Dom Mieszkanie

Prysznic z brodzikiem czy bez?

20230225202122 gaeb6e652733ac47c7bce489fb1628a2d34806d4be062166a34bf151c1b357815abfcd665cdc86f81903a6f296325b3f6de893be245a33925b197a72caa2b3d97 640.jpg Prysznic z brodzikiem czy bez?

Prysznic z brodzikiem bardzo często zastępuje wannę, dlatego przed zakupem, warto się zastanowić, jakie urządzenie będzie odpowiednie do łazienki. Trzeba wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia oraz wygodą korzystania z kąpieli.

Dlaczego warto wymienić wannę na kabinę prysznicową?

Coraz więcej osób wybiera kabiny, zamiast wanien. Zajmują mniej miejsca, więc łazienki stają się bardziej funkcjonalne. Do tego dochodzi oszczędność w zużyciu wody i możliwość wykonywania masaży. Poza tym kąpiel pod prysznicem jest wygodniejsza, bo można jej zażywać w dowolnym momencie. Jest to komfort szczególnie latem, gdy chcemy się schłodzić w upalny dzień. Dla osób starszych i niepełnosprawnych kabina prysznicowa jest lepszym rozwiązaniem niż wanna. Przed zakupem produktu warto się zastanowić jaka ma być nasza kabina. Natryskowa, służy tylko do mycia. Wchodzimy, bierzemy prysznic i wychodzimy. Jeśli chcemy urozmaicić sobie kąpiel, urządzenie powinno mieć dodatkowe funkcje, jak np. dysze do masażu i termostat. Przydatne są również wieszaki i drążki na ręczniki.

Jaka powinna być kabina prysznicowa?

Kabina prysznicowa ustawiana jest w rogu łazienki, ale musimy zastanowić się, czy ma być kwadratowa, półokrągła, prostokątna lub typu walk-in. Kolejna sprawa to wybór drzwi, w ofercie są uchylne, suwane i harmonijkowe oraz brodzika, jeśli ma stanowić element pomieszczenia kąpielowego. Wybierając kabinę prysznicową powinniśmy kierować się przede wszystkim miejscem w łazienne i wygodą. Wygląd jest ważny, ale pozostaje zawsze na drugim planie. Na pierwszym jest funkcjonalność, dlatego musimy zwrócić uwagę na wymiary. Prysznic z brodzikiem powinien być dostosowany do wielkości wnętrza, ale też użytkowników, szczególnie gdy wśród domowników jest osoba dużej postury. W kategorii kabiny prysznicowe jest wiele modeli, ale pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego wariantu.

Jakie kabiny prysznicowe z brodzikiem czy bez?

Kabina prysznicowa wolnostojąca, przyścienna, z brodzikiem czy bez takie pytania często pojawiają się, przed zakupem produktu. W dużej łazience możemy sobie pozwolić na montaż dowolnego pomieszczenia kąpielowego. Natomiast we wnętrzu o małym metrażu, pozostaje kabina prysznicowa półokrągła i kwadratowa z brodzikiem akrylowym, wykonany z metalu, betonu lub konglomeratu. Możemy zdecydować się również na posadzkowy, który zamontujemy na tym samym poziomie co płytki podłogowe. W ofercie są niskie, o standardowej wysokości, głębokie, w dowolnym kształcie i w wielu kolorach. Dopasujemy produkt do rodzaju kabiny prysznicowej, ale też do aranżacji łazienki. W nowoczesnych wnętrzach montowane są prysznice bez brodzika, tzw. kabiny walk-in. Łazienka staje się lekka, przestronna, a wręcz luksusowa, a kąpiel komfortowa, szczególnie dla osób z niesprawnością ruchową.

Jak wybrać prysznic z brodzikiem?

Powinien być przede wszystkim wygodny, dostosowany do potrzeb domowników. Jeśli zależy nam na ciekawym designie, dobrym wyborem jest niski, czyli płytki brodzik prysznicowy. Wygląda elegancko i wpisuje się w każdą aranżację łazienki. Nie sprawdza się niestety przy dzieciach, dlatego koniecznością jest zakup głębokiego i najlepiej z siedziskiem. Kiedy w łazience nie ma wanny, prysznic z brodzikiem ją częściowo zastępuje, w przypadku, gdy chcemy zamoczyć pranie. Kupując kabinę prysznicową i panel, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne, ale i jakość, czyli z jakich materiałów zostały wykonane. Musimy wziąć pod uwagę trwałość i wytrzymałość produktów, żebyśmy nie musieli po okresie gwarancji, wymieniać urządzeń.

Powiązane posty
Dom MieszkanieTechnologia

Nowoczesne termowentylatory - idealne rozwiązanie dla każdego domu

W czasach zmiennych warunków pogodowych, znalezienie efektywnego i ekonomicznego sposobu na regulację temperatury w pomieszczeniach staje się ważne dla komfortu domowego. Termowentylatory…
Dom Mieszkanie

Rodzaje kabin prysznicowych - Jakie mogą być kabiny prysznicowe?

Kabiny prysznicowe stanowią nieodłączny element współczesnych łazienek, oferując nie tylko funkcjonalność, ale również estetyczny wygląd. Istnieje wiele różnych rodzajów kabin prysznicowych, które…
ArchitekturaDom Mieszkanie

Salon z otwartym sufitem - Dlaczego wysoki sufit jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w nowo budowanych domach

Ostatnio trend na wysokie sufity ponownie zyskał na popularności, stając się jednym z ciekawszych elementów nowoczesnego projektowania domów. Dążenie do stworzenia przestronnych,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *