Meble

Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym z meblami na wymiar?

14 Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym z meblami na wymiar?

Kuchnia w stylu rustykalnym jest jednym z absolutnych hitów ostatnich lat. Wygląda niezwykle przytulnie, a przy tym jest funkcjonalna, przez co ten styl chętnie wybierają osoby, które lubią gotowanie i uważają, że kuchnia powinna być sercem domu. Czy jednak można zachować klimatyczny, wiejski styl, decydując się na meble kuchenne na wymiar? Jak najbardziej. Wystarczy tylko podążać za kilkoma prostymi zasadami.

Kuchnia w stylu rustykalnym – czyli jaka?

Jaka właściwie jest kuchnia w stylu rustykalnym? To tego rodzaju pomieszczenie, które odwołuje się do stylu starych, wiejskich kuchni, jest pełne inspiracji ideą slow life i prowincjonalnym życiem. W takim wnętrzu powinny znajdować się liczne odwołania do natury, wyrażające się poprzez zastosowanie materiałów takich jak np. drewno, wiklina, len. Meble w stylu rustykalnym powinny wyglądać na rzemieślnicze, przez co w kuchni zaaranżowanej w tym nurcie bardzo często można spotkać zabytkowe kredensy i stare, drewniane stoły zakupione na ulicznych targach.

Nie każdy jednak chce mieć w swoim domu meble z odzysku. Wiele osób preferuje zabudowę na wymiar, która pozwoli w pełni wykorzystać możliwości aranżacyjne pomieszczenia. Czy meble kuchenne na wymiar mogą mieć rustykalny charakter? Jak najbardziej. Przykładem firmy, która wykonuje kuchnie na wymiar w stylu wiejskim jest https://3top.pl – na stronie producenta można znaleźć liczne inspiracje aranżacyjne, w tym również te utrzymane w klimacie rustykalnym.

Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Meble kuchenne na wymiar w stylu rustykalnym powinny być przede wszystkim proste i bardzo tradycyjne. Jaki wybrać kolor zabudowy? Fronty szafek mogą mieć odcień naturalnego drewna, np. dębowego lub sosnowego. Najlepiej, gdy meble nie są wykończone na wysoki połysk, a mają naturalną, matową lub półmatową strukturę. Bardzo popularna jest też zabudowa kuchenna postarzana, np. w kolorze białym. Tego rodzaju fronty posiadają stylowe przetarcia, które sprawiają, że meble na wymiar zyskują bardziej wiejski charakter.

Kuchnia na wymiar w stylu rustykalnym powinna posiadać zdobienia frontów, np. w formie sztukaterii czy przeszklenia w drzwiczkach. Nieodzownym elementem w kuchni rustykalnej są oczywiście ozdoby i bibeloty utrzymane w stylu wiejskim, takie jak np. lniane zasłony, ręcznie wykonane serwetki i ściereczki, zabytkowe lampiony i ceramiczne dodatki. To one w dużej mierze decydują o tym, jaki będzie ostateczny odbiór kuchni i czy wiernie odwzorowany w niej zostanie klimat przytulnego, wiejskiego domku.

Powiązane posty
Meble

Polskie meble w Niemczech - niepowtarzalny styl i wysoka jakość

Obecnie, kiedy design wnętrz staje się coraz bardziej ekologiczny, coraz więcej osób zwraca uwagę na wysoką jakość polskich mebli, które zyskują coraz…
Meble

Optymalizacja przestrzeni w małych mieszkaniach – inteligentne meble na wymiar

W małych mieszkaniach każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Optymalizacja przestrzeni staje się kluczowym elementem aranżacji wnętrz, pozwalającym na maksymalne wykorzystanie…
Meble

Jak wybrać meble w odpowiedniej jakości?

Wybór mebli do naszego domu to decyzja, która wpływa nie tylko na jego wygląd i funkcjonalność, ale również na komfort i jakość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *