Dom Mieszkanie

Niewymagające kwiaty na balkon — 3 gatunki łatwe w utrzymaniu

20221002094804 download Niewymagające kwiaty na balkon — 3 gatunki łatwe w utrzymaniu

Wydaje Ci się, że nie masz ręki do kwiatów? Przez brak czasu Twoje rośliny marnieją? A może jesteś początkujący w tym temacie i poszukujesz niewymagających kwiatów na balkon? W naszym artykule opisaliśmy popularne gatunki, które kupisz niemal w każdym sklepie ogrodniczym i których utrzymanie nie powinno sprawić Ci problemu.

Niewymagające kwiaty na balkon — o czym warto pamiętać

Nawet w przypadku niewymagających roślin, warto najpierw poznać ich potrzeby. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jeśli na słoneczny balkon wybierz rośliny, które potrzebują cienia, szybko zmarnieją. I na odwrót — jeśli kwiaty, które uwielbiają słońce postawisz w cieniu, prawdopodobnie nie będziesz mógł się nimi długo nacieszyć. Z tego względu spontaniczny wybór kwiatów na balkon to nie jest dobry pomysł. Chociaż wygląd ma duże znaczenie, zanim zdecydujesz się na konkretny gatunek, poznaj jego specyfikę (zobacz tutaj polisę).

Niewymagające kwiaty na balkon — popularne gatunki

Jakie niewymagające kwiaty na balkon warto wybrać? Polecamy te, które nie wymagają częstego podlewania, są odporne zmienne warunki atmosferyczne i długo kwitną. Poniżej znajdziesz kilka takich przykładów.

Portulaka wielkokwiatowa

Kwiat ten naturalnie występuje w Portugalii oraz w Brazylii. Ze względu na klimat, w tych krajach, portulaka ma grube i mięsiste liście. Dzięki temu może długo zachować w nich wilgoć. W praktyce oznacza to, że jest odporna na suszę. Jeśli więc, zdarzy Ci się zapomnieć, żeby ją podlać, z pewnością od razu nie zmarnieje. Wystarczy, że raz w tygodniu sprawdzisz, czy podłoże nie jest zbyt suche. Jeśli tak, dopiero wtedy ją podlej. Warto wiedzieć, że portulaka wielokwiatowa kwitnie od czerwca do sierpnia i jest zaliczana do grupy roślin jednorocznych. Portulaka wielkokwiatowa występuje w kilku kolorach, m.in. różowym, czerwonym, fioletowym, amarantowym, żółtym oraz pomarańczowym.

Lawenda wąskolistna

Lawenda wąskolistna to jeden z najpopularniejszych gatunków lawendy w naszym kraju. Co ciekawe, roślina ta przetwa zarówno długi okres suszy, jak i mrozu. Chociaż pod względem warunków atmosferycznych jest bardzo wytrzymała, ma pewne wymagania co do gleby, w której się znajduje. Jeśli planujesz uprawiać lawendę wąskolistną na balkonie, zadbaj, by kupić ziemie o dużej zwartości wapnia. Najlepsza będzie ta zasadowa o pH na poziomie ok. 7. Okres kwitnienia lawendy wąskolistnej przypada na lipiec i sierpień. Roślina wydziela w tym okresie dość przyjemny, choć intensywny zapach. A jej kwiaty mogą być różowe, fioletowe lub purpurowe.

Macierzanka piaszczysta

Macierzanka będzie rosnąć najlepiej na słonecznym balkonie. Tak samo jak lawenda, jest odporna na suszę. Idealna dla tej rośliny będzie kwaśna gleba. Macierzanka kwitnie latem, ale nie trzeba jej polewać, nawet w największe upały. Nie musisz jej też nawozić. Jeśli więc nie masz doświadczenia w pielęgnacji roślin, zacznij od macierzanki piaszczystej.

Niewymagające rośliny na balkon — podsumowanie

Nawet jeśli nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnowanie kwiatów balkonowych, wybierz którąś z naszych propozycji, a przekonasz się, że mimo wszystko możesz cieszyć się balkonem pełnym kwiatów. Jeśli dodatkowo chcesz zabezpieczyć swoją nieruchomość pomyśl o ubezpieczeniu mieszkania lub domu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Tapety dla dzieci do pokoju - podstawowe informacje na temat rodzajów tapet

Wybór odpowiedniej tapety do pokoju dziecka to nie lada wyzwanie, ponieważ musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wiek dziecka, jego…
Dom Mieszkanie

Wybierz pościel do swojej sypialni i ciesz się jej jakością oraz miękkością!

Pościel 200×220 to idealne okrycie na duże łóżko, małżeńskie, najczęściej zajmowane przez dwie osoby. Pościel służy do tego, aby uchronić kołdrę oraz…
Dom Mieszkanie

Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to urządzenia, które służą do oczyszczania ścieków wytwarzanych przez pojedyncze domy lub niewielkie osiedla mieszkaniowe. Tego typu instalacje te…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *