Dom Mieszkanie

Prysznic z brodzikiem czy bez?

20230225202122 gaeb6e652733ac47c7bce489fb1628a2d34806d4be062166a34bf151c1b357815abfcd665cdc86f81903a6f296325b3f6de893be245a33925b197a72caa2b3d97 640.jpg Prysznic z brodzikiem czy bez?

Prysznic z brodzikiem bardzo często zastępuje wannę, dlatego przed zakupem, warto się zastanowić, jakie urządzenie będzie odpowiednie do łazienki. Trzeba wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia oraz wygodą korzystania z kąpieli.

Dlaczego warto wymienić wannę na kabinę prysznicową?

Coraz więcej osób wybiera kabiny, zamiast wanien. Zajmują mniej miejsca, więc łazienki stają się bardziej funkcjonalne. Do tego dochodzi oszczędność w zużyciu wody i możliwość wykonywania masaży. Poza tym kąpiel pod prysznicem jest wygodniejsza, bo można jej zażywać w dowolnym momencie. Jest to komfort szczególnie latem, gdy chcemy się schłodzić w upalny dzień. Dla osób starszych i niepełnosprawnych kabina prysznicowa jest lepszym rozwiązaniem niż wanna. Przed zakupem produktu warto się zastanowić jaka ma być nasza kabina. Natryskowa, służy tylko do mycia. Wchodzimy, bierzemy prysznic i wychodzimy. Jeśli chcemy urozmaicić sobie kąpiel, urządzenie powinno mieć dodatkowe funkcje, jak np. dysze do masażu i termostat. Przydatne są również wieszaki i drążki na ręczniki.

Jaka powinna być kabina prysznicowa?

Kabina prysznicowa ustawiana jest w rogu łazienki, ale musimy zastanowić się, czy ma być kwadratowa, półokrągła, prostokątna lub typu walk-in. Kolejna sprawa to wybór drzwi, w ofercie są uchylne, suwane i harmonijkowe oraz brodzika, jeśli ma stanowić element pomieszczenia kąpielowego. Wybierając kabinę prysznicową powinniśmy kierować się przede wszystkim miejscem w łazienne i wygodą. Wygląd jest ważny, ale pozostaje zawsze na drugim planie. Na pierwszym jest funkcjonalność, dlatego musimy zwrócić uwagę na wymiary. Prysznic z brodzikiem powinien być dostosowany do wielkości wnętrza, ale też użytkowników, szczególnie gdy wśród domowników jest osoba dużej postury. W kategorii kabiny prysznicowe jest wiele modeli, ale pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego wariantu.

Jakie kabiny prysznicowe z brodzikiem czy bez?

Kabina prysznicowa wolnostojąca, przyścienna, z brodzikiem czy bez takie pytania często pojawiają się, przed zakupem produktu. W dużej łazience możemy sobie pozwolić na montaż dowolnego pomieszczenia kąpielowego. Natomiast we wnętrzu o małym metrażu, pozostaje kabina prysznicowa półokrągła i kwadratowa z brodzikiem akrylowym, wykonany z metalu, betonu lub konglomeratu. Możemy zdecydować się również na posadzkowy, który zamontujemy na tym samym poziomie co płytki podłogowe. W ofercie są niskie, o standardowej wysokości, głębokie, w dowolnym kształcie i w wielu kolorach. Dopasujemy produkt do rodzaju kabiny prysznicowej, ale też do aranżacji łazienki. W nowoczesnych wnętrzach montowane są prysznice bez brodzika, tzw. kabiny walk-in. Łazienka staje się lekka, przestronna, a wręcz luksusowa, a kąpiel komfortowa, szczególnie dla osób z niesprawnością ruchową.

Jak wybrać prysznic z brodzikiem?

Powinien być przede wszystkim wygodny, dostosowany do potrzeb domowników. Jeśli zależy nam na ciekawym designie, dobrym wyborem jest niski, czyli płytki brodzik prysznicowy. Wygląda elegancko i wpisuje się w każdą aranżację łazienki. Nie sprawdza się niestety przy dzieciach, dlatego koniecznością jest zakup głębokiego i najlepiej z siedziskiem. Kiedy w łazience nie ma wanny, prysznic z brodzikiem ją częściowo zastępuje, w przypadku, gdy chcemy zamoczyć pranie. Kupując kabinę prysznicową i panel, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne, ale i jakość, czyli z jakich materiałów zostały wykonane. Musimy wziąć pod uwagę trwałość i wytrzymałość produktów, żebyśmy nie musieli po okresie gwarancji, wymieniać urządzeń.

Powiązane posty
Dom Mieszkanie

Tapety dla dzieci do pokoju - podstawowe informacje na temat rodzajów tapet

Wybór odpowiedniej tapety do pokoju dziecka to nie lada wyzwanie, ponieważ musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wiek dziecka, jego…
Dom Mieszkanie

Wybierz pościel do swojej sypialni i ciesz się jej jakością oraz miękkością!

Pościel 200×220 to idealne okrycie na duże łóżko, małżeńskie, najczęściej zajmowane przez dwie osoby. Pościel służy do tego, aby uchronić kołdrę oraz…
Dom Mieszkanie

Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to urządzenia, które służą do oczyszczania ścieków wytwarzanych przez pojedyncze domy lub niewielkie osiedla mieszkaniowe. Tego typu instalacje te…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *