Dom MieszkanieInne

Mop obrotowy czy płaski, który wybrać?

mycie podlogi Mop obrotowy czy płaski, który wybrać?

Utrzymywanie domu w należytym porządku, potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Na szczęście rozmaite narzędzia i środki czystości wspomagają nas przy tych codziennych obowiązkach. Dobry mop to niezbędnik każdego domu, jednak pytanie brzmi, jaki model wybrać?

Mop obrotowy – jak działa i czym się charakteryzuje

Mopy obrotowe charakteryzują się okrągłym bądź trójkątnym kształtem końcówki myjącej. Dobrze sprawdzają się przy czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, które wymagają mniejszej główki mopa. Występują w zestawach z wiadrem z obrotowym sitem, które zapewnia szybkie i dokładne odsączenie mopa.

Mop obrotowy – przykładowe modele

Mopy obrotowe Vileda to jedne z najpopularniejszych modeli. Często wybieranym jest mop obrotowy Vileda Turbo. Charakteryzuje go duża trójkątna końcówka myjąca, pozwalająca na z wyczyszczenie jak największej powierzchni oraz dotarcie mopem do trudno dostępnych miejsc. Sprawdzi się przy każdej, nawet najdelikatniejszej powierzchni, bez ryzyka uszkodzenia mechanicznego podłogi. Nakładka czyszcząca składa się z mikrowłókien, które ułatwiają dokładne czyszczenie danej powierzchni nawet bez użycia mocnych detergentów. Jest to niezaprzeczalne klasyk wśród produktów tego typu.

Mop płaski – jak działa i czym się charakteryzuje

Mopy płaskie charakteryzują się prostokątnym kształtem główki. Dobrze sprawdzają się na dużych powierzchniach wymagających szybkiego i dokładnego mycia. Często występują w zestawie z wiadrem umożliwiającym odsączenie mopa.

Mop płaski – przykładowe modele

Mopy płaskie Leifheit będą dobrym wyborem w przypadku domu o dużej powierzchni. Rękojeść większości modeli ma regulowaną wysokość, dzięki czemu można dopasować ją do wzrostu każdego domownika. Zestawy zawierają również wiadro w formie wózka na kółkach, które umożliwia szybki i wygodny transport wody z detergentem oraz odsączanie mopa. Niezaprzeczalną zaletą tego modelu jest kombinacja kieszeni i rzepów nakładki, która ułatwia jej szybkie i sprawne zdejmowanie oraz zakładanie. Jest dobrym wyborem szczególnie w przypadku powierzchni składających się z płytek.

Podsumowanie

Kwestia tego, jaki typ mopa warto wybrać w swoim przypadku, jest zależne od wielu czynników. Mop obrotowy to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, kiedy zależy nam na możliwości łatwego czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Ze względu na występujące w zestawach wiadro z sitem obrotowym dobrze sprawdzi się w przypadku paneli, przy których istotne jest maksymalne wyciśnięcie mopa z nadmiernej ilości wody. Natomiast mop płaski sprawdzi się najlepiej w przypadku bardzo dużych powierzchni wymagających szybkiego i dokładnego czyszczenia. Będzie niezastąpiony w przypadku mycia przestrzeni pod meblami oraz gładkich powierzchni składających się z płytek. Dlatego też, kiedy staniemy przed wyborem między mopem płaskim oraz mopem obrotowym istotne jest, aby zastanowić się, z jaką przestrzenią mamy do czynienia, jaki jest jej rozmiar oraz do jakiego typu podłóg będzie on przeznaczony.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Na co zwrócić uwagę, wybierając klamki do drzwi?

Klamki do drzwi pełnią nie tylko funkcję praktyczną. Mają również istotny wpływ na wygląd i charakter wnętrza. Wybierając je, należy więc zwrócić…
WnętrzaDom Mieszkanie

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się zasłony welurowe?

Welurowe zasłony to nie tylko element dekoracyjny. To także funkcjonalny dodatek, który może znacząco odmienić charakter i atmosferę wnętrza. Ich luksusowa faktura…
Dom Mieszkanie

Osuszanie budynku – czy trzeba to zrobić i jak przeprowadzić zabieg

Zarówno w blokach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych oraz wielu innych budynkach, może pojawić się wilgoć. Zastanawiasz się, czy konieczne jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *