. Najlepiej, gdy meble nie są wykończone na wysoki połysk, a mają naturalną, matową lub półmatową strukturę. Bardzo popularna jest też zabudowa kuchenna postarzana, np. w kolorze białym. Tego rodzaju fronty posiadają stylowe przetarcia, które sprawiają, że meble na wymiar zyskują bardziej wiejski charakter.

Kuchnia na wymiar w stylu rustykalnym powinna posiadać zdobienia frontów, np. w formie sztukaterii czy przeszklenia w drzwiczkach. Nieodzownym elementem w kuchni rustykalnej są oczywiście ozdoby i bibeloty utrzymane w stylu wiejskim, takie jak np. lniane zasłony, ręcznie wykonane serwetki i ściereczki, zabytkowe lampiony i ceramiczne dodatki. To one w dużej mierze decydują o tym, jaki będzie ostateczny odbiór kuchni i czy wiernie odwzorowany w niej zostanie klimat przytulnego, wiejskiego domku.

Powiązane posty
Meble

Połączenie stylu i funkcjonalności, czyli narożniki od Meble Expert

Stylowy i wygodny narożnik to serce salonu. To on tworzy miejsce, gdzie gromadzi się rodzina, gdzie można spokojnie poczytać książkę czy obejrzeć…
Meble

Jak wybrać krzesła restauracyjne?

Krzesła w restauracji mają bardzo duże znaczenie. Jeśli nie są wygodne, to nawet najlepsze jedzenie nie przyciągnie gości. Wtedy rozwiązaniem może być…
Meble

Jak dopasować meble tapicerowane do wystroju wnętrza?

Dobrze skomponowane meble odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery i stylu pomieszczenia. Wybór odpowiednich mebli tapicerowanych może znacząco wpłynąć na ostateczny charakter…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *