Ogród

Leżak do ogrodu – czym się kierować podczas wybierania?

de1df321d64c5650a7564e07e83ac68e Leżak do ogrodu – czym się kierować podczas wybierania?

Leżak do ogrodu zapewnia jeszcze większy komfort wypoczywania niż klasyczne krzesło czy fotel. Na leżaku możemy przyjąć pozycje: siedzącą, półsiedzącą, leżącą bądź półleżącą. Dodatkowe elementy, takie jak rozkładany podnóżek czy poduszka pod głowę, gwarantują maksymalną wygodę użytkowania. Czym się kierować podczas wybierania tego elementu wyposażenia ogrodowego?

Materiał to kwestia trwałości

Zależy nam na tym, aby leżak ogrodowy przetrwał zdecydowanie dłużej niż jeden sezon użytkowania. Z tego względu musimy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. Za najlepsze pod względem jakości propozycje przyjdzie nam sporo zapłacić, ale to inwestycja w produkt, który zapewni funkcjonalność, wygodę i żywotność.

Najtrwalsze są leżaki ogrodowe wykonane z aluminium lub technorattanu. Takie propozycje można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/lezaki-ogrodowe-26. Wspomniane materiały doskonale radzą sobie z działaniem czynników zewnętrznych. Nie tracą na swoich właściwościach czy estetyce mimo działania różnych temperatur, opadów czy promieni słońca. Zapewniają przy tym stabilność, a ich walory wizualne pozwalają na dopasowanie do niemalże dowolnej aranżacji przydomowej przestrzeni.

Alternatywą są produkty z plastiku. Ich głównym atutem jest lekkość. Jeśli postawimy na markowe produkty, będą w stanie przetrwać znacznie dłużej niż jeden sezon, a ze względu na przystępne ceny wpiszą się nawet w przeciętny budżet przeznaczonych na ich zakup.

Regulowane elementy

Na rynku można znaleźć leżaki, które posiadają opcję regulacji lub są jej pozbawione. Którą propozycję wybrać? To zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Im jednak więcej możliwości regulacji, tym szersza paleta pozycji, jakie uda się przyjąć na leżaku.

Wygodę gwarantują leżaki, które pozwalają na dobór wysokości oparcia, oferują regulowany zagłówek czy podnóżek. Podobnie rzecz się ma z podłokietnikami. Najlepiej „przymierzyć” się do wybranego leżaka w sklepie i sprawdzić, czy stopień regulacji nam odpowiada, a ustawianie np. oparcia w określonej pozycji nie nastręcza problemów.

Wymiary

Przyjmuje się, że leżak powinien oferować szerokość wynoszącą minimalnie 50 cm oraz długość wynoszącą minimalnie 160 cm. Ponownie jednak rynek zapewnia nam dostępność konstrukcji o różnych rozmiarach. Aby mieć pewność, że wybrany model zapewni nam wygodę, nie będzie zbyt krótki bądź zbyt długi, a szerokość spełni nasze oczekiwania, wypróbujmy leżak w sklepie. Zwrócenie uwagi na wymiar to podstawa, ale realne przetestowanie danego modelu daje najlepszy ogląd na to, czy produkt zagwarantuje wygodę.

Estetyka

Nie zapominajmy o estetyce. Styl, wykonanie, kolory i detale – to dzięki nim podkreślamy aranżację przydomowej przestrzeni. Walory wizualne mają przecież wpływ na atmosferę panującą w przestrzeni zewnętrznej. Szukajmy zatem leżaków ogrodowych, które wpisują się w aranżację ogrodu, pasują do architektury domu oraz cieszą oczy domowników i gości.

Skorzystajmy z powyższych wskazówek, a uda się znaleźć leżak, który spełni wszystkie stawiane przed nim oczekiwania.

Powiązane posty
Ogród

Wszystko, co musisz wiedzieć o sadzonkach poziomek

Poziomki to jedne z najsmaczniejszych i najczęściej uprawianych jagód na świecie. Mają wiele zastosowań kulinarnych, od ciast i ciasteczek po dżemy i…
Ogród

Nowoczesne grille ogrodowe - niezbędne wyposażenie każdej letniej kuchni

Lato to czas wakacji, relaksu i przede wszystkim smakowitych potraw z grilla. Aby jednak móc się cieszyć pysznymi potrawami, potrzebujemy odpowiedniego narzędzia,…
Ogród

Agrowłókniny ogrodowe - wszystko co musisz wiedzieć

Agrowłókniny ogrodowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego ogrodu. Służą do ochrony roślin przed szkodnikami, niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz do utrzymania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *